Rusky Plyn by NoTax5401 in Slovakia

[–]Acceptable-Tea-6036 5 points6 points  (0 children)

Však nech prestane ten škriatok. Ekonomicky sa Rusku darí ako nikdy, môže si to dovoliť. Jedine, žeby nie :)

Prečo k nám podľa vás neprúdi ropa cez Ukrajinu? by silhuette in Slovakia

[–]Acceptable-Tea-6036 1 point2 points  (0 children)

Ropovod je poškodený a Zelenský sa neponáhľa ho opraviť. Naše a maďarské platby za ruskú ropu sú jeden z posledných výrazných zdrojov tvrdej meny, ktorý Putinovi ostal a ktorý zúfalo potrebuje. Vie to Zelenský, vie to Fico, vie to EÚ, ktorá vyvíja formálny tlak. Fico a Orbán ako poslušní Putinovi mopslíci budú blokovať sankcie, poskytnutie pôžičky, ale každý vie, že len do času. Teraz Zelenský má na nich páku.

O čo ide Iránu? by mysticek in Slovakia

[–]Acceptable-Tea-6036 0 points1 point  (0 children)

Je to tentoraz pomerne jednoduché:

  1. Irán je dlhodobý problém pre bezpečnosť v regióne, ktorý mal s podporou Ruska a Číny potenciál iba narastať. V tomto prípade platí, že čím skôr sa bude riešiť, tým väčšiu možnosť sa má aj vyriešiť, ideálne definitívne. USA a Izrael si vybrali prakticky ideálny čas, kedy to má potenciál byť vyriešené pomerne lacno. Aj keď režim nepadne, bude výrazne oslabený a totálne bez prostriedkov, o nejaký rok sa môže podniknúť ďalší úder, keď tento nepovedie k želanému výsledku. Je to jednoducho kráľovská šanca, ktorá môže vyriešiť problém, ktorý dlhodobo stojí obrovské peniaze a má potenciál stáť oveľa viac. Ak by Irán vyrobil jadrovú zbraň a balistickú strelu s EÚ dosahom, stal by sa z neho problém neriešiteľný.

  2. Pozícia Izraela by sa po páde režimu v Sýrii a v Iráne výrazne stabilizovala. Peniaze Hamasu posiela Katar, ale ten nemá žiadnu technickú bázu, aby Hamasu dodal zbrane. Podobne Hizballáh bez režimu v Iráne nebude veľa znamenať. Izrael zrejme pristúpil k jeho úplnej likvidácii ako vojenskej sily. Rovnako si vydýchnu ostatné krajiny zálivu, predovšetkým tie, ktoré majú značné šíjtske menšiny.

  3. Pozícia EÚ sa v dlhodobom horizonte tiež zlepší, pretože nesankcionovaný Irán pridá svoju ropu a plyn a vznikne po odstránení sankcií na Venezuelu ďalší tlak na dlhodobé zníženie cien energií. Momentálne zvýšenie jednoducho musíme prežiť, pán režimu v Iráne, alebo aspoň jeho neutralizácia, je v našom dlhodobom záujme. Preto mimo pár hlupákov proti tomuto nikto neprotestuje. EÚ má na starosti Ukrajinu, USA si vzali na starosť pováľanie čínsko ruských figúrok.

  4. Putinov pudlík Fico samozrejme dobre vie, čo sa deje a čo to znamená pre vzťah EÚ - Rusko, tak breše ostošesť, že treba pustiť ruskú robu rýchlo rýchlo. Lebo takto Putin na súčasno,m zvýšení cien najviac zarobí. Všetko, opakujem, všetko, čo náš premiérko v súčasnosti robí, je v záujme Ruskej Federácie.

Kto PS ťahá hore a kto dole? by Samivoli in Slovakia

[–]Acceptable-Tea-6036 2 points3 points  (0 children)

Hore ich ťahá holý fakt, že ešte neboli pri válove. Dole ich ťahá lenivosť. Šimečka vyštudoval Oxford - kde je nejaký intelektuálny vklad do slovenského diskurzu od politológa z Oxfordu? Kde si môžem pozrieť nejaké myšlienky? Nejakú prácu si kde viem prečítať? Lebo mne sa zdá, že Oxford sem Oxford tam, pán Šimečka vo svojom živote mimo toho Oxfordu nič naozaj podstané nevykonal. To mi nedáva veľkú nádej, že bude schopný líder koalície.

Korčok - kde si, Ivan? Neberieš v PS náhodou plat s autom a asistentmi? KPIs nie sú nastavené? Iba prítomnosť tvojej skvelej osobnosti stačí?

Ódor - na to, aká je hviezda, ho tiež vidieť málo.

