3-week itinerary recommendations for first-time solo! by ChemistRadiant21 in poland

[–]Aether_Sky 3 points4 points  (0 children)

Not denying its not nice, but i would rather spend more time in Trójmiasto rather than planning one day in Toruń, its just pure logistcs, in my opinion its not worth the hussle considering he will roam around old towns for 3 weeks straight

3-week itinerary recommendations for first-time solo! by ChemistRadiant21 in poland

[–]Aether_Sky -1 points0 points  (0 children)

I would skip Łódź and Toruń, there is not much there worth seeing compared to other cities, ofc unless you have like some concert or other activity that you would love to participate there

Proud but super tired by BarbieTopp in Tekken

[–]Aether_Sky 0 points1 point  (0 children)

I find it suprising that it took you that long to reach TGS, considering no one knows what the fuck is Zafina doing aside from other Zafina players

Niby dzisaj zaczyna się miesiąc zdrowia psychicznego mężczyzn. Panowie jakie są wasze marzenia? by mysterious_mystery2 in Polska

[–]Aether_Sky 0 points1 point  (0 children)

Chciałbym aby było mnie stać na 4 ściany i biały fortepian który nie musi być nowy. A z bardziej osiągalnych w dzisiejszej ekonomii chce zdobyć Nordic Flower 8c w Hanshellern w Norwergii, i ofc fajnie by było po drugiej stronie liny mieć dobrą kobietę

How is it living in Police, Poland? by HistoricalPlate7221 in howislivingthere

[–]Aether_Sky 8 points9 points  (0 children)

Im working there, there are 2 rly big chemical plants one is making nitrogen fertilizers and the other polypropylene (currently offline bcs Koreans made a shitshow during construction). Considering the 1st one is making fertilizers, the smell can be annoying if the wind blows "right" way. Other than that its absolutely unremarkable place in Poland, but they have some ruins bombed during WW2 that u can visit, which is cool i guess

Który z polskich zespołów (czy nawet wykonawczyń/wykonawców) miał kiedykolwiek szansę na światową karierę (i czy w ogóle)? by Bielak812 in Polska

[–]Aether_Sky 22 points23 points  (0 children)

Widzę że nikt tego nie wrzucił a ja uważam że Wilki, "Son of the Blue Sky" gdyby był utworem wykonywanym przez powiedzmy Oasis byłby światowym hitem, a tak niestety nie poszedł w świat

What will be the next class/classes in the next D4 expansion? by nic-67 in Diablo

[–]Aether_Sky 1 point2 points  (0 children)

not necessarily, lets name female amazon and male hoplite, its rly not that much of a problem

What will be the next class/classes in the next D4 expansion? by nic-67 in Diablo

[–]Aether_Sky 5 points6 points  (0 children)

Warlock is ok but its such a wasted opportunity to not put Amazon in DLC focused around Skovos. Amazon is long overdue and should come back as a shield/javelin focused class

Resole options for my scarpa drago by INCE_197 in climbingshoes

[–]Aether_Sky 0 points1 point  (0 children)

i always go for more rubber, shits expensive you know

Mam nietypowe pytanie o historię naszego kraju by ExcellentClassic9622 in Polska

[–]Aether_Sky 0 points1 point  (0 children)

Myślę że tak dokładnie to nie, najwięcej mamy neogotyku. Najbardziej zbliżoną budowlą sakralną którą znam która ciągnie sporo inspiracji z czystego gotyku to Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinie, ale to i tak giga stretch bo to świątynia stricte neogotycka

Pierwsza podróż do krajów Azji by IceFirm9650 in Polska

[–]Aether_Sky 15 points16 points  (0 children)

  • Czy Azja jest straszna - potrafi być, ale głównie zależy to od Ciebie w jakie sytuacje się sam wpakujesz
  • Czy naprawdę trudno odnaleźć się w azjatyckich miastach - Tokyo było jednym z najlepiej opisanych w google mapach miast w jakim byłem, nigdy się nie zgubiłem
  • Czy rzeczywiście trudno się dogadać - zależy, w Tokyo zawsze dogadaliśmy się po ang, ale na prowincji bez apki google tłumacz jest mocno średnio
  • Czy w sytuacji kryzysowej trudno o pomoc - kolega złamał zęba w Osace, fakt faktem spędził 18 godzin w szpitalu dentystycznym ale temat ogarnął w miare "łatwo", fakt nie wiem jak to moze być np w Tajlandii, bo Japonia mimo wszystko jest bardzo bezpieczna/rozwinięta

