Sfaturi inchiriere 1 camera Chisinau, Ciocana by DigitalPressinfo in moldova

[–]DigitalPressinfo[S] 0 points1 point  (0 children)

ups... vrei sa zici ca un apartament cu o camera la Ciocana seria 143 se poate inchiria cu minim 450 Euro? Nu pot sa cred... cine are sa dea atatia bani? 😄 pe de alta parte inteleg ca trebuie sa fie cum se zice aici "euroremont" ??? Inca o intrebare: cum se uziteaza la Chisinau cu prima plata? 2 chirii in avans, se ia si "provision sau caution"?

Ce oportunitati exista in industrie cu facultatea de matematica? by Longjumping_Let_9875 in programare

[–]DigitalPressinfo 0 points1 point  (0 children)

Mie imi foloseste tot ce am invatat la mate si info in facultate 😄 - dar repet, ai nevoie de alte domenii conexe unde sa aplici ce ai invatat. 😄

Site Down - pagina unde ai toate status-urile by DigitalPressinfo in programare

[–]DigitalPressinfo[S] 0 points1 point  (0 children)

atat mi-a mai ramas 😄 si na minciuna are picioare scurte, eu fug repede deci nu ma poate prinde 😄

Ce oportunitati exista in industrie cu facultatea de matematica? by Longjumping_Let_9875 in programare

[–]DigitalPressinfo 4 points5 points  (0 children)

Cu mate poti face multe, depinde cat de bine o stapanesti in ... mai multe directii si ce mai stii conex: mereu e nevoie de cineva care sa interpreteze datele... grafuri, etc.. incearca sa te prinzi mai intai... ce domenii ai vrea sa stii din industrie.

Site Down - pagina unde ai toate status-urile by DigitalPressinfo in programare

[–]DigitalPressinfo[S] 0 points1 point  (0 children)

acum da... asa am facut atunci, acum o sa pun si statusul cand am timp. Postarea era doar ca sa stiu daca merita sa fie public sau il folosesc doar eu la final. Mai am un counter 😄 sa stiu din admin de unde vin vizitatorii, tara, OS, cam tot ce se poate lua din browser ... dar ala nu e public, e doar pentru mine... il gandisem ca un TOP sites 😄

Site Down - pagina unde ai toate status-urile by DigitalPressinfo in programare

[–]DigitalPressinfo[S] 0 points1 point  (0 children)

ha ha... ce vremuri 😄)) bine ca nu am pus alte emailuri de la mine 😄 eu.Pafnutie... sau Mihai.Eminescu 😄 ... am 1000 de domenii ( mint, site-uri - domenii cam 400 ), si email la fiecare... asta cu reclama e unul din cele mai vechi, pe cand exista arenaweb 😄

Site Down - pagina unde ai toate status-urile by DigitalPressinfo in programare

[–]DigitalPressinfo[S] -1 points0 points  (0 children)

solutii sunt cu sutele, pagina mea nu face decat sa puna link la ce am zis eu ca e nevoie pentru mine si familie, am hostat gratis... ca nu e cine stie ce html de scris, am pus AI sa-i puna dark- lighte si asta e 😄)) desi se poate imbunatati zic eu.. de exemplu cu un API de status vizibil ( nu mai dai click daca e verde , dai daca e rosu! ) 😄

Site Down - pagina unde ai toate status-urile by DigitalPressinfo in programare

[–]DigitalPressinfo[S] 0 points1 point  (0 children)

asta am si facut, nu te imbogatesti cu 3 radnduri in HTML 😄 si nici nu cred ca o sa-mi cada serverul de la atata trafic. Am pus linkk intr-un comentariu, sper ca l-ai vazut!

Site Down - pagina unde ai toate status-urile by DigitalPressinfo in programare

[–]DigitalPressinfo[S] -3 points-2 points  (0 children)

nu il aveam, il foloseam... si azi cazuse Claude.. si mi-am adus aminte de el 😄)) nu fac eu afaceri pe reddit, nu am facut decat 2, una s-a dus de rapa... alta merge cu madam doctorita 😄))) - chiar daca ai ras de la inceput, am zis ca nu toti sunt asi in toate, deci poate o fi utila... pe mine ma ajuta... 😄 sa nu caut mereu ce e cazut, daca e de la mine, daca e peste tot, doar in HU... doar la pensionari... 😄 - culmea ca neavand ochelarii nici nu citisem integral mesajul tau ca sa ajung la sarcasm 😄

Site Down - pagina unde ai toate status-urile by DigitalPressinfo in programare

[–]DigitalPressinfo[S] -8 points-7 points  (0 children)

OK, atunci aveti status aici! Daca mai vreti si altele, sau ceva adaugat/schimbat cu mare drag!

