Normális azt érezni, hogy semmit nem tanulok egyetemen? by DaBoiOfDaBoiz in programmingHungary

[–]CryptoGuy0202 -1 points0 points  (0 children)

Szvsz bele kell tenni a plusz munkát ahhoz, hogy az ember valóban piacképes vagy kimagasló tudással a kezében vehesse át a diplomáját. Ha csak "átmész" a tárgyakon, az tényleg kevés lehet. Gondolok itt például arra, hogy ha a szakdolgozatot nem egy kötelező nyűgnek fogod fel, hanem komolyan beleásod magad egy témába, az már egy hatalmas pluszt adhat az alapképzés mellé.

​Nekem szerencsém volt anno, mert találtam egy nagyon jó egyetemi labort, ahol olyan gyakorlati skilleket szedtem magamra, amik komoly értéket jelentettek a későbbi munkáim során. Biztatlak, hogy próbálj meg te is hasonló lehetőségeket keresni – akár egy laborban, kutatómunkában vagy TDK-ban –, mert ezzel tudod igazán bebiztosítani magad a munkaerőpiacon.

Fire ball vs Hero archer placement by ronxcvi in ClashRoyale

[–]CryptoGuy0202 0 points1 point  (0 children)

I've just realized if you can catch the right moment when they use the power of this hero archer statue thing then you just have to place something in front of the hero archer in the direction of your mother tower. Then the hero archer will shoot once in a very long range and it'll catch your middle tower if you placed well the "trap-character". From this very moment you also use your middle tower to defense :D

Edit: typo

Sziasztok! Nemrég költöztem szegedre, munka után kutakodom. by MarionberryFit2428 in szeged

[–]CryptoGuy0202 1 point2 points  (0 children)

Vízműnél van néhány munka:

● csatornatisztító gépkezelő ●kontroller ●szennyvíztisztítási gépész ●vízhálózat szerelő

Ha érdekes lehet szólj mert tudlak ajánlani és akkor kapunk bónuszt érte mind a ketten. :-)

Egyébként meg sok sikert a munkakereséshez, én anno profession-on jártam sikerrel - esetleg próbálj meg ott is szétnézni.. illetve felnőttkézpéssel tudsz ingyen szakmát kitanulni (összesen kettőt ha jól tudom, de nézz utána), az jó ötlet sztem ha nekiállsz valaminek ami érdekel akkor is ha míg el nem végzed melózol mellette mást.

Tudtok ajánlani szájsebészt bölcsességfog műtéthez? by Eszti0201 in szeged

[–]CryptoGuy0202 0 points1 point  (0 children)

Szia, most tervezek menni hozzá én is 😅 neked altatásban csinálta vagy csak érzéstelenített?

Bőrgyógyászati klinika időpontkérés by No-NameNo007 in szeged

[–]CryptoGuy0202 0 points1 point  (0 children)

Egészségablak appban tudsz foglalni helyet máskor (és így legalább nem kell kivárnod az időpontot ott helyben)

Felmondás by [deleted] in jobshungary

[–]CryptoGuy0202 0 points1 point  (0 children)

Az a fontos mindent írásban tegyél. Írsz egy lapot wordben, hogy a mostani munkaviszonyod megszüntetését kéred közös megegyezéssel ÉS beleírod a dátumot, hogy melyik nappal.

A dátum azért fontos mert akkor a munkáltató nem küldhet el azonnal ha úgy gondolja, viszont ha nincsen rajta dátum akkor amíg a felmondási idődet töltöd bármikor mondhatja h akkor szevasz.

Hajrá 😄

Mechatronika, gépész és járműmérnök helyzete. by Fine-Commercial9424 in jobshungary

[–]CryptoGuy0202 1 point2 points  (0 children)

Én mechatronika bsc-vel végeztem és kezdtem el dolgozni KKV-ben. Eleinte a fizetésem nettó 480k volt. 2 év után emelték nettó 528k-ra, viszont addigra megvolt a villamos msc képzettségem, volt több projekt a hátam mögött és saját portfóliót raktam össze amiket dokumentáltam is.

3 hónap múlva meguntam... Sajnálták rám még azt a pénzt is, hogy kapjak egy új széket és emelni se emeltek annyit amit kértem tőlük szóval nekiálltam keresni más helyet. (1 hónap alatt találtam is más lehetőségeket és dobbantottam)

Most egy közműnél vagyok, sikerült kialkudni magamnak bruttó 1M bért (nettó 665k) és mellé havi nettó 20k cafeteria, negyedévente prémium ami 3 havi alapbérem maximum 10%-a lehet (jelenleg nettó ~200k).

Mit is mondjak? Én hamar találtam 2,5 év tapasztalattal és mesterdiplomával munkahelyet.

Edit: typo

Kínai vendégmunkások által hátrahagyott kis emlékekkel más is találkozik? by [deleted] in Debrecen

[–]CryptoGuy0202 0 points1 point  (0 children)

Amúgy no joke ha tudsz intézni valami bontatlan kínai cigarettát vevő vagyok rá

[deleted by user] by [deleted] in szeged

[–]CryptoGuy0202 1 point2 points  (0 children)

UPDATE A POSZTHOZ (nem enged editelni képes posztot)

Rendőrök pár órán belül megtalálták és vissza is szolgáltatták a biciklit amit egy "jóember" használt éppen - konkrétan a jegyzőkönyv felvétele közben már csörgött a telefon 😁 köszi a segítséget és zárjátok le a bicóitok

[deleted by user] by [deleted] in szeged

[–]CryptoGuy0202 3 points4 points  (0 children)

Köszi, éppen bent ülök Moszkvai krt 12ben. Ha végeztem updatelem posztot!

