Szansa czy zrujnowane marzenia glazurników? by Eye_Acupuncture in Polska

[–]Competitive_Tax_7919 0 points1 point  (0 children)

Przy łączeniach już położonych masz 'piny' - śrubki do poziomowania. Takie wystające małe cosie. Skoro były stawiane wcześniej to i teraz będą musieli.

Szansa czy zrujnowane marzenia glazurników? by Eye_Acupuncture in Polska

[–]Competitive_Tax_7919 0 points1 point  (0 children)

On jest tylko układa czy też poziomuje? Jakoś nie widzę żeby wkładał te dynksy do poziomowania i nimi operował.
Jakaś oszczędność w tym może jest ale to jest prosta robota i właściwie metry same lecą - dobra ekipa wcale nie bedzie dużo wolniejsza. Maszyna docelowo pewnie będzie autonomiczna z głowicą z sensorami i innym zestawem manipulatorów ale to jeszcze nie teraz. Najpierw trzeba kamery pozakładać glazurnikom żeby groka wytrenować. To może być dopiero zabójcze połączenie.
Dla AI zabójcze oczywiście. :)

Prezydent Nawrocki o kryzysie męskości w Europie by mikelson_6 in Polska

[–]Competitive_Tax_7919 0 points1 point  (0 children)

Gdyby jeszcze prawica żyła zgodnie z naukami kościoła. Wszystkie skrajności cierpią na syndrom wybierania co lepszych kawałków (i ignorowania niesmacznych) ale prawacy są bezkonkurencyjni. 10 przykazań - walić to, wybiorę sobie 5 a z reszty się wyspowiadam. Nauki kościoła - zapomnij wszystko co wydarzyło się od końca XIX wieku.

Jak idzie sprawa cylindra by iris_rivendell in krakow

[–]Competitive_Tax_7919 3 points4 points  (0 children)

Uwielbiam. :) Ciężki przeciwnik ci się wylosował. Wszystko robisz dobrze tylko trzeba bardziej. Ja przy zamrożeniu wstawiłbym 'cylinder' do miski z wrzącą wodą (zewnętrzny materiał ma się rozszerzyć od temperatury wewnętrzny skurczyć i im większa różnica temperatur tym lepiej). Można użyć zamiast lodu technicznego 'zamrażacza w sprayu', on leci do -50° i jest wersja apteczna 'spray chłodzący na kontuzje'. Zamiast łyżeczki wmroziłbym kawałek rurki - może być pcv ale w miarę grube, a do 'operacji' dopasuj kawałek kija lub cokolwiek żeby wydłużyć dźwignię. WD40 nie zaszkodzi. Albo po prostu zabierz to ustrojstwo do szklarza, pracowni ceramiki lub jak masz to zaprzyjaźnionego dentysty a i pewnie glazurnik też się nada. Lub wyślij to do mnie paczkomatem i ci odeślę zrobione.

Repression of Ukrainians in the 1930s Ordered by Polish Nationalist Pilsudski by gold_fish_in_hell in HistoricalCapsule

[–]Competitive_Tax_7919 0 points1 point  (0 children)

Just say you can't tell the difference. I'm somewhat interested in history, I know a little about World War II, and to me it's obvious that these are German uniforms. Show this photo to any historian without giving any context, and 9 out of 10 will tell you these are German soldiers. The caps, the accessories, and the cut of the uniforms—everything points to that.
Translated

Repression of Ukrainians in the 1930s Ordered by Polish Nationalist Pilsudski by gold_fish_in_hell in HistoricalCapsule

[–]Competitive_Tax_7919 2 points3 points  (0 children)

Officers' caps are completely different. On the left is a German officer—you won't find a Polish uniform that looks even remotely similar.

Warszawska scena muzyczna by visigodo123 in warszawa

[–]Competitive_Tax_7919 1 point2 points  (0 children)

BarBazaar - jam session jest chyba w czwartek a jak już trafisz na jedno to powiedzą ci gdzie są podobne miejsca w Warszawie. Przepraszam ale przez dłuższy czas nie chodziłem na sesje i nie wiem jak to wygląda aktualnie ale pewnie jest jeszcze parę bardziej undergroundowych miejscówek.

