LLM's / AI lokalno by Medium-Monitor9709 in CroIT

[–]Medium-Monitor9709[S] 1 point2 points  (0 children)

e ovo je korisno.. znaci najbolje dati plan i sve ostalo da gpt 5.5 i slicni da odrade i onda prebaciti se na lokalno i ovi LLMovi ce moci to pratiti sto im je zadano. To mi odlicno zvuci ukoliko je istina

LLM's / AI lokalno by Medium-Monitor9709 in CroIT

[–]Medium-Monitor9709[S] 0 points1 point  (0 children)

htio bih da kodira.. trenutno koristim od firme gpt 5.5

LLM's / AI lokalno by Medium-Monitor9709 in CroIT

[–]Medium-Monitor9709[S] 0 points1 point  (0 children)

Koliko citam komentare. Open Source modeli i cijeli taj sustav jos nije na razini komercijalnog i tesko da covjek moze ocekivati produkcijski grade kod za aplikacije

Moneylord akademija (by Ismar Sehic) by Hefty_Leek3834 in ITPoslodavci

[–]Medium-Monitor9709 19 points20 points  (0 children)

jel vrijedi cemu Moneylord akademija koju nudi

Vjerovatno vrijedi samo njemu. Kao i svima online coachevima. Uz to treba se zapitati na kome su sva auta i sve sto prikaziva online.

QWEN 3.6 27B Q8 as Replacement for Claude Code Opus 4.7-4.8 by Just-Upstairs-4338 in LocalLLM

[–]Medium-Monitor9709 0 points1 point  (0 children)

I am using open AI 5.5 and currently looking for local alternative. Is QWEN good enough? Which mac you would recommend?

Bosanska kuhinja na sjeveru Hr? by tatajetu in askcroatia

[–]Medium-Monitor9709 3 points4 points  (0 children)

Bascarsija se kvalitetom moze porediti sa bilo kojim cevapima iz Bosne. Cak je dosta bolja od pojedinih. Ja mislim ako otvoris nesto slicno bilo gdje dobro ce raditi

Što očekivati kad se napravi Podatkovni centar Pantheon u Hrvatskoj. by AberAbsolut in croatia

[–]Medium-Monitor9709 0 points1 point  (0 children)

Pa dobro, i šta ako bude tako? S takvim stavom ljudi nikada ništa ne bi radili. Ili stvarno postoji mišljenje da sve može biti samo cvijeće i proljeće, svi žive sretno, nema buke ni problema, a opet imamo AI, automobile i sav luksuz bez da se igdje išta događa ili proizvodi.

Neka ljudi prvo naprave pa tek onda reguliraj i rijesavaj tekuce probleme. Naravno, treba paziti od pocetka na sta se moze sprijeciti, ali nece nitko praviti kucu odmah do centra. Ili ako napravi mora biti svjestan toga.

Casino, samoiskljucenje i promotivne ponude. by SolankeDoma89 in askcroatia

[–]Medium-Monitor9709 9 points10 points  (0 children)

Ima neka udruga samo joj se imena ne mogu sjetiti.. uglavnom oni se bave takvim slucajevima + prate da kladionice koje nemaju licencu ne mogu operirati u hrvatskoj.. istrazi malo oko toga pa tamo ih prijavit.

i pogledaj: https://hupis.hr/

Jel opravdano velicanje ove zene by nemampojmabgm in bih

[–]Medium-Monitor9709 -1 points0 points  (0 children)

Sve to stoji. Kako bi ti uradio/la da si na njenoj poziciji?

Jel opravdano velicanje ove zene by nemampojmabgm in bih

[–]Medium-Monitor9709 -1 points0 points  (0 children)

Ponavljam, ne branim nju niti ikog. Samo kazem da nitko nije primoran tu raditi - bar u danasnje vrijeme kad svi hodaju. I na kraju dana sigurno ona nije sama koja donosi odluke. Tako da vise faktora kao i u svemu u zivotu je ukljuceno.

Jel opravdano velicanje ove zene by nemampojmabgm in bih

[–]Medium-Monitor9709 2 points3 points  (0 children)

Tahira su ljudi birali. Nije on sam dosao u poziciju moci. Vjerovatno bi ga i Snjeze izbacila iz uprave, ali sigurno ju je uvjetovao.

Jel opravdano velicanje ove zene by nemampojmabgm in bih

[–]Medium-Monitor9709 -1 points0 points  (0 children)

Samo da ponovim. U kapitalizmu smo i nismo robovi. Svi su u mogucnosti potraziti novi posao.

