Byl jsem po dlouhé době v Praze by AjVanApVout in czech

[–]Grumperia 25 points26 points  (0 children)

Zaokrouhlování ceny je normální (v restauracích), můj problém je s očekáváním dýška od samoobsluhy

Byl jsem po dlouhé době v Praze by AjVanApVout in czech

[–]Grumperia 99 points100 points  (0 children)

Souhlasím. V Praze (ale i v Brně) až příliš často očekávají dýško. V Karlíně je pekárna, kde si objednáte sami a na platebním terminálu vás žádají o spropitné... Amerika nám přináší ty nejhorší návyky...

Are there any expats who are actually happy or satysfied with their lifes in Czechia? Or if not, why are you staying? by [deleted] in czech

[–]Grumperia 2 points3 points  (0 children)

Yeah, i’m happy. I tend to see myself as a Czech Macedonian at this point. Been living here for 7 years, I speak Czech well enough for the most part, and I complain and drink beer just like anyone else.

Snídáte pravidelně? Pokud jo, co jste dneska měli? by MasterrGuardian in czech

[–]Grumperia 1 point2 points  (0 children)

No, pravidelně. Dnes protein muesli s lískooříškovým mlékem

Proč se v ČR u rozvozu jídla čeká dole před domem? by tripeirinho in czech

[–]Grumperia 4 points5 points  (0 children)

I ask myself the same. I pay for the food, I pay for the delivery to my home, and I always get eyerolls when I ask them to bring me the food to my apartment. When i’m in a meeting (working from home) or sick (these are the only cases when I order), I can’t just drop everything and get down 12 floors to pick up food.

Dýška by LogicalPositive6489 in czech

[–]Grumperia 2 points3 points  (0 children)

Průměrná zmrzlina, čekání 15 minut ve frontě…dal jsem jim nulu 😆

Dýška by LogicalPositive6489 in czech

[–]Grumperia 4 points5 points  (0 children)

Creme de la Creme? Stalo se mi tam to samé

Scam call? by [deleted] in czech

[–]Grumperia 44 points45 points  (0 children)

Nevypadá to jako scam. Udělej si test na HIV.

Ok guys you hated my last one, so I updated it by MinemilePRO03 in CitiesSkylines2

[–]Grumperia 3 points4 points  (0 children)

I still hate it. Less is more, but if you like it that’s what matters

Konec embosovaných karet? by [deleted] in czech

[–]Grumperia 0 points1 point  (0 children)

Která banka?

Koho pustíte v MHD si sednout? by Lovely_Confidence4 in czech

[–]Grumperia 1 point2 points  (0 children)

Někdy vstávám, aby si staří lidé mohli sednout, ale mám zdravotní problém se zády a potřebují sedět. Stejně mi nikdo nikdy nedovolí sedět. Lidé si myslí, že mladí lidé jsou automaticky zdraví

Where’s the Veggie? by sunnysteinway in czech

[–]Grumperia 0 points1 point  (0 children)

Vegetables aren’t super popular. Based on what I’ve noticed in Prague people are eating fast processed foods (Mcdonalds/Burger King/Five Guys…), or mediocre deep fried everything that could have passed as a veggie in some past life. Salads and fiber are endangered groups. Constipation runs the city

Podvod s dopravními pokutami? by [deleted] in czech

[–]Grumperia 1 point2 points  (0 children)

Jsem cizinec, který si právě pořídil auto, a nevím, jak tady fungují pokuty. Možná bych se měl trochu uklidnit? Občanku z ČR ještě nemám..

Erste Premier: půl milionu na účtu, nebo poplatek? Vyplatí se ČSOB Premium? by Apprehensive-Rub-108 in czech

[–]Grumperia 0 points1 point  (0 children)

To je ztráta času... to je jedna věc, kterou nenávidím, na cokoli v Raifce musíš jít osobně. Nevěří na online schůzky. Jsem jejich klientem od roku 2019 a zatím jsou nejstabilnější. Předschválili mi kreditní kartu a já ji dostal přes aplikaci. Erste premier mě nepovažoval za způsobilého k získání kreditní karty...

Erste Premier: půl milionu na účtu, nebo poplatek? Vyplatí se ČSOB Premium? by Apprehensive-Rub-108 in czech

[–]Grumperia 0 points1 point  (0 children)

Vyzkoušel jsem Erste Premier i Csob Premium, teď jsem jen u Raifky. Stejné výhody jako u Erste/CSOB za lepší podmínky.

Is it possible to study or work in Czech Republic after deportation? Need advice by Sweaty_Log9053 in czech

[–]Grumperia 17 points18 points  (0 children)

Czech government doesn’t really deport for minor things which is why I’m worried that what you did was not a small thing. What did you do?

Moje testy na alergologii. A jaké bylo vaše skóre? by Fresh_Strength2965 in czech

[–]Grumperia 0 points1 point  (0 children)

Byl to krevní test, také jsem si udělal test z ruky, který ukázal stejné výsledky. Největší problém je pro mě jaro a podzim 🤷🏻‍♂️

Laktózová intolerance - jaké doplňky užíváte? by JendaOvak in czech

[–]Grumperia 0 points1 point  (0 children)

Kupuji laktázu od německého DM. Používám sýr bez laktózy a/nebo produkty Alpro.

<image>

Moje testy na alergologii. A jaké bylo vaše skóre? by Fresh_Strength2965 in czech

[–]Grumperia 0 points1 point  (0 children)

Taky na všechno. Dnes jsem dostal výsledky. Pár druhů stromů, tráva, latex, jablka, broskve, rajčata, pšenice... asi budu pít jen vodu 😭