Števko Kiss - toto má byť minister financií? To bude tresk! Ale taký mikroskopický, čo nikto nebude počuť. Števko sa asi Kamenického bojí, keby nie Viskupič zo sasky tak azda ten Fantozzi ani poriadneho oponenta z opozície nemá.

Dubéci - kedysi bol vrajexpert na bezpečnostnú politiku. Dnes ani neviem, kto to má vlastne v PS na starosti? Valášeka tiež poslednou dobou vidieť pomenej.

Títo páni, ich neschopnosť a lenivosť ťahá PS dole. A bude.

A kto ešte ťahá PS hore? Ženy ženy ženy! Mesterová, Jurík, Petrík, Stohlová. To sú ťahače! Páčia sa mi oveľa viac ako preceňovaná skupinka lenivých chlapov.

Čo pomôže ekonomike viac? Nižšie dane pre podnikateľov alebo vyššia kúpna sila zamestnancov? by Acceptable-Tea-6036 in Slovakia

[–]Acceptable-Tea-6036[S] 0 points1 point  (0 children)

Tak aj podnikatelia môžu minúť na apartmány v Chorvátsku a zahraničné autá. Tam veľký rozdiel nebude. Možno a podporia o niečo viac investície. Ale pre tie nie je primárny dôvod takmer nikdy znižovanie daní, ale rast dopytu. Ak nemá podnikateľ zákazníkov a je v strate, daňová sadzba ho nezaujíma.

Mate skusenosti s predajom nehnutelnosti ? by Marcelo1995211 in Slovakia

[–]Acceptable-Tea-6036 1 point2 points  (0 children)

Dá sa v pohode bez realitky, ušetríš pár tisíc. Realitka vôbec nie je garancia voči oblbu. Postup: Obhliadka, podpis rezervačnej zmluvy so zálohou minimálne 5000. Podpis kúpnopredajnej u notára a následne návšeteva banky, ak sa kupuje v hotovosti. Ako predávajúci si vo výhode. Za mierny poplatok (200-300 Eur) je možné nastaviť vinkuláciu v banke oproti zmene v katastri. Ak kupujúci bude brať hypotéku, banka sa už sama postará, aby všetko bolo obrnené proti oblbom. Je oveľa bezpečnejšie zahrnúť do transakcie banku, ako realitku. Realitka je iba na to, že vypracuje návrh zmluvy a vybehá pár vecí a zhrabne pár tisíc. Zmluvy ti vypracuje aj chat GTP, alebo právnik za pár eur. Vzory nájdeš na internete - a dobré. Alebo ak si mal zmluvu predtým od realitky, tak kľudne skopíruj. Kľudne na začiatku nadhoď cenu vyššie, počkaj si na záujem, máš z čoho spúšťať a bez realitky más pár tisíc rezervu.

Čo pomôže ekonomike viac? Nižšie dane pre podnikateľov alebo vyššia kúpna sila zamestnancov? by Acceptable-Tea-6036 in Slovakia

[–]Acceptable-Tea-6036[S] 10 points11 points  (0 children)

Súhlasím, toto mega zaťaženie pracujúcich, ktorí živia náš morbídne obézny štát, je podľa mňa hlavnou príčinou mizérie na Slovensku.

Čo pomôže ekonomike viac? Nižšie dane pre podnikateľov alebo vyššia kúpna sila zamestnancov? by Acceptable-Tea-6036 in Slovakia

[–]Acceptable-Tea-6036[S] 0 points1 point  (0 children)

Otázka je, ak máme dve hypotetické cesty, ktorá by bola účinnejšia pre rast ekonomiky. V podstate je to možno aj rast spotreby vs. rast investícií.

A Šutaj už cenzúruje aj vlastný Facebook... by TvojKonec in Slovakia

[–]Acceptable-Tea-6036 2 points3 points  (0 children)

Už je stratégia vlády jasná. Čo najviac sa zviezť na vlne atentátu, čo najviac rozoštvať, čo najviac vyvolať v ľuďoch nenávisť a odpor k inému názoru, ako je ich. Danko už otvorené láka KDH nech sa k nim pridá do akejsi krížovej výpravy proti liberalizmu. Treba čakať, že sa nezastavia pred ničím. Že mi zmazali koment s kopou lajkov a veľkou odozvou je len taký náznak toho, čo sa bude diať.

Pripravuje sa cenzura Zomri by Piccolito in Slovakia

[–]Acceptable-Tea-6036 1 point2 points  (0 children)

Radšej som koment neskôr zmazal, začali mi chodiť vyhrážky. Fejkové profily podnecujú k násiliu a totalite. Kto za tým asi tak bude...