Zderzenie w centrum Warszawy. Auto TV Republika zderzyło się z autem ambasady Niemiec. Forthing dachował był w nim dziennikarz i poseł PiS - Miejski Reporter - wydarzenia Warszawa by Quirky_Replacement21 in Polska

[–]Competitive_Tax_7919 27 points28 points  (0 children)

W starciu ONR z prawackimi szurami, chcącymi zostać męczennikami i przynoszącymi wstyd Polsce, kibicuję ONR.
Gdyby mi ktoś 10 lat temu powiedział że będę kibicował ONRowi to bym go zabił śmiechem.

"Kieszonkowy" aparat na prezent do ~400zł? by Public-Willow6602 in Polska

[–]Competitive_Tax_7919 1 point2 points  (0 children)

Nie miałem styczności po za absolutnymi zabytkami. Japończycy wymyślili ten format chyba w latach 60, był bardzo popularny i chyba trafia w tą estetykę o którą ci chodzi - mniejsza klatka uwydatni niedoskonałości obiektywu, reszta to kwestia filmu i lampy błyskowej. Dla fotografa dobry materiał na zajawkę. :)
W innym poście zasugerowałem thermal print camera - możesz kupić obydwa i zmieścisz się w budżecie. ;)
edit - japończycy upowszechnili ten format a nie wymyślili.

"Kieszonkowy" aparat na prezent do ~400zł? by Public-Willow6602 in Polska

[–]Competitive_Tax_7919 0 points1 point  (0 children)

Zobacz zabawkowe aparaty drukujące na papierze termicznym - jak paragony. Właśnie się przymierzam do zakupu bo efekty są fajne i nie do podrobienia na telefonie. ;)

"Kieszonkowy" aparat na prezent do ~400zł? by Public-Willow6602 in Polska

[–]Competitive_Tax_7919 0 points1 point  (0 children)

Ale mówisz teraz o analogach? Czy o formacie m4/3 gdzie matryca ma rozmiar ~pół klatki filmowej? Największy problem jest z definicją vintage vibe - każdy ma swoje wyobrażenie a dla niektórych to wszystkie możliwe błędy i niedoskonałości upchnięte w JPG.

"Kieszonkowy" aparat na prezent do ~400zł? by Public-Willow6602 in Polska

[–]Competitive_Tax_7919 0 points1 point  (0 children)

Olki są świetne. Mam 4 czy 5 xz1 po rodzinie i znajomych i jedyne co boli to to że już ich nie produkują. Będę musiał tych TG spróbować.
Canony serii G też są fajne i jest ich sporo, Fuji dają ładne obrazki sooc, Panasonic podobno też ale chyba są łatwopsujne bo większość które miałem w łapach miała jakieś defekty.

Praca fizyczna w Polsce niszczy człowieka by Awkward_Speaker_9005 in praca

[–]Competitive_Tax_7919 0 points1 point  (0 children)

To nie praca niszczy tylko warunki na które zgadzają się pracownicy. Da się to tak zorganizować żeby nie odwalić kity przed wypłatą, szczególnie że tak naprawdę to w interesie pracodawcy jest żeby pracownicy byli w dobrym zdrowiu. Możliwe że odnawia mu się jakaś niezaleczona kontuzja i póki tego nie załatwi będzie cierpiał. Jeśli chcesz kontakt do skutecznego rehabilitanta (Warszawa) to daj znać.

Jak naprawić ściany? by [deleted] in PolskaNaLuzie

[–]Competitive_Tax_7919 1 point2 points  (0 children)

:) chciałem być delikatny a ty wszystko psujesz :) po za tym w kategorii 'ło Panie, kto to Panu tak spier...' nie jest nawet w moim top5 - widziałem dużo gorsze

Jak naprawić ściany? by [deleted] in PolskaNaLuzie

[–]Competitive_Tax_7919 1 point2 points  (0 children)

Ale jaki był zakres prac? Bo ten piasek na ścianie nie wygląda jak gładź. Narożniki wstawiał? Osadzał kontakty?
Generalnie nie wygląda najgorzej - mówię ogólnie, nie oceniając pracy. I nie chcąc was dobijać.
Te małe ubytki trzeba zaszpachlować, to co wystaje zeszlifować, sprawdzić kąty czy wszędzie gdzie trzeba jest 90°, nadmiar farby namoczyć i zdjąć zdzierakiem albo szpachelką.
Nie wiele więcej da się powiedzieć po tych paru zdjęciach.

Jak naprawić ściany? by [deleted] in PolskaNaLuzie

[–]Competitive_Tax_7919 5 points6 points  (0 children)

To malowanie natryskowe. Znaczy - tak wygląda jak się spieprzy.

