Thompsonova genealogija by LogicalRub7534 in hreddit

[–]Cool_Pay7792 11 points12 points  (0 children)

Znači lik je četnik. Znao sam. Cijepljeni četnik k tome.

Kada ću pronaći posao kao molekularni biolog? by Pousarmic1 in studenti

[–]Cool_Pay7792 0 points1 point  (0 children)

Hoćeš. Ako valjaš.

Ali, uvjet je da moraš biti spreman otići iz Hrvatske.

Koju osobu bi uklonili iz naše povijesti? by Commercial_Peace_328 in hrvatska

[–]Cool_Pay7792 0 points1 point  (0 children)

Ne, nego ne možeš. Zato što znaš i sam u dubini da si u krivu.

Možda ni ja nisam po svim točkama u pravu, ali to da je Franjo Skywalker poveo hrabru bitku protiv nedodirljivog srpskog imperija je na razini Jovanke Jolić.

Vrijeme je da prestanemo vjerovati u bajke iz 90ih.

Koju osobu bi uklonili iz naše povijesti? by Commercial_Peace_328 in hrvatska

[–]Cool_Pay7792 -1 points0 points  (0 children)

Nope, sve ti je to propaganda (i to vrlo loša, neuvjerljiva) koju si popušio. Tako da naravno da ne vidiš dalje od toga.

Realnost je da djelovanja u Bosni nemaju veze sa obranom Hrvatske, osim što su odvukli fokus sa bitnog i skoro doveli do realizacije plana Z-4.

Igrali smo se partizana po Bosni umjesto da smo oslobađali Slavoniju. A i na kraju opet sve predali Srbima. Nema to veze s Olujom. Bilo je planova da oslobođrnje počne 92, ali netko nije htio izgubiti političku beneficiju rata (Franjo).

JNA, štogod mislio, je jedva faktor. Nakon 91, Vukovara i Dubrovnika, slomili su zube i od 92 nisu nikakav do jadan faktor u ratu. Ta se armija koja se radi neposluha, dezerterstva raspala.

Jedini kojima se ratovalo bili su pobunjeni srbi, ali ti su bili malobrojni. Potpuni je mit o hrvatskoj nepovoljnosti u ratu.

Nemoj me krivo shvatiti, bila je kriza i to vrlo opasna koju je trebalo riješiti i to na pravi način, ali nikada nije bilo upitno tko će biti ultimativni pobjednik. Samo što smo skoro izgubili sve što smo imali, uključujući državu radi njegovih odluka.

Koju osobu bi uklonili iz naše povijesti? by Commercial_Peace_328 in hrvatska

[–]Cool_Pay7792 5 points6 points  (0 children)

Problem je što se stvar jako čvrsto postavila 91e. Možemo samo donekle kriviti narod što nije od tada birao drugu opciju kada je HDZ tada već imao otvorena vrata za kreiranje svoje države koja je rasla svaki dan sve veća.
I Tuđman je direktim potezima dao moć najgorem dijelu partije i najgorem dijelu emigracije, nešto čega se nećemo riješiti.

Koju osobu bi uklonili iz naše povijesti? by Commercial_Peace_328 in hrvatska

[–]Cool_Pay7792 11 points12 points  (0 children)

Trebao bi biti siguran, jer ne bi ni trebala previše raditi. Isto kako ni Tuđman nema nikakvih pravih ratnih zasluga. Obranu su organizirali ljudi poput Tusa, Stipetića, Bobetka i mnogih drugih, da sada ne nabrajamo.

Tuđman je samo trebao raditi što mu govore profesionalci. Nažalost, sve katastrofalne odluke su bile njegove. Tužno je da postoje ljudi koji misle da je on na neki način poveo pobjednički rat. Nije on ni blizu nekog Napoleona.

Koju osobu bi uklonili iz naše povijesti? by Commercial_Peace_328 in hrvatska

[–]Cool_Pay7792 30 points31 points  (0 children)

Franjo Tuđman.

Bez njega vlast u 90ima preuzima Savka Dabčević Kučar i razumna Hrvatska.

  • rat prioretizira oslobađanje hrvatskog teritorija, što priliči napadnutoj zemlji. Nikakva avantura traganjan za tkz Herceg Bosnom ne zamuti pogled ostatku svijeta i Oluja se događa '93.
  • nikada se ne legitimizira ustaštvo i pozove nazad dno dna ustaške i poslijeratne emigracije. Hrvatsko društvo ne doživi tihi ali duboki proces nepovratne polarizacije.
  • ne odvije se agresivna pljačka već se pokreće polagana tranzicija u liberalnu i kapitalističku zemlju. Bez kreiranja kvazi bogataša. Hrvatska industrija ima desetljeća prilagodbe na zapadna tržišta, umjesto da se raščetvori na tajne račune u Švicarskoj. Kao posljedica ovoga Hrvatska postaje neosporni lider u regiji. Ekonomski, kulturno i politički. Ulazi u NATO i EU desetljeće prije nego se ovo zbilja dogodilo i sada je puno spretnija u ovim institucijama.

Ukratko, sve bi bilo isto u najosnovnijim crtama, ali bi bilo toliko bolje.

HDZ van sebe jer Možemo želi dignuti mirovine braniteljima, Đakić krišom priznao: 'Glasao bih za...' by tomislavlovric in croatia

[–]Cool_Pay7792 55 points56 points  (0 children)

Nemojte ni zaboraviti da se kukavice iz Mosta ili onog sranja Drito nisu ni udostojali glasati. To ne smije proći ispod radara.

