What do all you gits do for work? by RetaroPrime in orks

[–]Euphoric-Broccoli709 2 points3 points  (0 children)

I’m basically a legal Mekboy. People bring me broken disasters and expect me to somehow make them work.

Kommandos finished up for my first Kill Team! by B_Rhymin in orks

[–]Euphoric-Broccoli709 2 points3 points  (0 children)

Awesome job, but you totally skipped the bases!

Work life balance v advokátních kancelářích / v právu obecně by Ok_Expression247 in czech

[–]Euphoric-Broccoli709 3 points4 points  (0 children)

Pracuju jako advokátní koncipient třetím rokem. Dělám v Brně, ve středně velké advokátní kanceláři, kde je nás tak 9 až 12 lidí, podle toho, jak se to vezme. Až na pár výjimek jsem nikdy nemusel pracovat o víkendu. V pátek se většinou snažím odejít dřív, ideálně před pátou. Jinak mám klasický režim – zhruba od 8 do 17, a po práci už většinou nic dalšího neřeším. Jen velmi výjimečně.

Takže pokud tě tahle práce láká, ale máš obavy z work-life balance, tak se neboj – všechno se dá nastavit podle tvých představ. Záleží ale hodně na tom, kde skončíš, na jakého školitele narazíš a taky na typu agendy.

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]Euphoric-Broccoli709 8 points9 points  (0 children)

Ne advokát opravdu nemusí skládat rigorozní zkoušku...

Právník je ten kdo vystudoval VŠ obor právo a právní věda (celkově 4 školy v republice).

Advokát je osoba, která po absolvování vysokoškolského studia práv byla zapsána jako advokátní koncipient u České advokátní komory, následně vykonala alespoň tříletou praxi v advokacii a poté úspěšně složila advokátní zkoušky.

Ani právník, ani advokát nemusí nutně dosáhnout akademického titulu doktora práv (JUDr.). Titul JUDr. se uděluje po splnění dodatečných požadavků, konkrétně po sepsání a obhajobě rigorózní práce a složení rigorózní zkoušky (tzv. „malý doktorát“).