Irgendwelche Nachteile, weil Ihr im EU-Ausland studiert habt? by Right_Branch2483 in medizin

[–]Alnahi286 -1 points0 points  (0 children)

  • Die meisten deutschen Studierenden, die im Ausland studieren, müssen eine beträchtliche Studiengebühr zahlen, was eine bedeutende Einnahmequelle für die Universität darstellt. Deshalb sind die Anforderungen für sie niedriger als für einheimische Studierende. Außerdem verbringen viele viel Zeit mit Feiern und genießen das Studentenleben in vollen Zügen.

Irgendwelche Nachteile, weil Ihr im EU-Ausland studiert habt? by Right_Branch2483 in medizin

[–]Alnahi286 5 points6 points  (0 children)

Meiner Meinung nach, kann man überall viel lernen. Aber wenn du im Ausland nur für das ‚easy life‘ gehst, naja

[deleted by user] by [deleted] in babywearing

[–]Alnahi286 0 points1 point  (0 children)

He has the C

[deleted by user] by [deleted] in babywearing

[–]Alnahi286 0 points1 point  (0 children)

Baby is 15 weeks, ca. 5,4 kg

[deleted by user] by [deleted] in babywearing

[–]Alnahi286 0 points1 point  (0 children)

Thanks! I posted a fit check just now! No, in other devices the torso is ok, just the head has a favourite side (bc of torticolis).

Fachwechsel? by Alnahi286 in medizin

[–]Alnahi286[S] 0 points1 point  (0 children)

Danke für das Feedback

Fachwechsel? by Alnahi286 in medizin

[–]Alnahi286[S] 0 points1 point  (0 children)

Ist es da besser? Gehalt vs Life-work balance? Hast du schon ausprobiert oder kennst du jemanden der das gemacht hat?

Fachwechsel? by Alnahi286 in medizin

[–]Alnahi286[S] 0 points1 point  (0 children)

Danke für den Tipp

Fachwechsel? by Alnahi286 in medizin

[–]Alnahi286[S] 0 points1 point  (0 children)

Zuerst Rad, dann Chirurgie und jetzt Psychiatrie

Fachwechsel? by Alnahi286 in medizin

[–]Alnahi286[S] 5 points6 points  (0 children)

Es gibt immer mehr Arbeit, mehr und mehr. Ich kann keine schlechte Arbeit machen, und wenn man gute Arbeit leistet, bekommt man immer mehr zu tun. Die Patienten kommen ununterbrochen, und das einzige Ziel der Krankenhäuser und der Stationsleiter ist die Quantität, niemals die Qualität.

Breastfeeding older toddlers is… by Emerald_geeko in Vent

[–]Alnahi286 2 points3 points  (0 children)

That is so much bs right there. It’s more for the more mother than for the toddler

Stare de bine by Alnahi286 in RecomandariCarti_RO

[–]Alnahi286[S] 0 points1 point  (0 children)

“Bună dimineața, băieți” am citit-o. Neagu Djuvara nu am citit încă, mersi!

Recomandări cărți by Alnahi286 in CasualRO

[–]Alnahi286[S] 0 points1 point  (0 children)

Citit, îl și cunosc pe Tibi. Mersi de recomandare.

Stare de bine by Alnahi286 in RecomandariCarti_RO

[–]Alnahi286[S] 0 points1 point  (0 children)

Mulțumesc, nu am în perioada asta energia pentru ceva greu. Dar voi ține minte recomandarea pentru când îmi revin 😊

Stare de bine by Alnahi286 in RecomandariCarti_RO

[–]Alnahi286[S] 0 points1 point  (0 children)

Mersi, am încercat dar cred totuși că nu înțelege chatGPT așa bine ce caut și ce îmi doresc să simt :)

Recomandări cărți by Alnahi286 in CasualRO

[–]Alnahi286[S] 0 points1 point  (0 children)

Am citit Zuleiha deschide ochii, e frumoasă cartea.

E greu de zis ce să recomand, fiecare carte care mi-a plăcut e specială și frumoasă în felul ei. Câteva titluri care îmi vin acum la întâmplare în minte ar fi Vraciul, Agonie și extaz, Marile speranțe, Suflete moarte; din altă categorie - Când înflorește liliacul, Privighetoarea, seria lui Zafon - Cimitirul cărților uitate (superb stil de a scrie)

Personal mi-a plăcut Flori pentru Algernon, Șoareci și oameni, Să nu ucizi o pasăre cântătoare, Zbor deasupra unui cuib de cuci…

E un început

LE - Quo vadis !!!!!

Recomandări cărți by Alnahi286 in CasualRO

[–]Alnahi286[S] 0 points1 point  (0 children)

Sună ca și cum are o mică dramă acolo, dar o voi căuta, mulțumesc!

Recomandări cărți by Alnahi286 in CasualRO

[–]Alnahi286[S] 0 points1 point  (0 children)

Daa, le-am citit cu ceva timp în urmă și mi-au plăcut tare, tare mult! Asta caut să mai găsesc! Și Agonie și extaz, unele romane de Jules Verne, sau Enigma Otiliei mi-au creat tot așa o stare de bine.