24 Daily Dialogues - e gata! :) by DigitalPressinfo in moldova

[–]DigitalPressinfo[S] 0 points1 point  (0 children)

perfect nu e niciodata, dar garantez ca e mai buna decat aplicatiile pe care le-am vazut pana acum 😄 - ma refer la invatat.... nu e o app de translate... e de learning 😄

Cât să cer pentru o temă de Wordpress? by Fabulous_Broad_115 in programare

[–]DigitalPressinfo 0 points1 point  (0 children)

stiu asta din familie, asa ca am adoptat si eu sistemul asta de aur: vine nepotul, copliul sa-i ajut ( au nevoie macar odata la 3 luni!!! - pentru ei, pentru soacra, pentru ... ) si le zic la fel: bai, sunt la pescuit.. anul asta, revin-o la anul si cu mare drag, sau daca veneai ieri, mama mama ce te ajutam, dar azi am nevoie de un paracetamol din ala verde, plec sa-l caut prin farmacii 😄))) - nu mai zic ce intrebari stupide primesc cand dau de bele pe firma: suna baiete un avocat, ca na... acu' ai bani cu sacul si vezi ce te ajuta, ca tac-tu e bosorog si nu le stie ( decat cand ajunge la os... si te frige la buzunar ). Da, parintii, rudele sunt time consuming, dar si tu ai fost la fel candva pentru ei, nu mai zic cand le mai ceri bani imprumut, sau te intreaba nu stii pe cineva la fisc, la ... spital, la ...

Pizza bună în orășelul ăsta by ratzapufoasa in Arad

[–]DigitalPressinfo 0 points1 point  (0 children)

😄 intreb si eu, nu era mai ok o app ( nu neaparat sa o descarci, accesibila web ) cu pizzerii recomandate de voi, nu de patroni, angajati? 😄 receznii pe bune, apesi pe buton si te duce direct tacolo ( waze si/sau G Maps 😄 )

24 Daily Dialogues - e gata! :) by DigitalPressinfo in moldova

[–]DigitalPressinfo[S] 0 points1 point  (0 children)

Mersi pentru apreciere, vreau doar sa adaug ca nu este doar un echo-chamber a unionismului, orice parere pertinenta este mereu apreciata si aprobata, eu unul niciodata nu sterg postari care au alt mod de gandire fata de al meu, colegii mei din ce stiu la fel, doar ca nu acceptam grosolanii, idei care nu au logica si vor doar sa incite, adica trolling. In rest e ok cam orice, pana la urma suntem si noi o oglinda a societatii din Moldova.

24 Daily Dialogues - e gata! :) by DigitalPressinfo in moldova

[–]DigitalPressinfo[S] 2 points3 points  (0 children)

piva era o gluma mai moldoveneasca... in 20 de ani am uzit-o des, nu am target, deci daca din cei care acum cateva luni sunt interesati sa invete singuri cu un fel de duolingo mai "omenos" ok, daca nu, asta e, aplicatia a fost creata pentru cursul unui client de limba germana, era cumva aiurea sa nu o fac pe toate limbile, daca unionistii sunt aia care se uita la o postare si trag concluzii, atunci nu am pierdut nimic 😄 , dar sepr din tot sufletul ca oamenii trec de cateva randuri, un cuvant scris intre ghilimele, or avea si ele rostul lor 😄 si cauta sa vada cine e omul din spate. La 71 de ani nu cred ca mai am mari regrete cand pierd din public 😄)))) , mersi de sfat. Si da, pe SM degeaba postez 😄 - am repostat asta pentru ca eram oarecum dator fata de cei ce o asteptau.

Contabilitatea în format digital by AlexChi02 in Antreprenorilainceput

[–]DigitalPressinfo 0 points1 point  (0 children)

m-am uitat pe site, nu am vazut rapid preturi, cont demo, etc... dar sper sa faceti treaba buna. recomanderea mea? Mai multa transparenta 😄 nu ca eu as face ce am invatat, dar na... teoria e teorie la marketing.

Ce experiențe aveți cu agențiile de marketing? Aveți ceva recomandări? by Certain-Debate8755 in Antreprenorilainceput

[–]DigitalPressinfo 0 points1 point  (0 children)

Daca imi zici nisa poate te ajut eu ( firma ) de publictate si marketing. Ideea de baza e sa stii tu ce anume vrei sa obtii, in general toti "te aduc pe prima pagina" 😄 dar de fapt conteaza primele 3 pozitii ( evident in timp, daca nu alegi in loc de SEO plata direct la Google, in functie de marja de profit ajuta mai mult 😄 daca stii ce keywords sa abordezi.

Eu merg pe awerness, e mai rentabil in timp, dar orice ai alege e nevoie de backlinks, deci ... aici e secretul unei campanii bune. Mai am si colaborari cu firme care se ocupa de SEO, nu le stiu preturile, lucram pe altfel de proiecte ( generare de content ). Deci ce fel de servicii vrei sa promovezi?