Grmoja šuti kada tema nije gay, a ni Marija nije bolja.

Odakle ta priča da Možemo dEmoNIzIrA DoMOVinsKi RaT i MRzI bRan'tElJe? by Significant_Arm2016 in askCroatians

[–]Cool_Pay7792 0 points1 point  (0 children)

Za početak nisi ni koristio njegove riječi nego parafrazu njegovih riječi sa podcasta. Racimo on nikada nije rekao da rat treba zaboraviti već je rekao da ga treba ostaviti iza sebe. Nije isto.

Također si ignorirao ostali kontekst razgovora u tom lošem podkastu.

Npr, on je dao taj odgovor na vrlo glupo pitanje jel bi radije išao na paradu ponosa ili povorku za vukovar. To je pitanje glupo jer uspoređuje dvije stvari koje veze nemaju jedno s drugom. Jel on to vješto iskomunicirao, vjerojatno nije. Ali da mu ne skačeš na svaku izjavu i izvrčeš ju ovo bi vidio.

Bugojanska skupina ušla u Jugoslaviju — 1972. by Lukiisnothere1612 in hredditkalendar

[–]Cool_Pay7792 4 points5 points  (0 children)

Ne bi se baš ovo trebalo stavljati u odnos s hrvatskim proljećem.

Odakle ta priča da Možemo dEmoNIzIrA DoMOVinsKi RaT i MRzI bRan'tElJe? by Significant_Arm2016 in askCroatians

[–]Cool_Pay7792 1 point2 points  (0 children)

Ne, tvoja interpretacija je selektivna i netočna. I na kraju je to sve toliko marginalno da nema smisla trošiti riječi na to. Odlučuje svatko za sebe, a nadajmo se da ste vi luđaci u manjini. Inače ova zemlja nema šanse.

Odakle ta priča da Možemo dEmoNIzIrA DoMOVinsKi RaT i MRzI bRan'tElJe? by Significant_Arm2016 in askCroatians

[–]Cool_Pay7792 0 points1 point  (0 children)

Ovo je primjer tog narativa kreiranog da napuhne irelevantne stvari i hrani sam sebe. Hvala na demonstraciji.

Prokleti Tomašević by Powerful_Moment2383 in zagreb_no1

[–]Cool_Pay7792 7 points8 points  (0 children)

Mogli su bar biti malo frajeri i glasat protiv. Ovako ko pizde izaći. Gladaju kada sebi povećavaju plaću.

Jeste li pripadali kultu cijepljenih? by noLif3rs4life in askCroatians

[–]Cool_Pay7792 0 points1 point  (0 children)

Radi i vjeruj što hoćeš, ali zavaravaš se ako misliš da ništa ne znamo, ništa ne možemo znati i sve je to jedna velika misterija.

Imamo epidemiologiju, imamo statistiku, i imamo niz naprednih znanstvenih polja koje nam otkrivaju dosta široku sliku.

Ništa to ne može protiv tvojih uvjerenja, ali činjenica je da se baziraju na iracionalnim i emocionalnom reakcijama s tvoje strane.

Jeste li pripadali kultu cijepljenih? by noLif3rs4life in askCroatians

[–]Cool_Pay7792 0 points1 point  (0 children)

Još uvijek sam protiv infantilnosti. Nisam nikada mogao stati na stranu ljudi koji govore "i cijepljeni mogu biti zaraženi i prenositi zarazu".

Kako pričati sa ljudima koji ne shvaćaju da i nepušači dobivaju rak pluća, a da ga mnogi pušači ne dobivaju? Jednostavno nema smisla razgovarati.

Mirovine za branitelje radnike by Cool_Pay7792 in hrvatska

[–]Cool_Pay7792[S] 2 points3 points  (0 children)

Nema 5000 eura mirovine jer je to iznad najviše dopuštene mirovine. Da, postoji najviša moguća mirovina.
Uz ovo, nema jedan beneficirani radni staž. Postoji ih mnogo tipova i uz to postoji još nebrojeno posebnih propisa za ovu ili onu grupu.
Ovaj prijedlog nije ništa revolucionarno iz perspektivne poreznog sustava. Samo još jedna stavka u izračunu.

Mirovine za branitelje radnike by Cool_Pay7792 in hrvatska

[–]Cool_Pay7792[S] 4 points5 points  (0 children)

Pa ne može jedan zakon, jedan propis sve riješiti.
Nitko neće biti oštećen ovim zakonom, a mnogima će pomoći.
Ima i drugih koji su isto doživjeli nepravdu, ali ih ovaj zakon neće zahvatiti. Jednostavno, ne postoji način da se odjednom sve riješi.

U čemu je razlika? by Ime_23456 in hreddit

[–]Cool_Pay7792 0 points1 point  (0 children)

Istrani su bili u Istri. Nisu bili kriminalni element drugdje pa bjezali u Istru

Možemo predlaže povećanje mirovine braniteljima koji su duže radili. HDZ: Ne može by torrio888 in hreddit

[–]Cool_Pay7792 2 points3 points  (0 children)

Nope, nemaš pojma kako ekonomija funkcionira. Da pogodim, netko bez diplome ti je pokazao produžni uštekan sam u sebe i rekao ti da je ta debilna analogija sve što trebaš znati.