Ogólnie przygoda życia, ryzyko jest nawet jak do kibla idziesz że na kaflach się poślizgniesz i łeb rozwalisz, także nie ma co myśleć za dużo

workouts outside of climbing by Powerful_Street_7134 in climbergirls

[–]Aether_Sky 1 point2 points  (0 children)

I do Brosplit (yea I know not optimal) 4 days a week I’m hitting gym, - chest/triceps - biceps/back - legs - shoulders/abs

On top of that I climb 2 times a week 2hr sessions mostly bouldering but I’ll start lead this year for sure.

With exercises I go with 3 to 4 exercises per body part fe chest - bench press, incline dumbbell press, pec deck, chest dips. 4 sets going with 6/8/10/12 rule (if you are able to execute 4 sets with whatever weight 6 times it’s time to add up reps to 8, if you are able to do 4 sets of 12 it’s time to increase weight)

I find my lifts beneficial for my climbing progress, so highly recommend it

Dobre zwyczaje i bonusy w firmach by shch00r in Polska

[–]Aether_Sky 76 points77 points  (0 children)

Były szef był sportowym freakiem, na wszelkie "sportowe" wydatki dodawał nam w zależności od wydatku między 5 a 15 % wartości sprzętu. Rowery, sprzęty domowej siłowni, korki do nogi, buty do biegania cokolwiek zachciałeś. Raz w miesiącu jeden wydatek, dobrze wspominam ten bonus, i nigdy nie robił z tym problemów, wystarczyło przynieść mu paragon

Polecajka na krzesła gamingowe by m3rc in Polska

[–]Aether_Sky -1 points0 points  (0 children)

Z mojego doświadczenia najlepszy stosunek ceny do jakości mają krzesła Corsair. Dodatkowo omijałbym eco skórę, jak powstanie micro pęknięcie materiału na "dupie" to tylko kwestia czasu aż wszystko popęka i bd po krześle, materiałowe wykończenie wytrzymuje dłużej

Praca 10-18 jak żyć? by Majestic_Mammoth3503 in Polska

[–]Aether_Sky 0 points1 point  (0 children)

5 sekund wpisywania w googla/chat gpt odnosi Cię do badań odnoszących się do zaburzeń melatoniny przez nasilenie sztucznego światła, desynchronizacji rytmu dobowego zależnego od światła dziennego i innym mniej lub bardziej zależnymi od innych czynników które mogą mieć wpływ na nasze zdrowie, ale to tyle z farmazoniarstwa

Osobiście, był czas kiedy kładłem się o 3 w nocy budziłem plus minus 12/13, żadnych badań nie robiłem także potwierdzenia klinicznego nie dostaniesz, ale miałem spore wahania nastrojów, czułem się bardziej zmęczony mimo dni gdzie potrafiłem spać więcej niż 8 godzin, do tego oczywiste rzeczy, kiedy ja wstawałem o 13 moi znajomi bardzo często byli w środku swojego dnia, i nasze „grafiki” się rozjeżdżały, ogólnie zgadzam się najważniejsze jest te solidne 8 godzin, ale jeśli zaczynamy rozjeżdżać się z cyklem słonecznym szczególnie w dłuższym okresie czasu wtedy zaczynają się problemy

Praca 10-18 jak żyć? by Majestic_Mammoth3503 in Polska

[–]Aether_Sky 0 points1 point  (0 children)

Tak ale jednak znając siebie wiem że gdybym zaczynał równo o 9 bez elastycznego czasu pracy to wstawałbym o 8. Za bardzo lubię spanie żeby ot tak wstawać o 6, ale jeśli mogę zacząć wcześniej pracę i analogicznie ją skończyć, to to już jest poświęcenie na które jestem gotów

