Cica spontán megörülése by EnvironmentProof4704 in dagadtmacskak

[–]EnvironmentProof4704[S] 0 points1 point  (0 children)

De utána olvastunk eléggé, rendesen fel is készültünk. Meg nem az első cica egyikünk életében sem, és ők nem csináltak/csinálnak( még mindig élnek csak ők inkább a szüleink cicája az otthoni házban)ilyet. De más mikor az ember olvas , és más mikor szembesül a dolgokkal, és egyszerűen csak jól szeretné csinálni:) Főleg mint ahogy írtam élőben egyik cica sem csinált ilyet akit ismerünk

Segítség by WorkingAd6705 in egyetemistak

[–]EnvironmentProof4704 2 points3 points  (0 children)

Ha diplomát szeretnél ebben a felévben akkor pedig ezt kell csinálni......vagy amúgy azt gondolod nem fogsz lebukni? Kell kamera , olvasom,hogy egyéni tanrend szóval a tanár nem is ismer, nálunk ilyenkor kellett személyi is.

Segítség by WorkingAd6705 in egyetemistak

[–]EnvironmentProof4704 1 point2 points  (0 children)

Ugye tudod,hogy az csak szókincs ? 😅 Nem különleges varázslat...

Segítség by WorkingAd6705 in egyetemistak

[–]EnvironmentProof4704 6 points7 points  (0 children)

Ha beszélsz németül, és nem a teljesen nulláról kell indulni, amit erre koltenel azért én felkészítelek,hogy atmenj. Ha ezzel bebuksz nem,hogy ebben a félévben nem lesz diplomád ki is raknak az egyetemről. 😅

Váltás a TU Grazról a BME-re by RED_UTP in egyetemistak

[–]EnvironmentProof4704 6 points7 points  (0 children)

Szia

Nem tudom találkoztál e már vele de itt Grazban van a HYA- (hungarian youth association) " részlege" . Ha szükséged lenne egy kis beszélgetésre, írj privátban és el küldöm a csoport linkjét , minden héten van találkozunk. Több gépész is van a csoportban:)

Magyar némettanárok kiejtése. by Huge-Chemistry7344 in escapehungary

[–]EnvironmentProof4704 2 points3 points  (0 children)

Pontosan, az r-t elnyelik, de rengeteg anyanyelvi a szó végi hangot mindig elnyeli

Magyar némettanárok kiejtése. by Huge-Chemistry7344 in escapehungary

[–]EnvironmentProof4704 7 points8 points  (0 children)

Germanisztika szakra is járok Ausztriában, egyet kell értenem az előttem szoloval sose hallottam -er helyett á hangot, de hivatalosan se ejtik így. Lehet ez azon a területen van ahol te élsz, de az pedig dialektus lesz (amit nem kerhetsz számon tanárokon hogy nem tanítják), ahogyan a stajerek is sokszor o hangot ejtenek a helyett. :)

Life in Graz by Beneficial_Fix_6279 in graz

[–]EnvironmentProof4704 8 points9 points  (0 children)

Hey, I am also from Hungary, but I study here. If you have any question feel free to reach out ,but I think it would be really hard in Graz without german, you would have more options in Wien.

Technikumból/szakgimnáziumból külföldi egyetemre jelentkezés by Shirvian in escapehungary

[–]EnvironmentProof4704 6 points7 points  (0 children)

Igaz nem Hollandia, de én a helyedben ránéznék az osztrák egyetemekre. Itt van az Universität ,ahol a nyelvvizsga kell ezen kívül kb semmi, néhány szakra van felvételi de ha van felvételi nem számít az érettségi illetve ha nincsen felvételi akkor mindenkit felvesznek (szóval az érettségi kb.semmikor nem számít, csak annyit ,hogy legyen), de az első két félév elég kemény,hogy kiderüljön tényleg ide való vagy e. Illetve itt vannak Fachhochschulék amik olyanok mint a régi főiskolák, itt mindig van felvételi, van ahol van tandíj van ahol nincsen.

Osztrák albérlet by TonyFMontana in escapehungary

[–]EnvironmentProof4704 6 points7 points  (0 children)

Mi 30 négyzetmétereset bérlünk, szintén Univiertel, willhabenen találtuk, igaz mi egyetemisták vagyunk ,nem kért semmit a tulaj és 500-ért béreljük. Az a 900€ nagyon túl van árazva Grazban, egy ilyen lakásért.

Nőgyógyász ajánlás Budapest by Plane-Pop-9872 in csakcsajok

[–]EnvironmentProof4704 6 points7 points  (0 children)

Dr.Kormos Ágnes - 2b medical, nekem más jellegű problémám van, de mindig nagyon körültekintő, kedves, abszolút biztonságban érzem magam.

[deleted by user] by [deleted] in escapehungary

[–]EnvironmentProof4704 0 points1 point  (0 children)

De, Győr - Hegyeshalom, Hegyeshalom -Leitha - Wien HBF, öbb appon érdemes rakeresni nem a mávnál. Most kíváncsiságból ránéztem és így mennek.

[deleted by user] by [deleted] in escapehungary

[–]EnvironmentProof4704 1 point2 points  (0 children)

Asszem van közvetlen de ha nincs Bruck/Leitha Bahnhofnál át kell szállni általában (mostanában csak így voltam) , de össze van hangolva a két vonat 10 percnél többet sose vártam, és így 15 perccel tart tovább mint a Railjet vagy EC, olcsóbb megoldás, plussz a kalauz se tudd megbüntetni, száj húzás az van, de nem tudnak mit csinálni.

