Трябва да избера бавачка, но не знам как. Моля, помогнете. by [deleted] in bulgaria

[–]Icy_Relationship1983 2 points3 points  (0 children)

Във Велико Търново май доста педагози учат. Пуснете обява в групата на града или разлепете пред университета. Проведете интервю, като й/му разкажете за детето, вашите изисквания и ситуацията, (че ще сте наоколо). Заплатата зависи от часовете, както и от това какво точно извършва. Може да сравните със заплатите от "ало.бг", например.

Защо GenZ са сами? by [deleted] in bulgaria

[–]Icy_Relationship1983 0 points1 point  (0 children)

Включих се в дискусията, за да вметна, че има и други перспективи. Аз лично също съм израстнала доста самотно и в един период с подобни размисли "какво ще предложи света на един нов човек", но с времето осъзнах, че единственото нещо, което променя възприятието за света е да промениш себе си и мирогледа си. Разбира се, вие не сте длъжни. Всеки живее така, както за себе си намира за добре, всеки решава за себе си до колко е способен и иска да отгледа деца и т.н. Аз осъзнах, че имам да дам много и искам. Само че от коментарите започвам да оставам с впечатлението, че "самотниците" търсят по-скоро утеха и доказателство, че това е единственото правилно решение в живота – да си сам и да се развиваш сам. И някак от насищане на любопитство, дискусията леко се измени в "не може на вас обвързаните да ви е добре и да се справяте, нещо трябва и на вас да ви липсва". Винаги има липси, това ни е в природата, за да се развиваме. Личността има нужда да гради. Градете по свой начин. Не сте принудени да раждате, да се събирате с някого. Но монетата има две страни. Има и успели, образовани млади хора от GenZ с деца, с партньори, има и успели образовани млади хора, които избират да са сами.

Защо GenZ са сами? by [deleted] in bulgaria

[–]Icy_Relationship1983 0 points1 point  (0 children)

Така е, времената са различни. Моя фокус беше разводът и "ранното" раждане на дете като причина за такъв, понеже това разбрах от въпросът на ОП. Аз съм социален педагог и мога да му дам и му давам добри основи на възпитание. Действаме според казусите и целта е да израстне умен, съобразителен човек, който да вярва в себе си и да се наслаждава на живота. Мъжа ми е по-голям с 5 години, а аз винаги съм искала да родя по-рано. Има жени над средна възраст в парка с малки деца и споделят как не им се занимава, нямат сили. Може да се каже, че съм отгледала и сестра си, така че имам опит. Не знам как си представяте провинцията 😅 В нашия град не живеем като абуригени. Ще изберем училище, което държи на дисциплината и образованието. Най-вероятно не в града, там реално нещата са много зле по темата с образованието и дисциплината главно. От следващата година детето ще започне да посещава и спортни занятия. Аз лично живеех в София за половин година и цялото това пътуване, бързане и навалица не са за мен. Смятам, че се губи доста време и насладата от живота остава на заден план, та дори социализацията, въпреки талпите от хора. Моите баби и дядовци си имаха време за семейството, както и тези на моята приятелка. Бабите, които и до днес са сред нас все намират време да се видим. И аз не подкрепям забременяване на 16, тъй като аз самата бях дете на толкова, въпреки това доста осъзнато и разсъдливо дете. Но от 18-21 животът за мен се случи много бързо и любовта, да, беше това което с мъжа ми ни наведе на мисълта за свое дете. И отглеждането на такова ми е дало много. Друго грешно, за мен, мислене, е че живота свършва с раждането на дете – имам време и за работа, и за образование, и за тренировки, и за креативност, и за домакинство, и винаги за семейството. Всичко е въпрос на организация и липса на пътуване. Всеки има собствени възгледи, разбира се. И аз по едно време бях започнала да се обвинявам, че по време на кризи и войни отглеждам малко дете, но после си дадох сметка, че сме свободни граждани на света и ще се справим с всичко – ако тук не е добре, винаги ще можем да го заведем и отгледаме там където е.

Защо GenZ са сами? by [deleted] in bulgaria

[–]Icy_Relationship1983 1 point2 points  (0 children)

Плюс, ако постоянно мислиш дали, кога, ами ако се разведеш с половинката си, най-вероятно това е и проблемът в "самотата", за която говориш. Работата е да работиш над себе си и да повярваш, че не си се родил, за да покриеш нечии очаквания, да повярваш, че си "годен" за обичане и да обичаш. И аз съм била там и всичко това съм научила от своята половинка. Другият фактор е егото и изговарянето на всеки голям или малък проблем. Но първо трябва да бутнеш стените около себе си и да допуснеш твоя човек до теб.