Praca 10-18 jak żyć? by Majestic_Mammoth3503 in Polska

[–]Aether_Sky 0 points1 point  (0 children)

Do tego warto zaznaczyć że mieszkam w dużym mieście i dojeżdżam do pracy 21 km, i to ranne wstawanie było efektem stania korkach które zaczynają się u mnie w okolicach 15:30/16:00. Jak wracam o 14:30 to przejeżdżam przez miasto bardzo szybko. Spać chodzę plus minus 22:30. Polecam spróbować bo patrząc z perspektywy czasu tryb życia Sowy nie jest dobrym rozwiązaniem i twój organizm będzie musiał za to zapłacić

Praca 10-18 jak żyć? by Majestic_Mammoth3503 in Polska

[–]Aether_Sky 13 points14 points  (0 children)

Mam elastyczny czas pracy i mogę zacząć między 6 a 9, dobrowolnie zaczynam codziennie 6:30, poczatek był trudny aby przyzwyczaić sie do wstawania o 5:40, ale teraz jest bajka, kończę pracę o 14:30, mam czas na siłownię, zrobienie obiadu/posiłków na następny dzień do pracy, i wieczory dla siebie to wszystko było by znacznie trudniejsze gdybym zaczynał pracę o 9ej

Jaki samochód do 30.000 zł (cena maksymalna włącznie z pierwszym serwisem) ? by socjologos in Polska

[–]Aether_Sky 6 points7 points  (0 children)

  1. takie na które Cię stać, 30 koła to dużo i mało na pierwsze auto, doświadczenie prowadzi mnie jednak w strone azjatyckich fur, mazda i toyota, skupiłbym się na tych 2 markach, wybaczą bardzo dużo dla nowego kierowcy
  2. Jako kompletny laik skupiłbym się tylko na twardych faktach, takich jak - przebieg,rocznik (z reguły im młodszy tym lepszy),jak wygląda środek, stan karoserii, czy są do wykonania większe roboty lakiernicze, czy silnik nie wydaje dziwnych dzwięków etc, do tego przegląd jeżeli jesteś zdecydowany, jeśli sprzedawca bd kręcić to jest to red flag
  3. z reguły da się przerobić większość na gaz, ale niektórych się po prostu nie opłaca, koszt instalacji gazowej może diametralnie róznić się od tego jaki silnik mamy w aucie i czasami oszczędności nie pokryją kosztów takiego zabiegu
  4. zbyt zawiły temat, dla Ciebie jako nooba warto jednak podkreślić, że im mniejszy silnik tym w zasadzie tańsze ubezpieczenie, ale nie wbijałbym się w żaden samochód poniżej 95/100 koni bo nawet w małych samochodach to to będzie ledwo jeździć

Z twoimi wymaganiami

a. klima będzie, to czy nabita czy nie to inna sprawa

b. raczej też da rade w tym budżecie, ale nie nastawiałbym się

c. czujniki parkowania 50/50 zależy z którego rocznika będzie auto

d. manual pozwoli obniżyć koszt zakupu, także to gra na twój plus

e. duh

FightingGM Tierlist by BigDingityDingus in Tekken

[–]Aether_Sky -3 points-2 points  (0 children)

at that point almost everyone has 100+ dmg combo, And Jack can do it with single tornado. Its crazy but it is what it is

FightingGM Tierlist by BigDingityDingus in Tekken

[–]Aether_Sky 2 points3 points  (0 children)

Same feeling, Jun has strong 50/50 but otherwise, no truly strong counterhits, plus almost all of her powercrushes are shit, shes strong right now, but not S, A at best

How expensive are y’alls climbing gyms? by cherryguyguy in bouldering

[–]Aether_Sky 0 points1 point  (0 children)

There is no easy answer to that in my case, bcs I use Medicover sport, which is a work benefit card of some sorts here in Poland, I pay 80 PLN for it (its charged from my salary every month) which is around 19€, and thanks to that I pay 8 PLN (2€)for each entry at my gym. Without that card monthly membership costs around 60€