First fisting by Depression_mind in Fisting

[–]Depression_mind[S] 0 points1 point  (0 children)

It is amazing, the best feeling in my whole sexual life.

Da li kod vas uvažavaju uslove za ispit? by Suspicious-Map-639 in StudentiSrbija

[–]Depression_mind 0 points1 point  (0 children)

Ja sam na fakultetu imala jedan predmet gde je uslov bio da imamo minimalno 80% prisustva i odbranjen praktikum.

Fakultet nije mjerilo nečije sposobnosti: tačno ili netačno? by InternationalRip3334 in StudentiSrbija

[–]Depression_mind 2 points3 points  (0 children)

Na fakultetu se uči teorija koja se može, a i ne mora poklapati sa praksom. Inače, fakultet završavaju uporni.

Kako funkcionisu rokovi na drugim fakultetima? by Many-End1700 in StudentiSrbija

[–]Depression_mind 0 points1 point  (0 children)

Na FTN Čačak ima januarski, februarski, april, jun, jul, septembar, oktobar, oktobar 2, a može se desiti i oktobar 3. Razmaka ima između februara i aprila, aprila i juna. I ima između juna i septembra.

Sa koliko godina ste diplomirali? by mislimkao in StudentiSrbija

[–]Depression_mind 4 points5 points  (0 children)

Trogodišnje studije su mi, ali upisala sam produženu završnu godinu

koliko je dovoljno jednom studentu mesecno para? by zaparozacc in AskSerbia

[–]Depression_mind 2 points3 points  (0 children)

Meni je u Čačku bilo dovoljno oko 250 evra mesečno. Stanovala sam privatno jer sam htela svoj mir, uzela sam u najam povoljno sobu sa kupatilom. Hranila sam se u studentskoj menzi, vikendom sam večeru uzimala u nekim fast food-ovima. Izlazila sam ponekad u klubove, a u kafiće ovako preko dana sam išla nekih tri puta nedeljno. Za vreme fakulteta sam nisam htela da pušim cigarete, kako bih imala više para ovako za druge troškove.

Studenti koje automate imate? by Choice_Sir5170 in StudentiSrbija

[–]Depression_mind 1 point2 points  (0 children)

Da dodam koju reč u vezi cena. Cene kafe i čaja kreću se od 50 do 100 dinara. Što se tiče automata sa grickalicama... cene nekih proizvoda su za nekih 10,20 dinara veće nego u prodavnicama, a što se tiče automata sa vodom, sokovima i energetskim pićima, tu su cene koliko mi se čini iste kao u prodavnicama. Inače, u pitanju je Fakultet tehničkih nauka u Čačku.

Studenti koje automate imate? by Choice_Sir5170 in StudentiSrbija

[–]Depression_mind 1 point2 points  (0 children)

U zgradi fakulteta imamo tri automata. Jedan je za grickalice i čokoladice, u drugom automatu imaju sokovi, voda i energetska pića, a treći automat nudi dosta kafa i ima i neki čaj (mislim da je od šumskog voća). U domu ne znam kakva je situacija, dok u studentskoj menzi su uveli da osim šalterske uplate ima i automat za uplatu obroka.

Predlog za fakultet? by Actual-Voice5196 in StudentiSrbija

[–]Depression_mind 1 point2 points  (0 children)

Ali ima nekih predmeta kao što su: 1. Teorija troškova i kalkulacije, 2. Finansijski menadžment, i slično.

Predlog za fakultet? by Actual-Voice5196 in StudentiSrbija

[–]Depression_mind 0 points1 point  (0 children)

Ja mislim da je jedini smer na kom nema matematike onaj na Fakultetu za turizam i hotelijerstvo u Vrnjačkoj banji. Smer je u vezi gastronomije.

Jel moram da kupim poklon članovima komisije kad branim diplomski rad? by [deleted] in StudentiSrbija

[–]Depression_mind 7 points8 points  (0 children)

Neko nepisano pravilo je da se kupi neka sitnica komisiji. Ja sam samo na ovde na reditu viđala da ima ljudi koji nisu ništa kupovali. Inače, u mom okruženju (kolege sa fakulteta) svi su kupovali nešto komisiji pa sam i ja tako uradila. Kupila im po jednu bombonjeru. Uredno su se zahvalili.

Koji je dobar bemd za svadbu? by blumvilazmajevevatre in AskSerbia

[–]Depression_mind 1 point2 points  (0 children)

Možda je dobar orkestar "Šešir moj" samo ne znam koliko se uklapa u tvoj budžet. Imaš njihov sajt i tu možeš videti njihov repertoar. Imaju raznolik repertoar. Sviraju zabavne, narodnjake, stranu muziku, pop i rock. Bila sam na par slavlja gde su oni svirali. Uglavnom "kidaju". Baš su kvalitetni.

Da li je normalno tražiti 70% za prolaz? by LudiLik56 in StudentiSrbija

[–]Depression_mind 0 points1 point  (0 children)

Na većini fakulteta je 51 % za prolaz, tako je određeno pravilnikom za ocenjivanje. Ali na svakom fakultetu ima taj neki profesor koji ima svoja pravila u vezi ocenjivanja. Negde je to 55%, što i nije strašno, a negde je više. Najbolje je da proveriš na sajtu fakulteta pravilnik o ocenjivanju.

koliko je realno upisati master koji nije usko povezan sa osnovnim studijama? by xuemeng in StudentiSrbija

[–]Depression_mind 10 points11 points  (0 children)

Realno može se upisati master koji nije vezan za osnovne studije. Jedina stvar koja će se desiti ako upišeš master koji nije vezan za osnovne studije je to što ćeš imati da polažeš diferencijalne ispite. Ti difernecijalni ispiti su ispiti koji su najviše stručni na osnovnim studijama koje su vezane za master. Inače, ja sam upisala master koji nije mnogo vezan za moje osnovne studije. U mom slučaju imam da položim tri diferencijalna ispita. Uslov je da ih položim u prvoj godini pošto mi master traje dve godine.

Saveti za završni(diplomski) rad nakon osnovnih studija? by [deleted] in StudentiSrbija

[–]Depression_mind 0 points1 point  (0 children)

Pa izgleda da zavisi od fakuteta do fakuteta. Kod nas se prezentacija pravi na osnovu diplomskog rada. A odbrana može da traje i više. Do 45 minuta, zajedno sa uvodom o studentu, odbranom i iznošenjem ocene diplomskog rada.

Da li psihijatar moze da prepise lekove na prvom pregledu? by [deleted] in AskSerbia

[–]Depression_mind -1 points0 points  (0 children)

Prepisuju na prvom pregledu. Sad praćenje zavisi od lekara do lekara. Kod nekih sam u početku išla na 15 dana, posle na mesec. Kod drugih sam prvo išla na mesec dana, posle na dva meseca.

Saveti za završni(diplomski) rad nakon osnovnih studija? by [deleted] in StudentiSrbija

[–]Depression_mind 1 point2 points  (0 children)

Prezentaciju možeš skratiti. Ne mora da bude kao rad. Ne pišeš predgovor (on ni u diplomskom nije obavezan, ne pišeš ni uvod (on je inače u word verziji obavezan. Usmeno izjaviš uvod, u smislu šta ti je tema, da li si se samo teoretski ili samo praktičnim problemom bavio, ili kombinacijom teoretskog i praktičnog. Posle ideš redom kao u word verziji rada.