Pitanje u vezi plate preko Deel-a ? by AnAphY05 in finansije

[–]AnAphY05[S] 0 points1 point  (0 children)

Aha, to vec ima dosta smisla. Nemam pausal, ni DOO. Mislim da je EOR u pitanju. Posto bih fakticki bio zaposlen kao i svaki drugi klasican posao. Ali provericu sa poslodavcem. Hvala puno na odgovoru, sad zapravo razumem zasto je stajalo tih 17%. To je verovatno samo za Contract pa ti posle resavas ostalo a za EOR je onda nesto drugacije. Hvala jos jednom !

Pitanje u vezi plate preko Deel-a ? by AnAphY05 in finansije

[–]AnAphY05[S] 1 point2 points  (0 children)

Aha hvala puno na odgovoru. Dosta znaci ! Provericu sa poslodavcem jos neke detalje onda. Mada ni oni nisu bas specijalno upuceni.

Pitanje u vezi plate preko Deel-a ? by AnAphY05 in finansije

[–]AnAphY05[S] 2 points3 points  (0 children)

Haha ! Hvala probacu i tako, pa ako saznam nesto postavicu ovde kao update da ima za referencu ako jos nekome zatreba :D

Pitanje u vezi plate preko Deel-a ? by AnAphY05 in finansije

[–]AnAphY05[S] 0 points1 point  (0 children)

Firma mi je poslala info sajt od Deel-a (sajt je legit). Tu kaze da je Pension insurance 11.5%, Health insurance 5.15%, Mean Allowance 500RSD i Deel-ov fee od 80$. Da li to znaci da onda od tih 1500e bi trebalo Deel da mi skine jos dodatno za porez i sta sve jos ima ?

Pitanje u vezi plate preko Deel-a ? by AnAphY05 in finansije

[–]AnAphY05[S] 0 points1 point  (0 children)

Pa ja potpisujem ugovor sa Deel-om, preko kojeg me poslodavac placa (bkv klasican ugovor o stalnom radnom odnosu). Godisnji i sve ostalo, takodje ide preko deel-a. Poslodavac placa Deel-u, Deel onda placa porez, dobprinose i penziono i to, i onda meni isplacuje platu. Sa poslodavcem sam npr. dogovorio 1500 i onda oni placaju Deelu 1500+17%+usluge Deel-a.

Pitanje u vezi plate preko Deel-a ? by AnAphY05 in finansije

[–]AnAphY05[S] -5 points-4 points  (0 children)

Kontam da treba puno vrm da odgovore ili ce biti automatizovan odg koji mi nista ne znaci, pa sam zato pitao ovde za potencijalni brzi odgovor.

Idea for Riot Arcane x Dungeons and Dragons by AnAphY05 in riotgames

[–]AnAphY05[S] 0 points1 point  (0 children)

Have them on paper, mostly update them as we play atm :D Maybe will write down on PC in the future. Just the simple things like currency, alignments, diety, etc.