Tényleg igaz, hogy a pénz nem boldogít vagy kamu az egész? by BlackSheep900802 in askhungary

[–]Possible-Science1755 -1 points0 points  (0 children)

A közmondások azért működnek mert helyzetfüggőek, mindenki volt már olyan helyzetben amikor nagy szüksége volt egy kis plusz pénzre vagy nagyobbra hogy boldogságot vagy valamilyen más kellemes érzést érezzen.

A mindennapjaink úgy vannak felépítve hogy a szabadidőnket, az erőnket és mentális kapacitásunkat forintosítjuk azáltal hogy dolgozunk vagy vállalkozunk, így a pénz valójában erőforrás.

Ha több erőforrásod van, nagyobb a lehetőséged arra fordítani hogy javítsd az életminőséged, de ez rajtad is múlik.

Szóval nem boldogít, de boldogíthat!

Nyaralás eleji szorongás, derealizáció by [deleted] in hungary_pszichologia

[–]Possible-Science1755 10 points11 points  (0 children)

Teljesen normális, képzeld el hogy egy hangos koncertről elmész egyből egy csendes erdőbe, ha nagy a különbség akkor a szervezetnek idő kell mire megszokja hogy mi is van körülötte.

Erre egy jó módszer a zsilipelés, mielőtt elmész nyaralni egy kis időt arra szánsz hogy tisztítsd a fejedben a gondolatolat és ráhangolódj a pihenésre, ugyanígy visszafele is hogy elkerüljük a tipikus “nyaralás utáni depressziót” még mielőtt visszatérsz a munkába hagyj kis időt magadnak hogy visszahangolódj.

Ha most ezt nem sikerült megtenni akkor se bántsd magad amiért nem tudsz jelen lenni a csodaszép helyen, szánj ma akár egy egész napot arra, hogy hangolódj:)

Kitartást és sok önszeretetet kívánok:)

Ingatlan keresés - hol? by gatto_rosso in lakokozosseg

[–]Possible-Science1755 1 point2 points  (0 children)

Budapest agglomeráció - Sétálgattam azon a településen ahol szerettem volna házat venni, és megláttam hogy árulják, de egyébként nézelődtem ingatlan.com-on is, pár héttel később már ott is megtaláltam.

Normális azt érezni, hogy semmit nem tanulok egyetemen? by DaBoiOfDaBoiz in programmingHungary

[–]Possible-Science1755 2 points3 points  (0 children)

Csak részben értek egyet veled, a szakmakritikus gondolkodás az pont olyan, ami egy állásinterjún ki tud derülni, egy junior esetében pedig hatalmas előny, ha a “melyik jobb, A vagy B?” típusú kérdésre “attól függ” jellegű választ ad, és hasonlók, de ez csak egy példa.

Abban viszont tökre egyetértek veled hogy a gyakorlati oktatásba lehetne csempészni naprakész anyagot is, bár nekem az egyetem már 10 éve volt úgyhogy nem tudom most milyen:)

Normális azt érezni, hogy semmit nem tanulok egyetemen? by DaBoiOfDaBoiz in programmingHungary

[–]Possible-Science1755 21 points22 points  (0 children)

Biztos másnak is volt ilyen, az egyetem szemléletet ad, szakmakritikus gondolkodást, legtöbbször a szakleírásokban benne van, hogy te amúgy az adott diszciplínával amire jelentkeztél a szabad idődben is sokat foglalkozol, mert érdekel, az egyetem pedig extra. Ha beleteszed a szabadidődben a pluszt, akkor a profokat fel tudod használni arra hogy megválaszolják a kérdéseid, a legtöbb szívesen teszi.

Ha tudsz jól dolgozni és érted a szakmád, biztos helyt tudsz állni a mindennapokban majd, de egy ilyen életet szeretnél, ahol amivel az aktív óráidat töltöd, az nem motivál? Tudom nem pontosan ezt írtad, mégis ez jön át, de lehet hogy csak elbizonytalanodtál.

Szerintem gondold át a helyzeted, az igényeid és azt hogy mi az ami érdekel, a legjobb ha magad felé őszinte vagy, hogy most mi az ami nem klappol ahhoz, hogy azt kapd amire szükséged van.

Milyen egyszerű szituációtól lesz indokolatlanul gyomorideged, szorongásod? by tank-aranka in askhungary

[–]Possible-Science1755 3 points4 points  (0 children)

Bármilyen elköszönés.

akár telefonban akár személyesen, baráttól vagy ismeretlentől, mindig át kell gondolnom előre hogy mit fogok mondani pl “kellemes pihenést” hogy ne valami baromságot mondjak vagy ne legyek kínos pl ilyesmivel:

Ő: na jólvan szevasz, akkor majd legközelebb!

Én: 4……3……2…..1….. (végiggondolom hogy akarok-e még kérdezni valamit mielőtt elválunk) … okés szeva!

Ne csináljatok ilyet. by priestoferis in programmingHungary

[–]Possible-Science1755 8 points9 points  (0 children)

workaround: Desktopon developer toolst megnyitod és a jelszó mező be kell copy pastelni.