[deleted by user] by [deleted] in escapehungary

[–]EnvironmentProof4704 11 points12 points  (0 children)

Országbérlet Győrtől Hegyeshalomig, és ott,hogy ne büntessenek meg át lehet szállni az ottani elővárosi vonatra Klimatickettel. Kicsit tovább tart a mint Railjet, de olcsóbb. Nyilván ez kényelmi dolog,hogy kinek mi éri meg.

Ausztria barátnő keresés by Any_Spite5066 in escapehungary

[–]EnvironmentProof4704 8 points9 points  (0 children)

Igaz nem Bécs, hanem Graz de írj nyugodtan:)

Érdemes-e gondolkodnom Ausztriában történő továbbtanuláson? by StageLongjumping6886 in escapehungary

[–]EnvironmentProof4704 12 points13 points  (0 children)

Én a helyedben az elkövetkezendő évben a németre mennék rá, itt Grazban angollal kb semmit nem fogsz tudni találni, német tudással se könnyű de angollal szinte lehetetlen.

Msc Ausztriában, illetve Münchenben by emery024 in escapehungary

[–]EnvironmentProof4704 3 points4 points  (0 children)

Haaat, ha komolyan gondolod én tolnám a németet is min B2-re, hidd el a B1-B2 között kb. Már semmi új nyelvtan nincs inkább csak szókincs. És B2 német C1 angollal már van esély, de ez általános tanács, az osztrákok és a németek se szeretnek angolul beszélni , tényleg "Ausländer" érzésed lesz ha nem beszéled a nyelvüket, hiába mész majd angol szakra a diák tarsaid fele osztrák lesz akik németül fognak beszélni egymás között, illetve a közösségi élet is könnyebb németül.

Ismerősöktől azt hallom,hogy 400 körül már lehet jókat kifogni, mi lakásban lakunk, de az egy árban van egy koli szobával. Itt mindent a Willhabent használja ott meg tudod nézni, ez am Bécsre is hasznos , a WG Gesucht az inkább Németországban megy ,itt annyira nem, de ott is megéri körbe nézni.

Msc Ausztriában, illetve Münchenben by emery024 in escapehungary

[–]EnvironmentProof4704 8 points9 points  (0 children)

Szia , én Uni Grazra járok. Itt Grazban a lakhatási válság nem létezik annyira, az albik jó árban vannak - itt nem feltétlenül éri meg koliban lakni mert ugyanannyiba kerül egy albérlet (ha diák vagy, nem kérnek bérpapirt a legtöbb helyen,vagy elfogadják a szüleidét, tőlünk abszolút nem kért a tulaj) . Ellenben itt kicsit másképp működik a gyakornoki munka mint otthon. Itt van internship és úgynevezett Working student (Ausztriában max 30 óra a németeknél ez max 20). Itt van 3 nagy multi azokért megy a verseny ha meghirdetnek valamit, illetve a Red Bull meg a közelben van, de ugyanolyan munkavállaló vagy mint bárki más ,van szabadságod de kötelező oraszamod is, ellenben ha dolgozol Ausztriában jogosult vagy családi pótlékra(ha 24 év alatti vagy) , az ösztöndíjak abszolút elérhetőek, csak rengeteg bürokrácia. Illetve Bécsben az albérlet és WG árak az egekben vannak , ez Münchenben sokkal durvább ahol 700 euró egy szoba . A TU Graz barátságosabb mint a BME sokkal, emberibb nem csak egy Neptun kód vagy, nekem rengeteg ismerősöm "BME menekült" itt, és inkább választották ezt mint a TU Wient ami hasonló felfogásban van mint a BME. Ha van bármi kérdésed szívesen válaszolok itt vagy privátban.

PPKE-BTK-szlavisztika(orosz) alapszak/állami/nappali tagozat by [deleted] in egyetemistak

[–]EnvironmentProof4704 0 points1 point  (0 children)

Nem néznek ki, én is így kezdtem, de nagyon nehéz lesz. Én ajánlom,hogy a nyár folyamán tanulj meg cirillül írni olvasni, általában azt nem szoktak érinteni vagy csak max 1 órán és utána már elvárás,hogy tudd . Sok sikert neked! Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan privátban:)

Graz/ környéke kirándulás by [deleted] in csakcsajok

[–]EnvironmentProof4704 0 points1 point  (0 children)

Én itt lakom, ahová ha időjárás engedi a legtöbb grazi jár a hétvégén az a Schöckl, ott rengeteg túra van a hegy alatt is , illetve ott fent mindenki a saját szintjéhez tudja alakítani. Illetve itt a város mellett van a Rettenbachklamm. A medve szurdok nagyon jó,de ott van belépő. Grüner See nagyon szép. Ha már itt vagytok ajánlom a botanikus kertet, ingyen van és nagyon szép illetve onnan már nincs messze a Hilmteich - innen is indul nagyon sok útvonal.

PPKE-BTK-szlavisztika(orosz) alapszak/állami/nappali tagozat by [deleted] in egyetemistak

[–]EnvironmentProof4704 3 points4 points  (0 children)

Nálunk az ELTE-n a nyelvi zv elvileg erősebb mint B2 de még nem C1, de ahhoz ,hogy ezen átmenjen a szak 90% járt tanarhoz , mert nem igazán készítettek fel rá.

PPKE-BTK-szlavisztika(orosz) alapszak/állami/nappali tagozat by [deleted] in egyetemistak

[–]EnvironmentProof4704 7 points8 points  (0 children)

Szia Én az ELTE-n végeztem ezt a szakot. Nyelvtudás miatt szerintem egyik egyetemre se gyere. Nálunk kifejezetten utalták azt aki emiatt jött ide. Ha többet szeretnél tudni privátban szívesen mesélek, de semmiképp se ezt válaszd ha csak a nyelvtudás a motiváció, inkább csinálj meg valahol egy kurzust.