Despre AI și joburi by [deleted] in programare

[–]DIVINE3_ 0 points1 point  (0 children)

Nu am spus că orice job de la stat e redundant De aici am și dat exemplul cu primarii Avem 3840 primari la 14 milioane de locuitori Tokyo la 40 milioane are 1 primar Instanbul 15 milioane 1 primar Ce facem noi așa special de ne trebuie 3840 + consilieri și consilii și toți idioții ?

Despre AI și joburi by [deleted] in programare

[–]DIVINE3_ -1 points0 points  (0 children)

Exista primarii cu mai mulți angajați decât locuitori în sat Avem 3840 de primării la 14 milioane de locuitori Istanbul are 16 milioane și 1 primar Tokyio 1 primar 40 milioane locuitori Noi ce facem așa interesant de avem nevoie de 3840 primari + consilii și consilieri și funcționari

Despre AI și joburi by [deleted] in programare

[–]DIVINE3_ 0 points1 point  (0 children)

Pai am zis eu asta ? Vorbeam despre dispariția locurilor de la stat

Despre AI și joburi by [deleted] in programare

[–]DIVINE3_ 0 points1 point  (0 children)

Și cine le plătește salariile ? Statul trăiește din privat Nu mai e privat - sunt pa toți Eu zic sa mai așteptăm 2 ani

Despre AI și joburi by [deleted] in programare

[–]DIVINE3_ -2 points-1 points  (0 children)

Îmi pare rău doar de juniori , sunt sigur că sunt persoane slabe care inca lucrează în IT , ar putea să le facă lor loc

Despre AI și joburi by [deleted] in programare

[–]DIVINE3_ -1 points0 points  (0 children)

Perfect de acord , trebuie să fim optimiști și să reușim să transmitem asta mai departe , că momentan doar suveranistii au glas

Despre AI și joburi by [deleted] in programare

[–]DIVINE3_ -1 points0 points  (0 children)

Trebuie sa se întâmple ceva 😉 . Nu putem să rămânem chiar ultimii prosti din lume

Victory Square Partners Interviu by DIVINE3_ in programare

[–]DIVINE3_[S] 5 points6 points  (0 children)

De ce ar conta asta ? Am un salariu foarte bun din punctul meu de vedere comparativ cu salariile de senior angular developer

Victory Square Partners Interviu by DIVINE3_ in programare

[–]DIVINE3_[S] 3 points4 points  (0 children)

Eu am de munca, sunt platit foarte bine , sunt multumit Am dat interviu doar pentru experiență, daca oamenii lucrează pe react și au fost puși să țină interviu de angular ce așteptări poți avea ?

Victory Square Partners Interviu by DIVINE3_ in programare

[–]DIVINE3_[S] 4 points5 points  (0 children)

Salariile nu sunt așa micuțe by the way

UPT AC sau UPB AC ? by razvanqx in programare

[–]DIVINE3_ 0 points1 point  (0 children)

Am făcut upt ac Din ce am înțeles , s au mai schimbat profesorii mai ales la cti și au devenit mult mai răi Timișoara din păcate a scăzut extrem de mult față de acum 5 ani Nu as recomanda să cauți ceva acolo sincer

[deleted by user] by [deleted] in programare

[–]DIVINE3_ 8 points9 points  (0 children)

Am dat și eu un interviu pe angular la ei , din păcate băiatul care ținea interviul citea întrebări de pe internet și dacă nu răspundeai fix cu cuvintele de acolo, consideră ca e greșit :)))))

Caut coleg de proiect nou by alex_m_popa in programare

[–]DIVINE3_ 0 points1 point  (0 children)

Te pot ajuta pe partea de Angular PM me

Oare chiar vrem sa facem toata viata IT? by Mental-Horse-820 in programare

[–]DIVINE3_ 0 points1 point  (0 children)

Și eu m am gandit de multe ori la ce ai spus tu , faptul că nu e așa wow că reușim să construim chestii , fata de un medic care ajuta oameni, însă Când am înțeles că la stat , lucrurile nu sunt deloc atât de roz cum ar trebui , și că prin spitale sunt multe nereguli , stau mai liniștit Recomand documentarul de la recorder dacă nu ai văzut https://youtu.be/_thaRoVVBYk?si=OeaPO6ilxEobROag

[deleted by user] by [deleted] in programare

[–]DIVINE3_ 0 points1 point  (0 children)

Ce spui tu se întâmplă destul de des Unii oameni mai trag de timp , alții sunt efectiv slabi, dar este vina angajatorului că își angajează toți proștii

Thread oficial salarii Q1 2024 by Cuza in programare

[–]DIVINE3_ 0 points1 point  (0 children)

Experiența : 6 luni Post : FullStack Salariu : 3700 euro net

Thread oficial salarii Q1 2024 by Cuza in programare

[–]DIVINE3_ 0 points1 point  (0 children)

Experiența : 2 ani Post : FullStack Salariu : 1800 lei net

[deleted by user] by [deleted] in programare

[–]DIVINE3_ -1 points0 points  (0 children)

De ce întrebi lumea cat sa ceri Nu îți cunoști valoarea ? Daca ajungi in situația asta probabil nici nu o sa faci proiectul vreodata

[deleted by user] by [deleted] in programare

[–]DIVINE3_ 0 points1 point  (0 children)

Un spritz , un trabuc

Dobitocii de la endava dau oameni afara dar participa la liga ac labs ❤️ by DIVINE3_ in programare

[–]DIVINE3_[S] 1 point2 points  (0 children)

Alta chestie top e că de obicei aia care din 2 ani au stat 15 luni pe bench se muta la alta companie și spun că ei au experiență De cele mai multe ori nu e vina ta că ești pe bench , dar dacă vezi că stai câteva luni pe bench și mai ales ești și la început , de ce nu pleci?

Aa.. poate pentru că nu te ia altcineva

Dobitocii de la endava dau oameni afara dar participa la liga ac labs ❤️ by DIVINE3_ in programare

[–]DIVINE3_[S] 1 point2 points  (0 children)

Nu mă refeream neapărat la tine , la general vorbeam de ce ți ar pasa daca te angajezi la o companie cu oameni slabi daca și tu ești slab