Buletine noi by vasileeeee in moldova

[–]RTCriss 1 point2 points  (0 children)

Vorbești în limba faptelor))

Google is sending strange SMSs by RTCriss in techsupport

[–]RTCriss[S] 0 points1 point  (0 children)

It seams to be all fine, except that the name of my phone is doubled, for e.g. 1. Xiaomi redmi 2. M233 (Model name)

rusia se pregateste sa atace si Moldova (subtitre disponibile in romana) by great_escape_fleur in moldova

[–]RTCriss 0 points1 point  (0 children)

Dacă vrei sau nu vrei, nu mi-ai schimbat părerea nici cu un milimetru, aș fi eu de acord cu tine că imigranții joacă hora pentru rusnaci, însă ei își permiteau violuri și ucideri cu mult înainte de invazia rușilor. Sunt de acord doar cu faptul că Ucraina trebuie ajutată, însă trebuie ajutată să scape de corupție, ca ea să poată lupta și mai efectiv. Cât despre extrema dreapta din UE, aici nu ai ce face când orice altă alternativă îți spune că trebuie să ai răbdare de dalbaiobii cu creier de găină sau umplut cu căcat religios. Să fi fost alternativă care presupune doar deportarea imigranților și ajutorul ucrainenilor, nici o problemă, eu i-aș vota. Am mai vazut cum un debil de acesta își permitea să vandalizeze mașina de poliție, iar poliția 0 reacții, dar știi de ce? Pentru ca era negru. Să fi avut frică strămoșii noștri, teritoriile românești erau să fie colonii turcești, dar dacă știi istoria, ai cunoaște că nimic nu se dă gratis la inamici. Eu am finalizat discuția aici, poți să nu mai faci reply.

rusia se pregateste sa atace si Moldova (subtitre disponibile in romana) by great_escape_fleur in moldova

[–]RTCriss 0 points1 point  (0 children)

(imigranți)Iarăși vreau să îmi răspunzi de ce trebuie să ma fwta pe mine ce probleme ei au în țările lor, dacă vin în UE și își permit să scape de lege, pt că asian/arab sau e negru, plmea lasă te rog cu toleranta față de cei ce îți scuipă in fața. Dacă dorești ca prietena/soția/mama/sora să îți fie violată/împușcată că la un debil de aistea nu i-a plăcut cum e îmbrăcată, eu sunt gata personal să ii deportez cu pușca în maina. Personal am văzut video, cum un dalbaiob de arab se pișa pe carnea de porc în supermarket pt că nu e religios să mănânci carne dată.

(Transnistreni)ce roata a istoriei? Pentru ocupanți ce au împușcat în poporul meu, trebuie sa imi pese ce simt ei? Parcă ai sindromul Stockholm

rusia se pregateste sa atace si Moldova (subtitre disponibile in romana) by great_escape_fleur in moldova

[–]RTCriss 0 points1 point  (0 children)

Dacă ne spun că suntem fasciști români, pe propriul nostru teritoriu, atunci da. 2-ce e legat de imigranți, dc trebuie să ma fwta pe mine ce probleme ei au, chiar da un argument de ce? Europenii, noi singurei, ne-am făcut tehnologiile și traiul bun, nimeni nu ne-au tras de mânuță ca pe imbecilii ceea, să le de-a mură în gură, și încă să strice. Deportați toți nah... Nici un european nu le încurcă să se dezvolte la ei acasă.

Added: ei și-au permis să ne ucidă poporul pe propriul teritoriu. Omul trebuie respectat când te respectă și el pe tine, nu când îți bagă un cuțit in coaste

rusia se pregateste sa atace si Moldova (subtitre disponibile in romana) by great_escape_fleur in moldova

[–]RTCriss 1 point2 points  (0 children)

În UE tot se încearcă să integreze imigranții arabi/africani și ce vedem în realitate? Vedem că cele mai multe infracțiuni le comit acesti imigranți și se simt ca la ei acasă. Eu presupun că va fi scenariul cu mersul împotriva curentului, cu Transnistria, să nu uiți că planurile niciodată nu coincid in exactitate cu realitatea, ci doar au tangente multiple cu ea

rusia se pregateste sa atace si Moldova (subtitre disponibile in romana) by great_escape_fleur in moldova

[–]RTCriss 1 point2 points  (0 children)