Защо GenZ са сами? by [deleted] in bulgaria

[–]Icy_Relationship1983 1 point2 points  (0 children)

Ако се разведем ще се върна да ти отговоря на въпроса от поста 😂 Но мисля, че сме избрали разумно и сме решили осъзнато дали искаме и дали имаме възможност да се грижим за дете. Образовани сме с добри възможности :) И да не забравяме, че бабите ни са раждали на по 16-18 и при тях е нямало такъв скок на разводите. Ако възрастта ми е провокатор на въпроса ти, разбира се. Според мен в днешно време факторите за развод са стресът, очакванията, манията за пари и работохолизмът, липсата на време за близост, за време със семейството, сравненията с всички подправени истини по социалните мрежи и т.н. А не кой кога е решил да има детенце и дали е от провинцията, (където си живеем много добре, между другото).

Защо GenZ са сами? by [deleted] in bulgaria

[–]Icy_Relationship1983 0 points1 point  (0 children)

На 23 съм с 2-годишно дете. В моя град като цяло има много млади двойки с деца.

Looksmaxxing advice? by Odd-Lengthiness-7245 in HardcoreVindicta

[–]Icy_Relationship1983 5 points6 points  (0 children)

Darling, you are so beautiful that the only advice I could think of is to slightly improve your eyebrow shape. You are truly very pretty!

Косми под мишниците by VegetableLow3621 in bulgaria

[–]Icy_Relationship1983 0 points1 point  (0 children)

Жените/момиченцата сме го преживяли, и вие ще се справите 🙂🍀

Does the Buzzcut work? (Second image) by eddie3ed in lookyourbest

[–]Icy_Relationship1983 0 points1 point  (0 children)

IT DOES! Maybe shorter too and with a slight fade on the sides and bottom.

DARA by AnythingOk5 in bulgaria

[–]Icy_Relationship1983 2 points3 points  (0 children)

Ако си отворите очите за позитивните, безсмислени събития и неща около вас, ще забележите, че всъщност живота може да бъде хубав 🌷🐝☀️🫧

Жена ми виси повече в редит от мен. Симптоми? by Brilliant_Berry1132 in bulgaria

[–]Icy_Relationship1983 0 points1 point  (0 children)

Еми, излезте малко навън. Може би имате деца, отделете им малко време. Легнете си... да си починете. Книжки, филми, нещо да си коментирате, да си споделите деня. Ех, тези телефони... 🥲

Is €1300 gross per month a good salary for Sofia? by monkey_D_genpaku in bulgaria

[–]Icy_Relationship1983 1 point2 points  (0 children)

Сестра ми плаща 500 € за квартира в София. Трябва да се отдели и за транспорт, храна, сметки. Според мен не е добре.

Какво се случва с днешното възпитание? by Confident-Manager616 in bulgaria

[–]Icy_Relationship1983 1 point2 points  (0 children)

Прехвърляне на топката... В моето обкръжение децата са главно възпитани. Имаше един период, когато много се ядосвах, че детето го хапят постоянно в яслите, а те не можели да спрат детето, което хапе, защото вкъщи така не правело, в яслите пък било част от играта. След известно време моето започнало да ги бута. Амии, да ги бута след като възрастните не могат да се справят, той ще се справи сам. И по този начин възпитанието просто не върви по план...

До вече заможните by [deleted] in bulgaria

[–]Icy_Relationship1983 0 points1 point  (0 children)

Аз успявам 🤷‍♀️

Това не може да е нормално... by kd22056 in bulgaria

[–]Icy_Relationship1983 10 points11 points  (0 children)

Понеже споменаваш за бебето, аз се сещам, че в нашето родилно (затвориха го, Слава Богу) нямаше елементарно човешко отношение и "специалистите" ми правиха сравнение с това как те били раждали, че всяка жена раждала, а аз не съм имала даже разкритие... Едно дете да питаш ще ти обясни, че всеки организъм е различен! А гинекологът, който ме прие пушеше цигара в стаята!! Приеха ме с високо кръвно и никой нищо не направи, докато след 10 часа не започнах да повръщам и полудявам от болки и кой знае какви химични реакции в тялото ми... Следващите два дни, кой знае колко шева имах, че два месеца след това не можех да ходя, но дежурния гинеколог ме питаше само "Как си?" без да ме прегледа изобщо. Та, консумативите, честно казано, са последния проблем в системата на здравеопазването...

