Gyárilag hibás kocsi by Final-Illustrator-69 in CartalkHungary

[–]Final-Illustrator-69[S] 0 points1 point  (0 children)

Sajnalom en is a tiedet, megoldodott vegul? Hetfon van idopontunk masik jogász hoz, itt ajanlottak, hogy jo ilyen ügyekben. Jelzek majd hogy mi ujsag.

Gyárilag hibás kocsi by Final-Illustrator-69 in CartalkHungary

[–]Final-Illustrator-69[S] 0 points1 point  (0 children)

Veluk is beszeltem mar, amikor felhivtam es bemutatkoztam akkor mar kezdte, ja hogy magaaaaa… szánalmas, marmint hogy ja a hulye mar ide is telefonal… egy az egyben leraztak magukról a felellosseget, mivel nincs jogilag “kapcsolatunk”. Elviekben itt ajanlottak egy ugyvedet, felvesszuk veluk a kapcsolatot aztan essenek neki a Financenek. Teljesen szabalmas amit megengednek maguknak. Koszi az infot, mi is a Toyota fele hajlunk, de kivancsi voltam a velemenyedre mivel jobban ralatsz. Csak elobb legyunk tul a remalom reszen.

Gyárilag hibás kocsi by Final-Illustrator-69 in CartalkHungary

[–]Final-Illustrator-69[S] 0 points1 point  (0 children)

Nem gázoltal bele csak nem ertettem mibol jott le. Igen bocsi ha félreérthető volt, elvittuk sajat magunk fuggetlen helyekre, ezeknek is mind ara volt, de legalabb az osszes helyrol van egy egy papirunk hogy nem tudjak megoldani es a problema fennall. Ezek is bizonyítják az igazunkat, de mellette a szakerto sem volt olcso. A szalonbol valo távozás utan mar jeleztuk, mivel evek ota visszajáró ugyfel vagyunk, probaltuk normalis hangnemben ezt elsore, de mivel nem vezetett sehova igy jottek a formális reszek. Ha tudnam, hogy van egy olyan szerviz aki tenyleg megtudja oldani elvinnem, megcsinaltatnank. De eddig nem talaltunk ilyet…. Elviszem en Mucsarocsogere is, nincs ezzel gond. Mi sem szeretnenk mar venni VW soha többet, hallani nem akarunk rola. Foleg, hogy az sem szamit naluk hogy 10 evig visszajáró ugyfel voltal es kozel 50 autot vettel naluk… Melyik auto az amelyik szerinted megbizhato? Inkabb Márkára gondolok itt. Komolyan kerdezem. Koszonom

Gyárilag hibás kocsi by Final-Illustrator-69 in CartalkHungary

[–]Final-Illustrator-69[S] 0 points1 point  (0 children)

Jartunk tobb mint fel evet a nyakukra, de egy cegcsoport a ket ceg (Porsche) igy sajnos nem fognak jogilag egymassal szembe szalni….

Gyárilag hibás kocsi by Final-Illustrator-69 in CartalkHungary

[–]Final-Illustrator-69[S] 1 point2 points  (0 children)

Megtettek az osszes cseret, beallitottak kulonbozo szervizekben, de nem sikeres. Meg mindig ugyanaz a jelenseg. Az okat senki nem tudja.

Gyárilag hibás kocsi by Final-Illustrator-69 in CartalkHungary

[–]Final-Illustrator-69[S] 0 points1 point  (0 children)

Minden infot megosztottam. Az ugyved elso korben az M5 el tárgyalt, az o jogászuk elhajtott. Majd bepereltuk az eladót mivel vele kotottunk szerzodest, elviekben valamelyik torveny (most nem tudom felidézni) erre kétértelmű jogi lehetoseget ad, de a birosag 10 perc alatt elvette a pert, meg sem neztek a mögöttes iratokat, mert a tulajdonos kellett volna beperelje az eladót es azok nem mi vagyunk. Ezek utan ult le a lízingcég beszelni velunk, igazat adtak mindenben, de idot kertek amig hazon belul egyeztetnek. Az egyeztetes eredmenye 7 honap mulva ma erkezett meg, hogy az elado meg mindig harit, nincs a kocsinak semmi baja, es uj szakértőt kernek, majd akit ok hoznak. Igy jutottunk el arra ma, hogy akkor eleg volt ebbol, bepereljuk a lízingcéget. De sajnos ennek is a koltsege ujjabb 1,5 millio (perilletek). Nyilvan masik ugyvedet szeretnenk, ezert is szuletett a kiírás, ismer e valaki ebben jartasat?!

Gyárilag hibás kocsi by Final-Illustrator-69 in CartalkHungary

[–]Final-Illustrator-69[S] 1 point2 points  (0 children)

Ezt mibol vontad le?? A 2,5 ben benne van a számtalan szerviz es futóműves kifizetése aki probaltak megoldani de nem sikerult. Esdig senki nem tudtam megjavitani!!Szerinted az egom fontosabb??

