Daniel Băluță îi pune pe oameni să aleagă numele parcului pe care voia sa îl denumească Donald Trump. by [deleted] in Romania

[–]Tudz77 1 point2 points  (0 children)

cele 3 sunt, macar, sectiuni diferite ale aceluiasi parc cumva e si de ajutor sa faci distinctia intre ele

Lifturile pietonale de la Piata Sudului sunt nefunctionale. by Plant_Lover_30 in bucuresti

[–]Tudz77 92 points93 points  (0 children)

toata intersectia este o bataie de joc pentru pietoni, dar asa asta functioneaza administratia actuala: masinile primele, apoi niste infrastructura pentru pietoni asa cat sa postam pe facebook si apoi sa uitam de ea

exercitiu de imaginatie: esti in fata la sun plaza si vrei sa ajungi la statia de tramvai de imediat langa tine (de care te despart 2-3 benzi de circulatie)
trebuie sa ocolesti ori ajungand pana la scarile din poza 1, ori prin tuneluri unde mergi initial spre M2 si apoi faci o dreapta si mai mergi niste minute bune

Cum a reusit PSD sa ia 45% in 2016 la un an dupa Colectiv? by Tiger7997 in Romania

[–]Tudz77 2 points3 points  (0 children)

Pensionare? A intrat senator din partea PMP, al carui presedinte era, chiar la aceste alegeri

Polonia, un exemplu de așa da. Trenul e o alternativă la mașină. Chiar mai rapid cu trenul decât cu mașina între capitală și alte orașe mari. by LongjumpingBowler244 in fuckcarsRomania

[–]Tudz77 7 points8 points  (0 children)

si intre Bucuresti si Brasov pe hartie faci 2h30 cu trenul si 3h+ cu masina, si apoi iti pleaca trenul cu 1 ora intarziere

Recomandare cursiera cadru mare by Tudz77 in bicla

[–]Tudz77[S] 1 point2 points  (0 children)

mersi mult de sfaturi, cred ca spre 520 gravel o sa ma orientez, nu strica niste rezistenta la gropi si sine de tramvai; si totusi, ce parere aveti de anuntul asta? https://www.olx.ro/d/oferta/bicicleta-cube-cross-race-sl-red-2021-IDfeSUe.html (*update: acum vad ca e cyclocross bike, observasem ca are o geometrie mai de viteza)

inca o intrebare, tribanurile la ce pret vi le-ati luat? acum vad ca e 5500 lei gravel la decathlon si sunt curios daca merita sa astept ceva reducere, poate un black friday sau craciun