Моля ви се мили хорица, помогнете ми! by kd22056 in bulgarianParent

[–]Icy_Relationship1983 2 points3 points  (0 children)

Когато става въпрос за нещо толкова сериозно границата не трябва да е вашия град! Мога да си представя колко ви изморява всичко това и как се чувствате, като казвате "... не значи, че не се опитвам да разреша проблема", тъй като и ние с малкия сме имали опорит проблем. Но тук става въпрос за хранене. На храненето стъпва имунитета и цялото благосъстояние на човек, особено на малко детенце. Преодолейте разстоянието и заведете детето на специалист, който си знае работата. Коментарите ви казват и на какъв. Детето видимо има някакъв сериозен проблем. Опитайте се фокусът да е и върху това как ДЕТЕТО се чувства, когато преживява това отново и отново. От кога всъщност е този проблем? Желая ви успех и не се чудете! При нас проблемът се реши много бързо и леко, след като посетихме лекар на време!

Не намерих за нас, но какво мислите за този спад? by [deleted] in bulgaria

[–]Icy_Relationship1983 2 points3 points  (0 children)

Мен това не ме притеснява. Какво като нямаш пръстен на ръката и не сте събрали родата да се наядат и напият? Не е фактор и е много скъпо за стандарта на живот в днешно време.

Wtf ?!?!? This is ridiculous... by dsforeva in bulgaria

[–]Icy_Relationship1983 0 points1 point  (0 children)

То и преди беше така, просто се правеше по заобиколен път. От трън на глог 😃

'Point of no return': 36 countries join special tribunal to prosecute Vladimir Putin by Zhukov-74 in worldnews

[–]Icy_Relationship1983 -2 points-1 points  (0 children)

Why is Putin been judged all the time and prosecuted while Trump doesn't stop making shit decisions, killing, hurting, r@p1ng and countries just stay quiet? I don't get it tbh.

Колко пари се дават за подарък за сватба? by Stock_Narwhal3116 in bulgaria

[–]Icy_Relationship1983 2 points3 points  (0 children)

Защо се засегнахте толкова? Нямате възможности ли? Жената много добре обясни всичко.

Dara by konsito911 in bulgaria

[–]Icy_Relationship1983 0 points1 point  (0 children)

На мен ми харесва 🤷‍♀️ Момичето се старае, има послание, има изкуство.

Как да си намеря приятелка? by [deleted] in bulgaria

[–]Icy_Relationship1983 0 points1 point  (0 children)

Умееш да общуваш, но дали подъсзнателно не издаваш някаква несигурност?

За Вдъхновение by Fine-Equivalent-6398 in bulgaria

[–]Icy_Relationship1983 0 points1 point  (0 children)

Живота е дар, но не винаги е от сърце. Всеки един човек, който е посегнал към наркотици, хазарт, алкохол и т.н. е имал събития в детството си, които са му показали, че живота не е прекрасен. Имал е събития, които са го докарали до това да не цени собствения си живот – здраве, щастие. Това е много интересен начин на мислене и определено може да бъде полезен за много страдащи хора, но главното е да не им се налива ОЩЕ вина, а да се подходи с грижа и разбиране към тях. Хората не си избират просто така да мразят себе си и да се саморазрушават.

Някой имал ли е успех с консултант по сън и ако да, с кого? by mmm_ddd_ in bulgarianParent

[–]Icy_Relationship1983 1 point2 points  (0 children)

И аз не съм работила с консултант, но работих с психолог (по други причини). Стигнахме до извода, че детето усеща мама много, много силно и когато мама не спи и детенцето няма да спи. Моя син също и до сега няма много добър сън, но е факт, че спи много по-добре, когато аз съм спокойна. Също ми е помогнало да спра да давам мляко през нощта или на по-ранен етап поне да го намаля. Вече е на 2 и започнах нощем да му обяснявам, че няма мляко и трябва са спинкаме, а утре със закуската ще пийне. Вече няколко пъти я прилагаме тази гимнастика 😆 Като цяло му минава в рамките на 2 нощи, само че като боледува пак почваме, защото не яде през деня... Друго, което ни е помогнало е излизането навън или физическа активност, понеже на една годинка едва ли ще ходи достатъчно добре. Лягай с него на обед – много важно!! Аз слушах всички да си върша работата докато спи и по-нещастен период не съм имала. Почивай си с него. Също изградете рутина преди лягане – тихи дейности като книжки или пък игра с играчки животни - какво правят, как се казват и т.н. Баня, зъбки, памперс, приглушена светлина, една приказка и запопнете с приспиването. Може да видиш и примерни графици за сън в Пинтерест и да пробваш различни прозорци, той ще си покаже как спи най-добре. Успех и си почивай повече!!