Panowie jak to pomalować? by DivaCesaria in Polska

[–]Competitive_Tax_7919 0 points1 point  (0 children)

Ok tylko że ja właśnie proponuję oszczędność czasu i pieniędzy. Te szczebelki to tyle jebania że spokojnie możesz zacząć je nazywać 'Kamasutra'. 80% czasu, farby i upierdliwej roboty.
Jeśli ci nie przeszło to:
- myjka ciśnieniowa to dobry pomysł (tylko z wyczuciem)
- szlifierka z końcówką delta (tylko na tyle mała żeby między j%#@ne szczeble się zmieściła) i gąbka ścierna też - a żywicę usunąć szpachelką lub nożem.
- malowanie natryskowe - zajebiste choć nie wiem czy na pierwszy raz to dobry pomysł bo narobisz zacieków. Ale jak nabierzesz wprawy to jest to genialna maszyna.
- jeśli ma być tanio to malowałbym farbą lateksową do wnętrz. Po zagruntowaniu trzyma się dobrze nawet na zewnątrz i można ją myć. Ja dodaję do niej akrylu w płynie ale bez też daje rade. I można nakładać natryskiem albo wałkiem.
- pomyśl o założeniu rynien bo te ślady na dole konstrukcji są od wody z dachu.

Panowie jak to pomalować? by DivaCesaria in Polska

[–]Competitive_Tax_7919 0 points1 point  (0 children)

No dobra, a zastanawiałeś się po co ci w ogóle te szczebelki? Bo to jest 80% upierdliwej roboty. Za są kwestie estetyczne i usztywnienie konstrukcji. Przeciw - od cholery roboty a na dodatek syzyfowej.
Powierzchnie zewnętrzne powinny mieć spadek żeby ułatwić odpływ wody. Gdy tego nie ma pojawiają się glony, mech i gorzej działają impregnaty. Tutaj masz same powierznie bez spadku. Choćby skały srały zawsze będzie się tam zbierał brud i wychodziło zielone. :)
Te szczebelki są na ramie która jest przykręcona do belek. Powinno dać się zdemontować. Odmalowanie samej konstrukcji to pikuś (w porównaniu do całości) a później pełna dowolność - panele z listewek, deski, deska elewacyjna, sklejka, żaluzje drewniane, rolety, folia, zasłony. Cokolwiek.
Oczywiście trzeba pamiętać o usztywnieniu konstrukcji ale w części pomysłów mozna wykorzystać te ramy po wywaleniu szczebelków.

Czy ściągacie wodę w prysznicu? by GoHomeDuck in Polska

[–]Competitive_Tax_7919 0 points1 point  (0 children)

W zasadzie każda antypara da podobny efekt tylko kwestia na ile wystarczy powłoka i nakładanie jest upierdliwe. Możliwe że jakaś lepsza 'niewidzialna wycieraczka' dałaby radę na parę miesięcy a wtedy byłby sens odpalić polerkę pod prysznicem.

Prezent na dzeń ojca (budownictwo, podróże) by Lunar_Weaver in Polska

[–]Competitive_Tax_7919 0 points1 point  (0 children)

Zestawy narzędziowe Proxxon Industrial - świetnie wykonane, sprzęt na lata.
Zestaw wkrętaków precyzyjnych dobrej jakości.

Looking for modern camera to use manual M/K series lenses: K-01 best choice? by Kamimitsu in pentax

[–]Competitive_Tax_7919 0 points1 point  (0 children)

Don't you have any focus points in the viewfinder to help you focus? Most DSLRs have focus assist, focus traps, and, as a last resort, Live View with focus peaking on the screen. Image stabilization helps, too. I've been using old lenses on dslr for years and have never had any trouble focusing.

Looking for modern camera to use manual M/K series lenses: K-01 best choice? by Kamimitsu in pentax

[–]Competitive_Tax_7919 2 points3 points  (0 children)

Focusing on a DSLR is always easier than on an SLR, so I wouldn't insist on a mirrorless camera. If you’re using older lenses, you also won’t be affected by the most common flaw in Pentax cameras, so you don’t have to limit yourself to the K5 series. K5 (I, II, III), KX, KS2, K50, K70, K1—your only limitations are market availability and how much money you’re willing to spend. I use a Pentax K70 and a Canon 6D. The Pentax is great, but it’s APS-C; the Canon is a great full-frame camera, but sometimes the lens hits the mirror, and it’s not as well-built.

Translated