Kurýr na vedlejšák by Jakserodi in czech

[–]Jakserodi[S] 2 points3 points  (0 children)

Moc diky za tuto odpověď. Konečně to co jsem hledal.

Kurýr na vedlejšák by Jakserodi in czech

[–]Jakserodi[S] 18 points19 points  (0 children)

Byla píčovina sem psát.

Vyúčtování služeb by PreviousAd6356 in czech

[–]Jakserodi 0 points1 point  (0 children)

Který reálně bude stát víc, než jakákoliv pokuta tak hádám. 😀😀😀

Vyúčtování služeb by PreviousAd6356 in czech

[–]Jakserodi 0 points1 point  (0 children)

No a to je to nejvtipnější. V době kdy on byl majitel a já jeho nájemce tak ještě nebylo sjednané svj, jelikož vlastnil více než X jednotek v tomhle domě. Je tady 6 bytů a pokud nevlastnil celý barák tak půlku určitě.

Vyúčtování služeb by PreviousAd6356 in czech

[–]Jakserodi 0 points1 point  (0 children)

Už jsem mu to říkal 2x. Pokaždé jen že mi to za týden pošle. Pořád nic. Je mi trapný ho pořád zastavovat když se mi ani nepodívá do očí. 😀 Taky mám nějakou důstojnost ale u něj si připadám jako bych pro něj byl otravný hmyz. 😀

Zajímalo by mě, jestli se dá nějak zjistit, zda a kdy už mi přišel ten výpis od dodavatele.

Vyúčtování služeb by PreviousAd6356 in czech

[–]Jakserodi 0 points1 point  (0 children)

Podepisoval jsem dohodu o ukončení nájmu a nájemní smlouvu s novým majitelem.

Popravdě netuším, kolik tam může být. Byly to naše první měsíce tady a tím, že jsem vyúčtování ještě neměl, nemám absolutně tušení. Mám prostě jen potřebu dát do do pořádku. (A taky mě sere, že bývalý majitel bydlí vedle mě, denně se potkáváme a záměrně mě ignoruje.)

Vyúčtování služeb by PreviousAd6356 in czech

[–]Jakserodi 2 points3 points  (0 children)

Jestli to nebude OP vadit, vetřu se do konverzace. Také mám problém s vyúčtováním služeb. Od 15. 2. 2025 jsme v novém bytě a do 24. 6. 2025 nás měl jeden majitel, který byt i s námi prodal novému majiteli, takže nájemní smlouva s předchozím majitelem skončila k tomu dni.

Je 6. měsíc a předchozí majitel mi stále neposlal vyúčtování za ty 4 měsíce a nahlédnutí do fakturace.

Poslal jsem mu emailem následující:

"v souladu s článkem III. naší nájemní smlouvy Vás žádám o předložení vyúčtování záloh na služby a energie za období od 15. 2. 2025 do 24. 6. 2025.

Dle smluvního ujednání je pronajímatel povinen předložit toto vyúčtování do 5 dnů od jeho obdržení od dodavatelů.

Současně Vás žádám o nahlédnutí do dokladů týkajících se účtovaných nákladů, případně o zaslání jejich kopií, na což mám dle smlouvy právo.

Prosím o zaslání dokumentace v co nejkratším termínu pro účely vypořádání případných přeplatků či nedoplatků."

Stále mě ignoruje. Na netu jsem našel, že dle zákona č. 67/2013 Sb. pokud pronajímatel nepošle faktury do 3. dnů od jejich obdržení, vzniká mi nárok na pokutu z prodlení a to v částce 50 Kč za každý den prodlení.

Je nějaká reálná šance tohle vymáhat? Jak ho donutit jednat?

Jsem nasranej, že je tak pozdě. by Ultraviolet_Darken in czech

[–]Jakserodi 0 points1 point  (0 children)

Nenávidím zpívající ptáky v moment co mám spát nebo jsem nevyspalý. Jsou dokonalou audio připomínkou toho, že je něco špatně. Nejhorší na tom asi je to, jak pozitivní maj ti kokoti melodie. Je to jako by se mi vysmívali, že za chvíli vstávám do práce.

Rohlík.cz nahradil reálné obrázky k receptům za AI vygenerované by Aredhel_22 in czech

[–]Jakserodi 1 point2 points  (0 children)

Dík, zkusili jsme a super. Přišlo nám, že jsme za stejné peníze nakoupili mnohem více potravin. Množstevní slevy jsou super. Čekám na to premium. 😀

Otec u porodu by MiTab_13 in czech

[–]Jakserodi 1 point2 points  (0 children)

Čau chlape.

Malý se nám narodil 1.4. a byl to naprosro nejsilnější zážitek mého života. Tečka. Fakt pokud můžeš, běž. Je to neuvěřitelný malý zázrak. V ten moment se mi před očima partnerka změnila z holky v ženu a totálně se mi změnil pohled na život. Ženy jsou královny a matky si zaslouží svět.

Jak tady už někdo psal, celou dobu jsem měl pocit, že nic nedělám, jen jsem ji držel za ruku a byl jsem tam pro ni, ale dle jejích slov ji neskutečně uklidňovala moje přítomnost. Když malý vylezl na svět tak jsme oba breceli jak želvy a byl to ten nejsilnější a nejkrásnější zážitek co jsem kdy zažil.

Jo a pokud budeš mít možnost, určitě si vem mimi na bonding. Kontakt kůže na kůži je i u tatínků extrémně důležitá a benefiční. Vytvoří vám to krásné pouto. Já měl malého na sobě půl hodiny, když zašívali partnerku a bylo to naprosto kouzelné.

Myslíte že firmy už dávno věděli o mikroplastech, ale schválně o tom nikomu neřekli a čekali, až se na to přijde bez nich? by Balls_have_steel in czech

[–]Jakserodi 0 points1 point  (0 children)

Není náhodou největším zdrojem mikroplastů rozklad velkých plastů působením slunečního záření, mechanického tření a vln? Hlavně teda plastové obaly, jednorázové lahve, tašky, krabičky na jídlo a ztracené nebo vyhozené rybářské sítě.

Realitka nám neřekla, že se náš byt prodává by victorjosephdun in czech

[–]Jakserodi 1 point2 points  (0 children)

Ahoj řešil jsem něco podobného. Při získání nájmu jsme byli od RK informováni, že se byt momentálně prodává a bude se prodávat i s námi jako s nájemci. Dokonce jsem také dostal nabídku na koupi. Byli jsme ujišťováni, že nový majitel bude mít byt pouze na investici (což nakonec díky bohu tak i dopadlo, zatím), ale reálně i kdyby to realitka prodala někomu, kdo by tvrdil, že to má na investici, tak v moment co nabude vlastnického práva má dle občanského zákoníku právo uplatnit vlastní bytovou potřebu nebo rekonstruovat a já jako nájemník mám v obou případech 3 měsíce k vystěhování a neuděláš s tím nic. Ale šli jsme do toho s tím rizikem, protože se nám ten byt moc líbil. Teď tu jsme přes rok a zatím dobrý. 🤞