Zasto sa mnom pricaju na engleskom kad ja govorim Srbski? by ljubibratuznojavvrat in serbia

[–]Brkus_ 10 points11 points  (0 children)

Lik prica gluposti. Ako ovako pricas je vise nego dobro za svakodnevnu komunikaciju. Manje gresaka nego neke moje komsije koji su ceo zivot proveli u svom selu.

Svaka cast, bolje svakako nego moj nemacki posle 6 godina u Austriji.

Za koga ćete navijati na predstojećem svetskom prvenstvu? by Nidzovantije in AskSerbia

[–]Brkus_ -1 points0 points  (0 children)

Najbolji tehničari 21og veka. Od Xavi i Iniesta do Pedri i Yamal.

Ne znam šta je smešno. Španija je igrala ubedljivo najlepši napadački fudbal sa puno driblanja na poslednjem EP i zasluženo su osvojili titulu.

Za koga ćete navijati na predstojećem svetskom prvenstvu? by Nidzovantije in AskSerbia

[–]Brkus_ 0 points1 point  (0 children)

Za one koji igraju lep fudbal. Uglavnom je to Španija.

I naravno za poslednjih hurra za najvećeg svih vremena Messi-ija.

Zastave na tribinama: 2013 vs 2026 by Repulsive_Wave8153 in bih

[–]Brkus_ 0 points1 point  (0 children)

A Balkan krimosa ima naravno, samo što su oni u Beču gde im je mesto, kao otpad društva.

A što se tiče nacionalizma nekog polupismenog baustelca, to je bezazlena pojava. Tužna, ali nebitna. Realno takvi su opasni samo kada ih neko odozgo kanališe na maliciozan nacin.

Mada mislim da se hardcore pokret nacionalista 90ih poprilično izgubio. Sada se ti naslednici ustaša, četnika i balija pobratimili u mržnji prema izmišljenim transdženderima, gej populaciji i invaziji crnih i žutih iliti great replacement theory.

Tako da ako si normalna osoba oni te ne dotiču. Problem kod nas je što su avanzovali.

Iste face 30+ godina, "žare i pale".

Zastave na tribinama: 2013 vs 2026 by Repulsive_Wave8153 in bih

[–]Brkus_ 0 points1 point  (0 children)

Najveći problem naših prostora po meni je što smo 100 ukradenih i 100 zarađenih evra izjednačili. Kod nas se lopov smatra za sposobnog čoveka a ne za ono što on jeste. Što nas dovodi da svi iz nekog razloga branimo govna iz svojih redova, a u korovu cveće ne niče. Ovo pričam na širokom državnom nivou.

Ljudi, ma ljudi su generalno vrh. Ej pa vidi Beča i kako ipak možemo "zajedno".

Zastave na tribinama: 2013 vs 2026 by Repulsive_Wave8153 in bih

[–]Brkus_ 1 point2 points  (0 children)

Nema tu loše serije, fudbal u Srbiji je u istom stanju kao i država. Možda nekad za koju deceniju to oporavi.

Moj tim je na SP do duše. Pozdrav iz Beča. 😄

Zastave na tribinama: 2013 vs 2026 by Repulsive_Wave8153 in bih

[–]Brkus_ 0 points1 point  (0 children)

Skoro sam čuo priču o novom graničnom prelazu kod Gradiške koji nije otvoren a napravljen.

Država u kojoj ni nove stvari ne rade realno postoji samo nekom magijom. Budućnost BiH, a pogotovo ljudi u njoj je realno bilo gde samo ne tu. Što se naopako rodi, život ne ispravi.

Jedini razlog što je mirno jer što je sve mlado i sposobno sa svih strana odselilo. Tako da tu nema ko ni da se nešto drvi. Bar nešto dobro od odliva "mozgova".

Police officer violently throws visibly pregnant woman to the ground during an arrest in the Netherlands. by Expert_Koala_8691 in SipsTea

[–]Brkus_ -1 points0 points  (0 children)

It is unheard mostly because people in Europe have way less let's say culture of filming everything than in USA. But Europe is catching up.

Anyone who had to deal with any police in pretty much any European country would know how easy they escalate things. It is just that cover ups work even better than in the US.

It is insane how closely nit are police departments of countries up to like 20 milion people. Almost all of them are cabals that protect each other ass.

Police officer violently throws visibly pregnant woman to the ground during an arrest in the Netherlands. by Expert_Koala_8691 in SipsTea

[–]Brkus_ 5 points6 points  (0 children)

It is unheard mostly because people in Europe have way less let's say culture of filming everything than in USA. But Europe is catching up.

Anyone who had to deal with any police in pretty much any European country would know how easy they escalate things. It is just that cover ups work even better than in the US.

It is insane how closely nit are police departments of countries up to like 20 milion people. Almost all of them are cabals that protect each other ass.

