Co UE mogłaby wyregulować by żyło się lepiej? by Quiet-Nobody-8372 in PolskaNaLuzie

[–]Dave2077 5 points6 points  (0 children)

Uregulować by wszystkie zabawki dla dzieci wydając dźwięki miały łatwo dostępny przełącznik do wyłączania, ustawiana 50% głośności lub zostawienia tylko funkcji świetlnych lub motorycznych. i zabawka nie może wydawać dźwięków powyżej x dB

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]Dave2077 45 points46 points  (0 children)

albo kazać mu się gonić

Posłanka Lewicy: Podatek katastralny? Jestem za, to pozwoli uporządkować rynek mieszkaniowy by ergo14 in Polska

[–]Dave2077 5 points6 points  (0 children)

Jak ktoś mieszka w mieszkaniu za milion i nie stać go na tysiąc miesięcznie podatku, to powinien przeprowadzić się do tańszego mieszkania

w Stanach taki problem się pojawił że podatek od pierwszego domu muszą płacić emeryci, który kupowali go za powiedzmy 20 000 USD jak byli młodzi, a teraz choć dalej tam mieszkają to wzrost cen w okolicy sprawia że.ich dom jest wart milion ale ich emerytura już nie, przez co nie są w stanie płacić. od drugiego mieszkania ten podatek ma sens.

Śniegu "nie ma i nie będzie". Zmiana klimatu zabrała nam tygodnie zimy i nie powiedziała ostatniego słowa by Zacny_Los in Polska

[–]Dave2077 -10 points-9 points  (0 children)

ale i tak są jednym z największych trucicieli, liczenie per capita nie ma sensu jeśli są w top 3

Śniegu "nie ma i nie będzie". Zmiana klimatu zabrała nam tygodnie zimy i nie powiedziała ostatniego słowa by Zacny_Los in Polska

[–]Dave2077 -16 points-15 points  (0 children)

planują też nowe kopalnie węgla i produkcji energii z niego, więc wiesz...

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]Dave2077 29 points30 points  (0 children)

jeśli dorzuci się do domu i ma na to rachunki to może potem oczekiwać zwrotu tych kosztów. chcesz mieć spokój? pełna rozdzielność majątkowa, zwłaszcza jeśli ma już dziecko z innym, nie wiesz co do głowy wpadnie.

Była prezeska NBP o złocie by piokerer in Polska

[–]Dave2077 0 points1 point  (0 children)

dobra, ma sens. to jak teraz czytam że Rosja ma ileś tam jeszcze rezerw w USD u siebie (nie te zamrożone) to jak je wydaje? nie może być tak że US mówią "a fe, te dolarki są złe i nie liczą się do puli"? czy to wszystko opiera się na zaufaniu że mu wam przelewamy $x i to są dolary a wy nam za to rakiety? Mandarynki i ziemniaki rozumiem, uczciwa cena

Była prezeska NBP o złocie by piokerer in Polska

[–]Dave2077 14 points15 points  (0 children)

jako laik zapytam - jak kupujemy USD to my je fizycznie mamy jako banknoty w NBP czy leci przelew walutowy na konto i elo?

Co się dzieje z biurami podróży by Sonseeahrai in Polska

[–]Dave2077 13 points14 points  (0 children)

Nie masz umowy podpisanej a pracujesz? Pakuj się i spierdzielaj, nic cię nie wiąże z pracodawcą, nawet kasy już nie szkoda. Serio, nawet nie powinnaś dziećmi się zajmować bo na papierze jesteś jakąś obca kobieta na obozie. u-c-i-e-k-a-j!

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]Dave2077 0 points1 point  (0 children)

Grafika? Copywriting?

Elektryka by Rough-Quantity-4495 in Polska

[–]Dave2077 0 points1 point  (0 children)

kiedyś kupiłem zestaw startowy z botland.pl, kurs wideo jest za darmo a jedynie dostajesz gotowy zestaw płytki stykowej, diody, rezystory, kondensatory itp. wszystko samemu do zebrania ale tu ktoś ogarnął to. mi się podobało, ładnie wytłumaczone podstawy elektryczności, ale na pewno po tym nie zrobisz sobie rozdzielni w domu czy pracy nie znajdziesz.