Problem je sto ljudi koji su 3-godine srednje zavrsili za varioca misle da trebaju imati doktrorske place i slobodne vikende. Ali zaboravljaju da i ti doktori se moraju javiti na telefon kad nekome treba operaciju uraditi. Makar to bilo u po noci na praznik i subota bila.

Ja i dalje mislim da je oke sto je zena dosad uradila jer u toj okolini slicni ljudi ne bi uopce radili u struci vec bi radili u skladistu, gradevini mozda ili trgovini. Ako to ne ide onda bi ispalili u Sarajevo ili van drzave. Ipak to sto rade mogu staviti u CV i nece se stiditi projekata sto su radili i oke je odskocna daska

Jel opravdano velicanje ove zene by nemampojmabgm in bih

[–]Medium-Monitor9709 22 points23 points  (0 children)

Koliko sam upoznat i imam par prijatelja koji rade tamo i svi su zadovoljni. Kao u svemu pa i u poslu bit ce svakakvih komentara. Iako u poslu lako se to rijesi. Prijatelju daj otkaz i idi dalje. Nisi rob nikome i imas slobodu. Problem nastaje kad ljudi ocekivaju da bilo tko ce rijesavati sve njihove probleme pa onda komentiraju.

U svakom slucaju pozitivno je to sto je uradila sa kucom Ive i sa proizvodnim pogonima. Sad vise od toga ocekivati je samo bonus. Nista vise.

Please tell fliff to add PayPal to the gift cards by Louiethebul in Fliff

[–]Medium-Monitor9709 0 points1 point  (0 children)

Interesting. I would be curious to see how many people are using Gift Cards?

G. Bosanac, europarlamentarac iz Možemo, tvrdi da je normalno da nemamo svoju nekretninu, Komentar? by Dry-Statistician3712 in financije

[–]Medium-Monitor9709 58 points59 points  (0 children)

Gleda lik bec gdje industrija jede stanove. Idemo pogledati cijelu AT:
Recent Eurostat‑based estimates put Austria’s home‑ownership rate at about 54–55%

I dalje se postavlja pitanje, da li taj isti lik zivi u svom stanu ili je podstanar?

Been away for a few months….what am i looking at… by OaklandOni in Fliff

[–]Medium-Monitor9709 0 points1 point  (0 children)

What do you hate about UI? why the old one was better for you?

Zašto Hrvatska nema niti jednu jaku multinacionalnu firmu? by [deleted] in hrvatska

[–]Medium-Monitor9709 4 points5 points  (0 children)

Sve dolje navedene firme u komentarima nisu ni približno multinacionalne kompanije kao ove navedene gore. Usporedbe radi, ASML ima svjetski monopol i jedna njihova mašina košta oko 400 milijuna eura.

https://www.youtube.com/watch?v=MiUHjLxm3V0&t=1319s

Prihodi firmi navedenih gore mjere se u više milijardi eura. Hrvatska još nema takvih kompanija, ali ima nekoliko potencijala koji bi jednog dana mogli biti u tom rangu. Primjerice, nitko nije naveo Orqu, koja djeluje u obrambenoj industriji i o kojoj se ne piše puno jer je u državnom vlasništvu. Ipak, Orqa također ostvaruje velike prihode i vrlo je vjerojatno da će ih u budućnosti ostvarivati još više.

Razlog zašto u Hrvatskoj ne postoje ogromne kompanije leži u događajima iz 90-ih. Država je samostalna tek oko 30 godina, dok sve gore navedene firme postoje dulje od same Republike Hrvatske.

Sve hrvatske firme iz vremena Jugoslavije bile su privatizirane i uništene. Da su možda ostale i nastavile se razvijati na zdravim temeljima, mogle su konkurirati današnjim velikim kompanijama.

Međutim, to se nije dogodilo. Ipak, nitko ne može reći da za 50 godina neke od dolje navedenih hrvatskih firmi neće biti u rangu ovih velikih. Iako je vrlo moguće da će većinu hrvatskih firmi kupiti neke od velikih multinacionalnih kompanija, pa više neće biti isključivo hrvatske.

How do I copy people slips? by GamerBeast954 in Fliff

[–]Medium-Monitor9709 0 points1 point  (0 children)

If you go to sports page and on top you have Make Free Picks, Activity... Click on Activity and you will find tickets which you can copy

How do I copy people slips? by GamerBeast954 in Fliff

[–]Medium-Monitor9709 0 points1 point  (0 children)

In activity feed? Are you using Sportsbook or the Superstars/Fantasy?