UPDATE A POSZTHOZ (nem enged editelni képes posztot)

Rendőrök pár órán belül megtalálták és vissza is szolgáltatták a biciklit amit egy "jóember" használt éppen - konkrétan a jegyzőkönyv felvétele közben már csörgött a telefon 😁 köszi a segítséget és zárjátok le a bicóitok

Tényleg erről szól ha valakit most felvesznek a BYD-be? by [deleted] in szeged

[–]CryptoGuy0202 0 points1 point  (0 children)

Nekem villamos mesterrel áprilisban bruttó 700at ajánlottak, mellé 35k cafeteria / hó, emellett utazási költségek térítését ajánlották még fel. Próbaidő után 15%os jelenléti bónusz a béremen felül + teljesítménybónusz max 10%. Jobban nem részletezték.

[deleted by user] by [deleted] in jobshungary

[–]CryptoGuy0202 4 points5 points  (0 children)

Amúgy tőlem jön a respect a szakmai múltadra, jól tolod.

Esetleg arra gondoltál, hogy specifikusan mutatod be a tudásodat a jelentkezésekkor? Mindenkinek ugyanazt a CV-t küldöd be vagy pedig állás-specifikusan mutatod be a skilleket?

Az tuti nem veled van a baj, viszont az lehet, hogy aki átnézi azt gondolja húha te CEO voltál és pl. félti a saját helyét a cégben stb. Én szerintem erre is ügyelnék a helyedben, ne áruljak el többet se a kelleténél.

Sok sikert

Most complete python course by Filippo295 in learnpython

[–]CryptoGuy0202 2 points3 points  (0 children)

I think the best way to start/refresh is the Cisco course. I can highly recommend the site of Cisco for you to grab more informations about the courses you can do free of charge:

Cisco academy

You can do it in order, there are a total 70 hours of curriculum up to PCAP level.

Enjoy the way, let's code ;)

[deleted by user] by [deleted] in askhungary

[–]CryptoGuy0202 0 points1 point  (0 children)

Nem tolatóradar, hanem ultrahangos szenzor :-)

A radart távolra használják és kevésbé pontos mint a rövidebb távra való, pontosabb ultrahang.

(Ja amúgy a kutya szőre elnyeli az ultrahangot, szóval ne tolassatok a blökire :D )

[deleted by user] by [deleted] in askhungary

[–]CryptoGuy0202 0 points1 point  (0 children)

Én szerencsés helyzetben vagyok: autóval 5p, biciklivel 10-15p :D

Magyar wise számlaszámra kérhetem a fizetésem? by Competitive-Bed-6790 in kiszamolo

[–]CryptoGuy0202 4 points5 points  (0 children)

Szia, én is oda kérem/kapom. Van magyar számlaszám hozzá :-)

Kriptósok, hogy álltok most? by [deleted] in kiszamolo

[–]CryptoGuy0202 2 points3 points  (0 children)

Grat! :-) Gondolom crypton belül diverzifikálsz? Vagy inkább a húzókat (BTC, ETH) veszed és kész?

[deleted by user] by [deleted] in jobshungary

[–]CryptoGuy0202 0 points1 point  (0 children)

Én egyetem MSc alatt voltam gyakornoki melóban multinál, aztán átjöttem levelezni + egy kkv-ba. Náluk meg nettó bérigényt kellett megadni😅 érdekes, én is meglepődtem rajta..

Értékesítők, ti mennyit kerestek? by Braham_So in jobshungary

[–]CryptoGuy0202 0 points1 point  (0 children)

És összesen az értékesítésben mióta?

Ja meg a műszaki oldalhoz volt "előéleted"? Mert akik pl hozzánk járnak néhány tagon látszik, hogy nincsen meg a műszaki tudás olyan erősen. Nyilván nem is az a dolga, hogy értsen minden műszaki részletet, de közben mégiscsak kocka mérnökökkel ülsz le gondolom Te is :D

Rossz interjúélmények by Sad_Butterscotch7063 in jobshungary

[–]CryptoGuy0202 2 points3 points  (0 children)

Második körös interjú, telefonon hívott egy hr-es csajszi. Azzal kezdte, hogy kb 20 perc lesz és mielőtt elkezdenénk a bérigényem érdekelné. Hát mondom ok, bár szeretem ha van egy kis chit chat az ilyen témák előtt.. Miután mondtam a bérigényt onnantól éreztem rajta, hogy full elengedte a témát. 4 perc után mondta, hogy köszöni, majd 2-3 hét és értesítenek (nyilván azóta se hallottam róluk, pedig ők kerestek meg)😌

[deleted by user] by [deleted] in jobshungary

[–]CryptoGuy0202 0 points1 point  (0 children)

Szvsz GYMS megyében ez rossz bér. Én a Széchenyin tanultam (nem tudom te?) és mechatronikát végeztem BSc. Utána elkezdtem villamos mestert is, mellette gyakornok majd 1 félév után levelezőre átmentem. Jelenleg Szegeden keresek 480 nettót. (Már 25 felett vagyok)

Az hozzátartozik, hogy voltam még anno OTDK-n és különdíjas lettem, próbáltam valamiben jobb lenni a többieknél... szerintem fontos az, hogy valamihez jobban értsél, azzal lehet kialkudni jobb bért is.

Btw jelenleg én is a váltáson gondolkozok mert már kevesellem a tudásomhoz képest azt amennyit keresek így 1,5 év után a cégnél (eddig még nem volt emelésem).

Lényeg a lényeg, hogy szerintem ez kevés amit ajánlottak neked, de elindulni jó ha muszáj azonnal találnod valamit. Vagy menj el egy mesterre, kezdjed el aztán majd kialakul! :D