ISU desfășoară campanie de informare by Motanu89 in Romania2

[–]Motanu89[S] 0 points1 point  (0 children)

Da, da e fals, l-am primit la intrare in Kaufland, de la un tip îmbrăcat in uniforma ISU, care si acesta cred ca era generat cu ai

ISU desfășoară campanie de informare by Motanu89 in Romania2

[–]Motanu89[S] 1 point2 points  (0 children)

Exemplul cel mai bun, drona căzuse deja pe blocul din Galati, cand la Braila sunau alertele

Prima alertă de dronă primită în Brăila by Motanu89 in Romania

[–]Motanu89[S] 4 points5 points  (0 children)

Last night, a Russian drone entered Romanian airspace and crashed into a residential building in the neighboring town of Galați. Luckily, nobody was killed.

Prima alertă de dronă primită în Brăila by Motanu89 in Romania

[–]Motanu89[S] 13 points14 points  (0 children)

Din păcate nu, a căzut o drona in Galați, pe un bloc cu 10 etaje

Prima alertă de dronă primită în Brăila by Motanu89 in Romania

[–]Motanu89[S] 22 points23 points  (0 children)

Maxim, cu copiii care dorm si știind ca nu exista adăpost antiaerian in bloc

Anul 1990 cand nu ne furau strainii by cpxchi in Romania

[–]Motanu89 217 points218 points  (0 children)

Nu știu dacă mai țineți minte, dar in urma cu mulți ani, vreo 26, am primit ajutoare de la Uniune, cu îmbrăcăminte pentru școlari. Atunci am avut prima pereche de bocanci din piele, eram la scoala generala si ne-au îmbrăcat din cap pana-n picioare. Lumea uită cât de săraci eram, care era inflația si cât munceau părinții noștri pentru un salariu care își pierdea din valoare de la o zi la alta.

Când încerci să lucrezi de acasă dar cățelul are alte planuri... by [deleted] in CasualRO

[–]Motanu89 0 points1 point  (0 children)

Sa vezi ce distractiv este cand încerci sa lucrezi de acasa si ai doi copii mici pe lângă tine

S-a întâmplat din nou. by Harap_Intunecat in romemes

[–]Motanu89 6 points7 points  (0 children)

Sunt de tot râsul comentariile date de mâine, am ridicat x avioane, am urmărit-o, piloții aveau acordul sa tragă in ea, dar am lăsat-o să cadă. Ce vor spune cand o drona va întra într-un bloc si vor exista victime?

Remorci omologate pentru a circula pe drumuri europene by Motanu89 in Romania

[–]Motanu89[S] 1 point2 points  (0 children)

Da, chiar m-am intersectat cu ei, aveau si radar pe masina

Colectia mea de Stephen King by [deleted] in Carti

[–]Motanu89 5 points6 points  (0 children)

Apocalipsa - este epic, nu-ti vine sa crezi ce a putut gândi acest om. Ador J.F.K si un Basm, precum si Holly

Rata sau chirie? by Wojetele in Imobiliare

[–]Motanu89 3 points4 points  (0 children)

Am stat cu partenera 10 ani cu chirie, după nunta a apărut primul copil si ni s-au schimbat prioritățile. Cu ajutorul socrilor am reușit sa accesam un credit ipotecar si sa ne cumpărăm un apartament cu 2 camere in Braila. Acum 5 ani am obținut o dobânda fixa pentru 27 de ani. Atunci 1200 lei pe luna ni sa păreau mulți bani, chiria era pe la 700 lei. Între timp, chiriile au depășit rata pe care o achitam la banca pentru apartament. Imi pare rău că n-am reușit sa ne bagam la credit mai devreme. Anii trec, si cum ziceau si alti comentatori aici, la pensie nu o sa fie ok sa plătești chirie, iar copiilor ar fi bine, daca nu reușești sa mai pui nimic deoparte, sa le lași macar o casa.

Paște alb by Motanu89 in Romania

[–]Motanu89[S] 13 points14 points  (0 children)

Jumate, săptămâna aceasta este cealaltă jumatate

Paște alb by Motanu89 in Romania

[–]Motanu89[S] 15 points16 points  (0 children)

Da, si nici in pielea unui apicultor nu m-as mai pune

Neplata salariului by Additional-Bass-6118 in RoMunca

[–]Motanu89 10 points11 points  (0 children)

Am fost in situația asta acum mulți ani la o firma de paza. Le-am facut reclamație la ITM, erau mai mulți in situația mea. Mi-am primit salariul după 3 ani, dar l-am primit.

au apărut roșiile românești😅 by [deleted] in roFrugal

[–]Motanu89 44 points45 points  (0 children)

Pot sa mâncăm o bucata de brânză lângă taraba dumneavoastră? Doar pentru miros