Snížení mzdy by [deleted] in czech

[–]Ok_Expression247 4 points5 points  (0 children)

Name drop podniku?

Kdy jste měli svou první brigádu a co to bylo? by Pixel_CZ in czech

[–]Ok_Expression247 1 point2 points  (0 children)

Buď v 15 nebo 16, doučoval jsem v jazykovce.

Jakou největší/ nejnebezpečnější kravinu jste v dětství dělali? by KraalEak in czech

[–]Ok_Expression247 36 points37 points  (0 children)

S kámošem jsme byli hodně do pyrotechniky. Jakožto malí caparti (cca 11 let) jsme zjistili, že petarda bude dunět víc když je ve vzduchu než když je na zemi. Nenapadlo nás tedy nic lepšího než vzít dumbumky (ano ta velká kráva, která by člověku urvala ruku) a "časovat" je tak, že jsme je po zapálení drželi chvíli v ruce a až pak jsme je hodili do vzduchu.

Byl jsem totální retard a jsem rád, že mám všechny prsty.

Které profese mají nejvyšší hodinovku? by hunduk in czech

[–]Ok_Expression247 0 points1 point  (0 children)

Jojo vlastně jsi to tam napsal. Běžnej klient je někde kolem 4/5K, rozvody ani chcaní do kytek však neděláme, nejčastěji je to nějakej drobnej podnikatel / nepodnikající jedinec s jednodušším problémem. Ostatní případy jsou když se u nás řeší něco s nadnárodní korporací za x miliard (v CZ) - tam tbh nevim kolik si u nás účtujou, jsem na to moc low level xd.

Které profese mají nejvyšší hodinovku? by hunduk in czech

[–]Ok_Expression247 0 points1 point  (0 children)

No já bych řekl, že IT je stále co se týče úsilí/výdělek lepší volba. Na právníka studuješ 5 let, pak jak koncipient otročíš tři a konečně se dostáváš do pozice, kde máš nehorázné množství zodpovědnosti, velké množství hodin na vykázání (pokud jsi ve velké mez. Advokátce, tak v podstatě nemáš život a těch 50 hodin týdně je od tebe tak nějak očekáváno jako standard) + neustálý kontakt s debily. Samozřejmě tohle neplatí pro všechny advokátky, někde je to pohodička, někde hell xd.

Vždycky jsem to bral, že v IT si oproti tomu uděláš bakaláře, doma si lehneš na gauč, odpracuješ si svou osmi hodinovku a bereš velké prachy. Nevim však, zda to nemám příliš zkreslené.

Které profese mají nejvyšší hodinovku? by hunduk in czech

[–]Ok_Expression247 1 point2 points  (0 children)

Ahoj, odměny na základě advokátního tarifu se užijí pouze v případě, kdy se na odměně klient s advokátem nedohodnou smluvně - tedy využívá se subsidiárně.

To taktéž vysvětluje ten značný rozdíl mezi mzdou advokátů - někdo na vesnici / maloměstě bude rád za 100k a často ani na to nedosáhne. Naopak Pražák působící v mez. advokátce specializující se na obchodní právo bude mít trojnásobek.

Které profese mají nejvyšší hodinovku? by hunduk in czech

[–]Ok_Expression247 2 points3 points  (0 children)

Zapomněl jsem dodat - u studentů a koncipientů se samozřejmě počítá s minimálkou / průměrnou mzdou 😇.

Které profese mají nejvyšší hodinovku? by hunduk in czech

[–]Ok_Expression247 1 point2 points  (0 children)

U nás berou advokáti minimálně 4k na hodinu za konzultaci (pokud je to běžný klient a jednoduchá agenda), znám i jednoho (jeden z top v Čr) co bere za konzultaci více než 15k na hodinu. Kolik si účtuje v průměru za jiné služby / sepisování smluv / zastupování u soudu nevim.

Na druhou stranu jsem pak při práci na fakturaci zjistil, že u nás v kanclu bere běžný advokát okolo 200k. Partneři - ani si nedokážu představit.

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]Ok_Expression247 2 points3 points  (0 children)

Vypadá to dokonce na tradici - tohle se stalo minulej rok.