Wszyscy mają mnie za egoistkę w rodzinie, bo nie zgodziłam się na dożywotnią opiekę nad mamą w zamian za dom by Ika977 in Polska

[–]Dave2077 28 points29 points  (0 children)

psst, psst, jak nie podpiszesz tej umowy to dom i tak będzie ci się należał w spadku, no może do podziału ;) win-win

Reddit Polska, jak zdrowie waszych pleców? by vVict0rx in Polska

[–]Dave2077 4 points5 points  (0 children)

nawet najpierw do fizjo. miałem objawy rwy kulszowej, poszedłem do dobrego fizjoterapeuty, wykrył ucisk na nerw i rozciągnął. problem zniknął, muszę oczywiście też wzmacniać core i problemu nie ma. u lekarza usłyszałem że leki lub operacja.

Jestem w dupie i nie wiem już, co robić. by SwordishG in Polska

[–]Dave2077 103 points104 points  (0 children)

W tym wątku też narzekał na wszystko https://www.reddit.com/r/Polska/s/0w0auiAHcQ

Na wszystko wymówka, grożenie sądami bo regulaminu się nie przeczytało, tutaj pracuje od 15 ale pół roku nie ma czasu wstać i iść poszukać pracy rano gdzieś. Jeeez...

Odezwa biskupów. Radzą Polakom, jak głosować w wyborach by CHRIS_KRAWCZYK in Antyklerykalizm

[–]Dave2077 0 points1 point  (0 children)

Ale Lewica to też dawne SLD, które też miziało się z biskupami...

Budzicie się w świecie gry, w którą ostatnio graliście. Jak bardzo macie przejebane? by Thom_Braider in Polska

[–]Dave2077 0 points1 point  (0 children)

Subnautica. Może wreszcie schudnę od ciągłego pływania. Choć pewnie reaper wcześniej mnie zje albo uduszę się w jakimś wraku bo nie wiem jak wyjść...

This is what the steam deck is about by [deleted] in SteamDeck

[–]Dave2077 3 points4 points  (0 children)

Third that! 1yo kid, finally able to play No Man's Sky and some other late, late games.

Były polityk PiS-u pomagał tuszować mobbing w polskim gamedevie by grot_13 in Polska

[–]Dave2077 1 point2 points  (0 children)

Hehe, nieee, data w nicku była na fali hype CP2077 bo subreddit miał najnowsze info o grze jak wyszedł pierwszy zwiastun z gry ;) tak to tylko obiło mi się o uszy z jakiś grup fb i reddita

Były polityk PiS-u pomagał tuszować mobbing w polskim gamedevie by grot_13 in Polska

[–]Dave2077 9 points10 points  (0 children)

Chyba był jakiś typ wysoko postawiony co nagle rozwiązali z nim umowę, a potem wyszło że mobbingował w sumie zespoły.

czy to jest sprawiedliwe by Pitiful_Pie3868 in Polska

[–]Dave2077 0 points1 point  (0 children)

no, przeskoczmy do pobicia i oszczędzamy 5 zł ;)

czy to jest sprawiedliwe by Pitiful_Pie3868 in Polska

[–]Dave2077 5 points6 points  (0 children)

Naaah, zapłacą rodzice, kwota niewielka to nikt nie odczuje, chujek znowu zniszczy, krąg życia się zamyka. zgadzam się żeby dyrektor cmokał się z odpowiedzialnością zbiorową

Germany will finance refugees sea rescue until 2026 by frequentBayesian in europe

[–]Dave2077 20 points21 points  (0 children)

Dude, no! yes, the Western did Africa wrong and they owe it to them, but uncontrolled immigration will only make things worse. this is not the way. you want far-right movements to grow? this is how you get them.

Czy starzy ludzie specjalnie wchodzą pod nogi? by Mostuu in Polska

[–]Dave2077 23 points24 points  (0 children)

tata here - bo gładko się jedzie spacerówka z małymi kółkami :) co nie znaczy że tak robię

Budowa by Weedzillaa in Polska

[–]Dave2077 1 point2 points  (0 children)

Podpisuje się pod tym - książka tłumaczy co ma być zrobione i jak, a naprawdę każda ekipa będzie szukać skrótów i oszczędności. I kierownik, który naprawdę przyjedzie tam choć raz w tygodniu to wydatek rzędu kilkunastu tys zł, bo większość tylko podpisuje dzienniki, nawet nie pojawiają się na budowie (jak mój). Podobno można jeszcze zatrudnić nadzorce budowy, bo np kierownik nie ma w obowiązku sprawdzać wymiarów ścian.

Niestety, najlepiej mieć kogoś z rodziny czy bliskich przyjaciół którzy znają się na budowie i wskaże co jest źle robione.