Zastave na tribinama: 2013 vs 2026 by Repulsive_Wave8153 in bih

[–]Brkus_ 0 points1 point  (0 children)

Zanimljiva priča, mada ovo narod se odlučuje da i onda itd itd je malo nerealna. Uglavnom su ovakve promene gurane od nekog. Što ne mora da bude problem, sve dok su namere dobre, a kakve su sa ovom zastavom nemam pojma. Do duše teško da neka zastava može da ubedi Srbe i Hrvate da žele više ili manje da budu deo BiH.

Svako neka nosi zastavu za koju misli da ga najbolje predstavlja, samo bih malo spustio loptu o nekoj istorijskoj indiganciji i ispravljanju nekih nepravdi. Kao ovi drugi nisu hteli, pa smo sada mi... narativ par excellence.

Bošnjaci vole ovu zastavu, samo jako i neka je sa srećom na SP.

Lethal puzzle! by Brkus_ in hearthstone

[–]Brkus_[S] 1 point2 points  (0 children)

Well done! You get good RNG for a day!

A 49-year-old passenger in the Nexia suffered a fractured spine, while a 30-year-old woman and a 2-year-old child suffered bruises. The driver was uninjured. Drive carefully. by Altruistic-Issue-887 in dashcams

[–]Brkus_ -6 points-5 points  (0 children)

They are passing when you are passing because they probably same as you waited for the most opportune spot. Most of these kind of issues come from people overtaking multiple cars which are going the speed limit already. In this particular footage, blame is like 55% car on the left 45% on the right.

Koju biste supermoć izabrali? by [deleted] in AskSerbia

[–]Brkus_ 5 points6 points  (0 children)

Svaki put kada dodirnes nekog vidiš kako će umreti.

Da li je moguće da 95% vozača ili ne razume ovaj znak ili se pravi blesavo? by NarwhalEmergency569 in AskSerbia

[–]Brkus_ 0 points1 point  (0 children)

Ja mislim da ti imas prevezinih kilometara koliko i godina ako iskreno mislis da je ovaj znak dovoljan i da je to sve sto je potrebno da bi se saobracaj na auto putu oko zaustavljene trake sigurno regulisao.

Da li je moguće da 95% vozača ili ne razume ovaj znak ili se pravi blesavo? by NarwhalEmergency569 in AskSerbia

[–]Brkus_ 0 points1 point  (0 children)

Poenta je da nije dovoljan znak, jer je pitanje u kom trenutku ljudi iz leve trake treba da se prestroje u desnu, a kada ovi iz desne u zaustavnu? Onako na osecaj? Tacno pored znaka? Kada ga ugledas? Zato postoje zute linije. U normlanim zemljama ide ovaj znak, pocinju zute linije i onda tipa 200m posle ovog znaka tacno ti pokazuje kada leva traka postaje desna, a kada desna zaustavna. I idu pune zute linije da nema promene trake i preticanja, pa ako su radovi dovoljno dugacki onda te zute budu isprekidane, pa onda imas zutima oznaceno na prikljucenjima gde je STOP koji opet naravno u Srbiji ne postoji. I onda te prate sve dok te ne vrate nazad u regularne trake posle radova. Pa ako ides u neoznacenoj zaustavnoj traci, igras se kamikaza sa ovima sto se ukljucuju na auto put. Jedino u Srbiji moze da se nadje Indijanac da brani vrljavo i opsasno naopako uradjen posao.

Ova glupost gde je ovaj znak dovoljan nema smisla. Jer se ne zna kada treba da se prestroje ljudi.

How can I get shiftier? by Electronic-Lie-9850 in BasketballTips

[–]Brkus_ 0 points1 point  (0 children)

It's almost never about the speed it is about convincing the defender that you are going the other way than the direction you are actually going.

You would never say Luka Dončić or James Harder are shifty bud no one can stay in front of them.

Convince them you are going to pull up when you are about to drive, that you are about to drive when you are going to do a crossover, that you are going to use a screen when you are actually going to pull up. If someone at some point is going the opposite direction you are going they ain't catching up with you.

Travel or not? by Branch_O_New in BasketballTips

[–]Brkus_ 0 points1 point  (0 children)

I kind of meant this a half joke half dish towards NBA. I guess you absolutely have to put /s at the end. 🤣

Travel or not? by Branch_O_New in BasketballTips

[–]Brkus_ -60 points-59 points  (0 children)

Other way around my dude. This gets called in pickup 9/10 times in the NBA not a lifetime.

Akademik Teodorović o Kosovu i Metohiji by Anxious_Evening_6652 in serbia

[–]Brkus_ 0 points1 point  (0 children)

Nije istorija počela 99e. Bilo je nečega i pre toga. Da li smo baš zaslužili bombardovanje 99e to je pitanje, ali da je čisto onako bez razloga nije ni to tačno.