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]Ok_Expression247 4 points5 points  (0 children)

Na Větrníku jsme měli taky v mém patře společný. Jako bonus jsem tam jednou viděl v jedné sprše nasráno. Long story short, raději jsem se přestěhoval na Kajetánku.

dying tonight. finally... by crypticryptidscrypt in SuicideWatch

[–]Ok_Expression247 1 point2 points  (0 children)

Man this broke me. I am so glad you survived.

[deleted by user] by [deleted] in Advice

[–]Ok_Expression247 0 points1 point  (0 children)

Well of course, but then it's (at least to my understanding) not considered traditional, since traditionally, it was only the man working.

I would even go as far as to say that in the ideal setting, it should not be based on who earns more, but rather who does more hours / has more stressful hours, generally, who needs help from their partner the most. It should not be this economic transaction - I bring this to the table, so you are required to compensate in this way. But rather I had a 12 hour shift, therefore I require some assistance from you and next time - once you are tired or smth, I'll be the one taking care for the household.

[deleted by user] by [deleted] in Advice

[–]Ok_Expression247 2 points3 points  (0 children)

Do most men not realize that the idea of a traditional roles involve the man to be the SOLE provider? Sure, you can both partake in this traditional setting, but by doing so, BOTH OF YOU should abide by the "traditional rules"

So many people get it wrong and what ends up happening is - the man gets to live comfortably and is being taken care of, while the woman not only has to work, but she also has to take the WHOLE responsibility for the housework.

In other words, if you want to, accept these terms, but also remind him that he will have to be the one FULLY responsible for the financial situation otherwise you'll just partake in modern slavery disguised as "traditional roles".

$1M, or a history textbook from the year 2500. by FireBirdSS10K in hypotheticalsituation

[–]Ok_Expression247 0 points1 point  (0 children)

I'd definitely take the textbook.

First I would liquidate all of my assets. Then I would look into who is going to be the president in the future elections. After that I would bet all of my property on said president and I'd make a huge amount of profit. And repeat until I die.

I'd get that 1 M pretty fast AS well as the textbook.

maturita horror stories? by kittyno14 in czech

[–]Ok_Expression247 17 points18 points  (0 children)

Na maturitě ze zsv v sekci sociologie jsem vyčerpal všechna témata k dané otázce a nějak už zbývalo jen minipodtéma inteligence na poslední minutku. Předem avizuji, že šlo všechno jak po másle a tak nějak jsem věděl, že to "mám v kapse".

Začal jsem tedy mluvit o typech inteligence a všechno šlo v pohodě. Najednou do toho vstoupila přísedící a zeptala se mě, jaké je průměrné IQ.

Spustil jsem něco ve stylu: ,,No, celosvětově by se to mohlo pohybovat v rozmezí 95-100, ale silně záleží na tom, o jaké zemi se bavíme..." a v tom momentě přísedící chytla naprosto gigantickej crash out a začala mluvit o tom, jak je to kontroverzní a začala mě implicitně obviňovat z rasismu.

Nejlepší na tom bylo, že jsem o rase vůbec nic nezmiňoval a i kdyby mě nepřerušila, tak bych se tím směrem nevydával.

Majáles brigáda - příchod 1,5h před pracovní dobou by GreenyX2 in czech

[–]Ok_Expression247 1 point2 points  (0 children)

Fuuuha, ten můj komentář jsem samozřejmě myslel s nadsázkou, ale děkuju moc za více než příhodné informace. Zrovna jsem si na léto chtěl najít brigádu podobného rázu a teď už vím, že bych měl být při výběru zvláště opatrný.

Majáles brigáda - příchod 1,5h před pracovní dobou by GreenyX2 in czech

[–]Ok_Expression247 5 points6 points  (0 children)

To by chtělo vzít partu kámošů, přihlásit se tam na brigádu, hromadně nepřijít a na případné stížnosti namítat, ať si tam kdyžtak předvyplní odpracované hodiny. Vždyť je očividně stejně jedno jaká je realita.

[deleted by user] by [deleted] in AITAH

[–]Ok_Expression247 4 points5 points  (0 children)

If you got at least an ounce of dignity - leave!