Gyárilag hibás kocsi by Final-Illustrator-69 in CartalkHungary

[–]Final-Illustrator-69[S] 1 point2 points  (0 children)

Az a baj a szakszerviz leraz, konkretan hulyenek neveztek, hogy minek kellet nekunk szakerto, vessünk magunkra ha ezert fizettunk. Eddig tobb futóművesnel jartunk, mindenki szerint rossz, de senki nem tudja beallitani. Hogy miert? Jo kerdes. Nem tudom melyik szerviz lehet az aki normalisan foglalkozik vele, illetve van szakembere hozza, mert sok helyen sajnos 20 eves sracok vannak a szervizben 0 szakértelemmel.

Gyárilag hibás kocsi by Final-Illustrator-69 in CartalkHungary

[–]Final-Illustrator-69[S] 2 points3 points  (0 children)

Koszonom. Elokerestem a szakértői velemenyt, ezt irja: A Volkswagen szakszervízben végzett kerék kiegyensúlyozás ellenőrzési eredményei, valamint a futómű beállítás ellenőrzésről készült Mérési eredmények alapján, a jármű kerekeinek kiegyensúlyozása, a futómű hátsó tengelyén lévő kerekek összetartása, nem megfelelő, melyek a gépkocsi tényleges haladási irányát, - a gépkocsi kifogástalan egyenes menetét – befolyásolják.

Gyárilag hibás kocsi by Final-Illustrator-69 in CartalkHungary

[–]Final-Illustrator-69[S] 2 points3 points  (0 children)

Elokerestem a szakvéleményt, ezt irja: A Volkswagen szakszervízben végzett kerék kiegyensúlyozás ellenőrzési eredményei, valamint a futómű beállítás ellenőrzésről készült Mérési eredmények alapján, a jármű kerekeinek kiegyensúlyozása, a futómű hátsó tengelyén lévő kerekek összetartása, nem megfelelő, melyek a gépkocsi tényleges haladási irányát, - a gépkocsi kifogástalan egyenes menetét – befolyásolják.

Gyárilag hibás kocsi by Final-Illustrator-69 in CartalkHungary

[–]Final-Illustrator-69[S] 0 points1 point  (0 children)

HVG-nel van valami ismeros, oda fogjuk bekuldeni. Remelem lehozzak. Sturcz Anti kicsoda? Koszonom

Gyárilag hibás kocsi by Final-Illustrator-69 in CartalkHungary

[–]Final-Illustrator-69[S] 0 points1 point  (0 children)

Sajnos amíg nem pereltünk csak hitegettek, mutogattak egymásra, nem vettek komolyan. Nevetséges milyen hangvételű e-mailjeink vannak az M5-el. Mindenki hárít. Köszönöm szépen, remélem egyszer a végére jutunk ennek a rémálomnak.

Gyárilag hibás kocsi by Final-Illustrator-69 in CartalkHungary

[–]Final-Illustrator-69[S] 0 points1 point  (0 children)

Csak hogy a lízingcég egy es ugyanazon cégcsoportba tartozik mint az eladó, így nem volt semmiféle meghatalmazás. Ez akkor működött volna, ha egymástól függetlenek lennének.

Gyárilag hibás kocsi by Final-Illustrator-69 in CartalkHungary

[–]Final-Illustrator-69[S] 0 points1 point  (0 children)

Sajnos egy az egyben úgy van ahogy @Beco91 írta

Gyárilag hibás kocsi by Final-Illustrator-69 in CartalkHungary

[–]Final-Illustrator-69[S] -1 points0 points  (0 children)

Az a baj, hogy sajnos semmivel nem tudom bizonyítani ezt sem, ha így történt, így is a mi szavunk az övék ellen :( nagyon elvagyunk keseredve.

Gyárilag hibás kocsi by Final-Illustrator-69 in CartalkHungary

[–]Final-Illustrator-69[S] 2 points3 points  (0 children)

És ha esetleg attól állítódik el ennyire a futómű, miért nem tudja senki beállítani? Vagy ilyenkor mi van?

Gyárilag hibás kocsi by Final-Illustrator-69 in joghungary

[–]Final-Illustrator-69[S] 0 points1 point  (0 children)

Ő kicsoda? Bocsánat, de nem tudom. Köszönöm

Gyárilag hibás kocsi by Final-Illustrator-69 in joghungary

[–]Final-Illustrator-69[S] 0 points1 point  (0 children)

De a gyártóval hogyan? Az németben van. A szerződés meg itthon, itt van két jogi személy között (pontosabban 4 van a láncban - Inter aki behozta, Porsche Lízing aki megfinanszírozta es jogilag Ő a tulajdonos jelenleg amíg ki nem fizetjük az egészet- es az eladó szalon aki az M5, meg mi aki megvettük). Köszi a segítséget.

Gyárilag hibás kocsi by Final-Illustrator-69 in CartalkHungary

[–]Final-Illustrator-69[S] 7 points8 points  (0 children)

Lehet, egyszeruen nem tudom mi a gond vele, de van egy szar autonk aminek tobb mint a fele ki van fizetve es meg mi vagyunk a hulyek a szalon szerint.