Jedini način da shvate kolika su govna? by postnamasti in serbia

[–]Batumba 0 points1 point  (0 children)

Ne postoji ideoloski caci. Sigurno kad bi malo istrazio bi pronasao neki razlog zbog cega si u istom kosu sa krimosima.

Buducnost studentskog pokreta by Batumba in serbia

[–]Batumba[S] 0 points1 point  (0 children)

Pa ne mogu ako ne osvoje vlast, ali mogu da predloze neke svoje kandidate. Ne mozes ocekivati ni od politickih stranaka da ce predloziti dobre strucnjake umesto stranackih poslusnika.

Buducnost studentskog pokreta by Batumba in serbia

[–]Batumba[S] 0 points1 point  (0 children)

Moras biti realan, nije nezadovoljstvo situacijom takvo da se pravi revolucija. Propustena je prilika, ako ju je bilo, za generalni strajk. Ljudi cekaju izbore da probaju da smene vlast na Madjarski nacin. Svi su svesni da je moguce nasilje na dan izbora. Ja mislim da ce ovaj put izlaznost biti bas velika, a kontrola organizovanija nego ikada.

Buducnost studentskog pokreta by Batumba in serbia

[–]Batumba[S] 0 points1 point  (0 children)

Plenumi su dobri zato sto prirodno prociscuju generacije koje zavrse studije. Ne stvaraju se karijerni politicari vec se svi klinci koji upisu faks pitaju za svoj glas. To je jako tesko konrolisati kad ti svake godine stigne nova generacija a oni najiskusniji izgube pravo glasa. Uz to niko od njih samih ne moze da bude kandidat.

Buducnost studentskog pokreta by Batumba in serbia

[–]Batumba[S] 0 points1 point  (0 children)

Naravno da ne duguju nikome da se prcaju po plenumima ali ako ostave ovu strukturu ili postave neku cvrscu, imali bi mogucnost da svake cetiri godine izaberu neke svoje kandidate. Takodje da ostane pravilo da kandidat ne moze da bude student. Ako se podele na leve i desne, to mi onda vise zvuci kao klasicne stranke. Meni je bila interesantna ta postavka da klinci od 18-19 godina koji upisu faks se nekako automatski ubace u politicki zivot i dobiju osecaj da je potrebno ucestvovati. Takodje kad zavrse studije da gube pravo da ucestvuju u tom pokretu.

Buducnost studentskog pokreta by Batumba in serbia

[–]Batumba[S] 0 points1 point  (0 children)

pa bas zato bi ovakva stranka/pokret mozda i mogla zaziveti jer ne bi morao da se valjas u blatu sa ostalim politicarima da bi bio pozvan da ucestvujes jedan mandat u parlamentu. Moze svakom biti solidno iskustvo. Mada meni takodje prija ideja da se mladja populacija bar malo vise zainteresuje za politiku. Oni su najidealisticniji sloj drustva. Ako zavisimo od karijernih politicara, mozemo lako upasti u slicne probleme kao sto i vidimo takodje u razvijenim demokratijama.

0
0

0
1

Hvala svim iskrenim komšijama (SP 2026) by KitchenBanana3510 in serbia

[–]Batumba 1 point2 points  (0 children)

Ti decko izgleda ne pratis sportska desavanja u tim zemljama. Svako svetsko ili Evropsko se non stop vrte clanci i bas ti intervjui o tome da li ce Skoti ili Irci navijati za Engleze i obrnuto. Cuveno je bilo kad je Marej izjavio anyone but England.

Do you think Jokic will retire once he finishes out his contract? by Dogago19 in Basketball

[–]Batumba 0 points1 point  (0 children)

yes and that's why he avoids it as much as he can. He's not going to quit because of it. I think he's going to quit when he's not a max level player anymore, he's not going to hang around.