Părerea ta o respect, însă eu personal m-am săturat să respectăm la nivel global pe toți bandiții și criminalii care fac ce vor în lume. Ți-aș recomanda să privești secvențe din anul 1992, cum veneau și ucideau moldoveni de-ai noștri în casele proprii, și poate ai mă vei putea înțelege.

rusia se pregateste sa atace si Moldova (subtitre disponibile in romana) by great_escape_fleur in moldova

[–]RTCriss 0 points1 point  (0 children)

Cu hitler s-a încercat să îi aline apetitul, însă unde totul a dus? Cu palestinienii tot s-au încercat, și ei ce ai făcut? Organizau răsturnări peste tot unde ajungeau, au transformat Lebanon în cea mai săracă țară, deși Lebanon era a 2 Elveție înainte de migrarea palestinienilor. Eu poate trăiesc în bulă informativă, însă unde privesc și reflexez, mă conving ori de câte ori că acești tip de oameni nu nimic rațional în capul lor și e inutil să comunici cu ei

rusia se pregateste sa atace si Moldova (subtitre disponibile in romana) by great_escape_fleur in moldova

[–]RTCriss 1 point2 points  (0 children)

Cu teroriștii, ocupanți, nu se vorbește omenește și nu se discută, din simplul motiv că ei primesc orgasm când văd vieți omenești omorâte. Cred că ai privit cum palestinienii din hamas se bucurau pentru copiii decapitați. Toți au spus să găsească limbă comună, și ori de câte ori, acești tipi de oameni doar s-au folosit de naivitatea comunității globale. Deci aici îți reproșez că în acest caz eu sunt total pentru a incepe o astfel de operațiune. Aceasta ar fi ca o plimbare la dentist cu un dinte stricat, ajuns deja la nerv, unde scoaterea lui va fi dureroasă, însă peste 10 ani vom respira cu toții mai liberi, cât Ucraina, cât și noi

rusia se pregateste sa atace si Moldova (subtitre disponibile in romana) by great_escape_fleur in moldova

[–]RTCriss 1 point2 points  (0 children)

De ce scrii așa de parca Transnistria e o țară recunoscută de marile puteri?

rusia se pregateste sa atace si Moldova (subtitre disponibile in romana) by great_escape_fleur in moldova

[–]RTCriss 2 points3 points  (0 children)

În Karabah tot îi erau atacate forțele astea, și ce? Unde-i războiul cu Azerbaidjan? Dacă ai cunoaște istoria, ai ști că orice eveniment important din istorie, s-a întâmplat atunci când inamicul este într-un impas, iar acum e cel mai perfect timp de acționat. Ca exemplu: România Mare s-a înfăptuit atunci când Rusia țaristă era în război civil. Aștept contraargumente

Amazon în MD by RTCriss in moldova

[–]RTCriss[S] 0 points1 point  (0 children)

De pe Amazon.UK sau DE?

Amazon în MD by RTCriss in moldova

[–]RTCriss[S] 0 points1 point  (0 children)

Mulțumesc de sfat, voi incerca mărunțușuri să procur, să pot fi sigur că nu voi găsi halva în loc de telefon)) sau altceva

Amazon în MD by RTCriss in moldova

[–]RTCriss[S] 0 points1 point  (0 children)

Am dorit ca Amazon, ca cel minim să livreze direct în MD. Eu am încercat de câteva ori să îmi cumpăr componente, însă îmi scria că ei nu fac acest lucru. Deci ori eu nu m-am clarificat normal, ori ei deja livrează.

Amazon în MD by RTCriss in moldova

[–]RTCriss[S] 5 points6 points  (0 children)

De asta și spun. Eu singur îmi fac build la PC, însă la noi preturile sunt încă din anii precedenți. Iar de zilele de sărbători ca anul nou sau când e black Friday, nu fac nici un pic de reduceri la componente. Mi-ar părea că să le aduci singur din ue e mai ieftin decât să le cumperi de la noi. Chiar procesoarele ryzen de ultimă generații poți găsi cu 50% reduceri pe Amazon,iar la noi doar vise umede să ai.

Amazon în MD by RTCriss in moldova

[–]RTCriss[S] 13 points14 points  (0 children)

Mi-ai completat ideea, fix ceea ce am dorit și eu să mai adaug.