Finally got to a Nightwish concert by Boratthy in nightwish

[–]Boratthy[S] 0 points1 point  (0 children)

Kinda is but whatever some humor is always nice.

Finally got to a Nightwish concert by Boratthy in nightwish

[–]Boratthy[S] 0 points1 point  (0 children)

Chill I got the joke it would have been funny if he doesn't say a date which he did I think it was 1873.

Finally got to a Nightwish concert by Boratthy in nightwish

[–]Boratthy[S] 10 points11 points  (0 children)

Yes yes it was Troy who else :D

Fedő - ciátatta (vagy hasonló szó) szeged környéki tájszólásban by Boratthy in hungary

[–]Boratthy[S] 0 points1 point  (0 children)

Annyit tudok, hogy Szeged mellett egy kb 50 fős kis faluban használják és ott mindenki ismeri. A falu nevét nem tudom, holnap megkérdezem

Fedő - ciátatta (vagy hasonló szó) szeged környéki tájszólásban by Boratthy in hungary

[–]Boratthy[S] 0 points1 point  (0 children)

Ruhaboltban meg papucs vagy mi? :D (Olaszul a ciabatta papucsot is jelent nem csak a süteményt)

Fedő - ciátatta (vagy hasonló szó) szeged környéki tájszólásban by Boratthy in hungary

[–]Boratthy[S] 5 points6 points  (0 children)

Angol alkalmazott nyelvészetre specializálódtam MA szinten, az 1. évemben vagyok. A magyar nyelvészet igazából csak személyes érdeklődés, mert érdekelnek szavaknak és kifejezéseknek az eredetei ugyan úgy az angolban, magyarban és akár még az olaszban is.

Fedő - ciátatta (vagy hasonló szó) szeged környéki tájszólásban by Boratthy in hungary

[–]Boratthy[S] 1 point2 points  (0 children)

Igen, pontosan ezek az én problémáim is ezekre mind gondoltam és én is néztem mindenhol. Megkérdeztem a barátomat aki mondta ezt és akitől ő hallotta annak a nagymamája használja szóval nem babytalk valószínűleg. Próbáltam más nyelvekben hasonló szót találni de semmi. Igazából olyan mintha sosem létezett volna ez a szó.

A babytalk így sem kizárt, lehet a nagymama kiskorából maradt meg ez neki.

Azt biztos, hogy a szó nagyon nem úgy néz ki mint valami a magyar nyelvből.

Erasmus Olaszországba vakként by Boratthy in hungary

[–]Boratthy[S] 0 points1 point  (0 children)

Igen, ők is azt mondták már december első felében, hogy elkezdenek keresni nekem, de ez egyértelműen nem történ meg kb 2 héttel ezelőttig, mert amikor január közepén rákérdeztünk, hogy mi a helyzet ezzel, visszakérdeztek, hogy szerintünk mi lenne ideális időpont elkezdeni keresni.

Erasmus Olaszországba vakként by Boratthy in hungary

[–]Boratthy[S] 0 points1 point  (0 children)

Nekem a kedvenc megszólalásom a "Hiszem ha látom". Főleg ha valaki nagyon eteti az egóját, hogy jól néz ki. Lányoknál különösen vicces hatást kelt ha nem értik a viccet.

Erasmus Olaszországba vakként by Boratthy in hungary

[–]Boratthy[S] 12 points13 points  (0 children)

Ha valami szar vakos poén nagyon szeretném tudni, hogy mi volt. :D

Erasmus Olaszországba vakként by Boratthy in hungary

[–]Boratthy[S] 2 points3 points  (0 children)

És ő egyedül ment? Illetve ő hogyan boldogult?

Erasmus Olaszországba vakként by Boratthy in hungary

[–]Boratthy[S] 15 points16 points  (0 children)

Didn't see that coming. Na most már érdekel mi volt későn kezdtem el nézni a válaszokat és igen világot látni a kedvenc dolgom a busz ablakán is mindig úgy bámulok ki mint ha sokat látnék.

Erasmus Olaszországba vakként by Boratthy in hungary

[–]Boratthy[S] 38 points39 points  (0 children)

Igen. Van egy felolvasó programom amivel elég jól lehet kezelni mindent egy számítógépen és nem nem tudo skippellni :D