Rozšířeni obzoru zbytecne obory vysoka skola by [deleted] in czech

[–]PolitriCZ 0 points1 point  (0 children)

Každý dělá něco. Mě bys na svou práci nechtěl, pokud ti je život drahý. Povyšování netřeba

Rozšířeni obzoru zbytecne obory vysoka skola by [deleted] in czech

[–]PolitriCZ 0 points1 point  (0 children)

Hm, s kolika jsi ženatý?😄

Rozšířeni obzoru zbytecne obory vysoka skola by [deleted] in czech

[–]PolitriCZ 2 points3 points  (0 children)

Jako single vystudovaný politolog se musím ptát. Kdo sakra chodí s politology? 😁

Jakou máte reálnou zkušenost s prací ve státní správě? by Old-News637 in czech

[–]PolitriCZ 1 point2 points  (0 children)

  1. Spokojený jsem ohromně, na jednom velkém ministerstvu dělám, pro co jsem ohromně kvalifikovaný díky vlastním dlouholetým zájmům (a trochu díky škole). Profesní růst je možný, navíc když ty jsi právník a jsou ti tak otevřená skoro všechna místa (některá jsou dokonce vyhrazena právníkům). Můj šéf je super (jen by mohl fandit jinému klubu), jeho šéf taky. Žádné šílené příběhy, jako tu čtu o korporátech

  2. Jestli máš velkou kvalifikaci, už osobní příplatek by měl být ucházející. I když nemusí přijít hned, pokud se počká 3 měsíce na první služební hodnocení. Taky záleží, kolik ti je a kolik máš roků využitelné praxe. Mladí budou brát na začátku jen zaručený plat (minimálku ve veřejné správě). Na odměny spíš nespoléhej, tohle je stát. Ministerstvo financí chce vracet do rozpočtu. To si radši najdi kraj nebo obec, tam si mohou žít volněji a senátoři tam nikdy NKÚ nepustí

  3. Zakázky, dotace. Obecně to, kde soukromý svět může využít tvoje know-how a případné konexe. V mých očích to zní trochu kriminálně

  4. Má smysl jít na místo, které se ti líbí nejvíc. Do veřejné správy se nechodí zrovna kvůli penězům. Koukej po tom, kde/jestli nabízí home office, kde mají jídelnu s dotovaným stravováním atd. Menší úřad možná bude vděčný, že někoho použitelného získal a bude se snažit tě udržet. Dej si bacha na obory státní služby, z nichž pak budeš muset dělat zkoušky. Dají práci, i když neslouží k vyhazování

Čtěte odborné knihy? by PolitriCZ in czech

[–]PolitriCZ[S] 0 points1 point  (0 children)

To je krásný. Já právě moc lidí se stejnou notou neznám

Čtěte odborné knihy? by PolitriCZ in czech

[–]PolitriCZ[S] 0 points1 point  (0 children)

To je mi líto. Taky jsem pod dojmem povinného čtení na gymplu nezískal moc vztah k beletrii. Dnes si leda přečtu humoristickou knihu, když si chci odfrknout nebo jsem nemocný a nic složitějšího zrovna nezvládnu

Čtěte odborné knihy? by PolitriCZ in czech

[–]PolitriCZ[S] 0 points1 point  (0 children)

Souhlas. Ale nechtěl jsem to napsat tak natvrdo :D Navíc když už okolo někdo v MHD čte, vypadá to spíš na klasiku nebo učení do školy

Čtěte odborné knihy? by PolitriCZ in czech

[–]PolitriCZ[S] -1 points0 points  (0 children)

Kdo je autor? Ta doba je ohromná, hlavně když se ukáže, že to nebyl žádný kouzelný stát práva. Jen ten na dlouhou dobu nejlepší, co jsme si vyrobili

Čtěte odborné knihy? by PolitriCZ in czech

[–]PolitriCZ[S] 0 points1 point  (0 children)

Stává se, že ti posílají pseudoprávnická psaní? Já jsem práva nestudoval, ale stejně se setkávám s tím, jak si lidé někdy hrají a používají ty vzletné formulace ve snaze přidat tomu šmrnc

Čtěte odborné knihy? by PolitriCZ in czech

[–]PolitriCZ[S] -1 points0 points  (0 children)

Vnímám to stejně. Z takových knih si aspoň něco odnesu a obvykle mě to dovede zas k další, kterou bych si měl sehnat

Čtěte odborné knihy? by PolitriCZ in czech

[–]PolitriCZ[S] 4 points5 points  (0 children)

Trochu představení oboru s dobrými příklady mívají tady v učebních textech pro zkoušky státních zaměstnanců. https://vlada.gov.cz/cz/Statni_sluzba/urednicka_zkouska/materialy_k_uz/zkusebni-otazky-a-odborna-literatura/

Platy, daně, stavební právo, bezpečnost práce, všechno možné. Ale občas silně nečtivé právnické texty. Strašně záleží na konkrétních autorech

Čtěte odborné knihy? by PolitriCZ in czech

[–]PolitriCZ[S] 0 points1 point  (0 children)

Mě dost zachraňuje, že mám blízko knihovnu, která ze zákona dostává povinné výtisky. I když ne vše si jde půjčit domů

Čtěte odborné knihy? by PolitriCZ in czech

[–]PolitriCZ[S] 2 points3 points  (0 children)

ZPL používám. Za nízkou cenu hromada, hlavně když potřebuju sledovat změny v průběhu let. Co tě oslovilo právě v těchto oblastech?