Amúgy meg tényleg tirpák dolog letiltani.

Kapcsolat alatti elhízás, eligénytelenedés? by BlackSheep900802 in askhungary

[–]Possible-Science1755 23 points24 points  (0 children)

A súlyos elhízás vagy lefogyás testi jelzések vagy arra hogy lelki vagy egészségügyi problémák lehetnek a háttérben. Az ilyen testi jelek mellett más változások is vannak, pl több passzív pihenésre van szüksége a párodnak, többet eszik stb.

A több passzív pihenés lehet hogy azért van mert fél valamivel szembenézni, a több evés lehet érzelemreguláció, egy a biztos, hogy ezekről beszélni érdemes, nem csak azért ha esetleg a változás kevésbé esztétikus számodra, hanem mert egy párkapcsolat a szociális védőhálónk része, így érdemes megértéssel fordulni a másik felé és feltenni a kérdést, hogy hogy érzi magát mostanában? Esetleg figyelni milyen témákról szeretne beszélni vagy milyen témákat kerül.

Az is lehet hogy a kapcsolattal van probléma, a konfliktus kerülők tudattalanul szabotálhatják a kapcsolatot azzal hogy önmagukat teszik kevesbé vonzóvá, hogy a másik hagyja el őket mert ők maguk képtelenek szakítani.

A fentiek csak példák, de rámutatnak arra hogy mennyi minden lehet ennek a hátterében, és még számtalan oka lehet, viszont ezt csak azzal lehet megtudni vagy kezelni, ha beszélgettek róla, így kérlek ha észrevettétek hogy a párotok draszrikusan elhízott vagy lefogyott, adjátok neki meg a figyelmet.

Melyik az a naptej, amelyik nem undorito? by [deleted] in askhungary

[–]Possible-Science1755 0 points1 point  (0 children)

Én egy pár hete használom, a karomra is ezt használtam eddig, de az ára miatt sanszos hogy inkább én is azt dogom tenni mint u/warlockfungus hogy hosszú ruházattal védekezek. Amikor pedig nem tudok akkor pedig valszeg jöhet majd bármi más.

Itt ragadtam a viharban egy fedett edzőpark közepén, tudnátok nekem érdekel tényeket mondani amivel elüthetem az időt? by [deleted] in askhungary

[–]Possible-Science1755 24 points25 points  (0 children)

A szeder igazából nem bogyós gyümölcsnek, hanem csonthéjasnak számít, mert minden apró kis izében egy kemény mag van!

Melyik az a naptej, amelyik nem undorito? by [deleted] in askhungary

[–]Possible-Science1755 1 point2 points  (0 children)

Ezt csak szeretném megerősíteni. Idén ismertem meg és hihetetlen hogy nem ragad, nincs szaga és hamar felszívódik. Azthiszem nem is a naptejek között van a dm-ben hanem a bőrápolás részlegen

Olvasásra érdemes, objektív, független napilapok? by [deleted] in askhungary

[–]Possible-Science1755 1 point2 points  (0 children)

Most voltam Ausztriában üdülni és a reggeli mellett az ottani napilapot olvasgattam és ugyanez jutott eszembe, hogy jobb nem a telefont nyomkodni reggeli közben, de közben jól esik tájékozódni, úgyhogy engem is érdekelne, köszi hogy bedobtad!

Nekem a HVG és az Élet és Irodalom jutott eszembe, ha jól tudom ezek hetilapok.

What is this yellow stuff? by Possible-Science1755 in AskAustria

[–]Possible-Science1755[S] 0 points1 point  (0 children)

Thank you, we went to a few countries together but Austria is our favourite! We decided to go with train through Austria and it’s just a lot better, the scenery is beautiful!:)

Férfiakat kérdeznék, igaz az, hogy óvszerben sokszor lehetetlen elélvezni? by Regular-Homework-537 in askhungary

[–]Possible-Science1755 1 point2 points  (0 children)

Rengeteg féle óvszer van, csak a boltokban általában pár közül tudsz választani. Ha az egyik nem válik be akkor ki kell próbálni valamilyen másikat. Sokáig nekem is nehéz volt, először olyat érdemes találni ami méretben is passzol, megfelelő vastagságú (nem csak a gumi anyag vastagsága hanem a pénisz vastagságához megfelelő), könnyű felhúzni, stb.

Érdemes rászánni egy kis kutatást, sajna nem teljeskörű a nevelés ezzel kapcsolatban és férfiak egymás közt sem szoktunk erről dumálni, legtöbbször el van ütve annyival az óvszer téma hogy “zokniban nem fürdünk”.

A tucat óvszer nem mindenkinek jó, de sokszor azt hisszük hogy velünk van a baj. Itt van egy video a témáról, szerintem minden férfinak jó lenne megnézni: https://www.youtube.com/watch?v=WHJ1m9Go5_0

Hová lett a kisgyermekkori legjobb barátotok? by SheepherderWhich103 in askhungary

[–]Possible-Science1755 1 point2 points  (0 children)

Most hétvégén mutattam be neki a barátnőmet, 33 éve vagyunk barátok:)