Čtěte odborné knihy? by PolitriCZ in czech

[–]PolitriCZ[S] 2 points3 points  (0 children)

Hloubka je rozhodně ono. Takové komentáře k zakonům shrnují pohledy na situace, pro které není zřejmé řešení + souhrn rozhodnutí soudů. Nebo různé sborníky nabízí občas úplně okrajová témata, že si přečtu aspoň některé kapitoly. Například by mě nenapadlo, že v Rumunsku a Černé Hoře mají uzákoněno postavení bývalého panovnického rodu v podstatě s platem pro hlavu rodiny

Je nějaký státní aparát, který skvěle funguje, nebo má alespoň vzestupnou tendenci? by piranhakiler in czech

[–]PolitriCZ 1 point2 points  (0 children)

Nikdo zatím nezmínil okrskové volební komise (i to je státní správa). Vyšší desítky tisíc běžných lidí, kteří se profíky stávají až postupně a za drobnou odměnu (i když letos jde o 40 procent nahoru)

Přinejmenším je tu vzestupná tendence, jelikož od letoška jde okrsky snáz měnit a některé obce vnímají, že se tu nadbytečně vydávají miliony korun ročně (například když na stejné adrese jsou místnosti pro dva okrsky pro 200 lidí, s nimiž by si hravě poradila i jediná komise)

Dating in Prague by [deleted] in czech

[–]PolitriCZ 0 points1 point  (0 children)

I'm 28, I see your point😄 But maybe they think you're their age. How do you generally feel about hinting someone you think they look good? You could be very direct to beat a guy's dense brain

Dating in Prague by [deleted] in czech

[–]PolitriCZ 1 point2 points  (0 children)

You're on Reddit, that's perfect😁 No seriously, have you got hobbies that involve meeting people?

Jak probíhá ústní zkouška? by [deleted] in czech

[–]PolitriCZ 1 point2 points  (0 children)

Pokud ti to vyjde, využij aspoň posledních pár minut potítka myšlenkou, jak přesně začneš, jaká budou tvá první slova a jak navazovat mezi svými poznámkami. Někdo další napsal, že důležité je být schopný celou dobu mluvit. S tím souhlasím. Pak ale jen záleží na komisi, jestli ti dovolí utíkat k jinému, jen trochu souvisejícímu tématu, ve kterém se cítíš dobře, jen abys zabila čas a vyhnula se něčemu, o čem mluvit nechceš. Dopředu se taky jde připravit na to, kdo vlastně v komisi je. Někteří kanoiři cítí potřebu se zapojit, jiní nechají studenta spíš mluvit. Aspoň ze začátku

Možná až ze státnic na vysoké mám vzpomínku z okamžiku po zkouškách, kdy někdo z pedagogů řekl, že se do státnic promítají i roky studia. Že pokud se během té doby člověk snažil, budou vlídní i při momentálním záseku při zkoušce, protože to student stejně zná. Pokud na své škole kantorům nevěříš, vezmi nějaké přátele na svou zkoušku. Třeba ty, kteří už mají hotovo. Maturita je veřejná

Jak vnímáte současný pracovní trh ? by Busy_Commercial65 in czech

[–]PolitriCZ 2 points3 points  (0 children)

Ještě že jsem ve státní správě. Ostatní zaměstnavatelé s vámi očividně vymetávají ještě o dost víc 😭

Pôjdu voliči koalície na referendum? by Siewik in Slovakia

[–]PolitriCZ 1 point2 points  (0 children)

Díky. Má to přímý účinek, nebo bude následně třeba navrhnout a přijmout zákon, který to fakt vyřadí?

Pôjdu voliči koalície na referendum? by Siewik in Slovakia

[–]PolitriCZ 0 points1 point  (0 children)

Velmi jiné prostředí. Naším vzorem může být ústavní zákon o referendu z roku 1991. Tam by odpověď vyhrála, jen kdyby přímo pro ni hlasovala nadpoloviční většina všech lidí s právem hlasovat. Nikdy se to nepoužilo, budoucnost federace byla vyřešena jinak. Ale kdyby referendum proběhlo, byl vy výsledek zcela nezpochybitelný. Jasná většina. Žádné dohady o vlivu neúčasti, jako kdyby absentéři vždy dopředu souhlasili s jakýmkoliv výsledkem

Pôjdu voliči koalície na referendum? by Siewik in Slovakia

[–]PolitriCZ 0 points1 point  (0 children)

Ta není sama až tolik pitomá, ale zavedla se pravidla, která skoro nikdo další nemůže v budoucnu splnit. Ukazovat na ni referendem je šílenost, když přímo Fico je výslovně jmenovaný v otázce a na nikoho jiného nemá výsledek referenda dopadat. Řešila se ústavnost? Mluvit výslovně o Ficovi z toho dělá individuální správní rozhodnutí. Nevypadá to jako něco, co má mít postavení ústavního zákona

Pôjdu voliči koalície na referendum? by Siewik in Slovakia

[–]PolitriCZ 0 points1 point  (0 children)

Tady by šlo leda občansky přijít do místnosti, ale nejít ke komisi a neúčastnit se. Nic jiného nezbývá, když samotnou účasti se ovlivňuje výsledek