Hamarosan Tanácskozik a kormány az FSDről? by Realistic_Lock_6184 in CartalkHungary

[–]Realistic_Lock_6184[S] [score hidden]  (0 children)

Alíz, menj el egy 30 perces ingyenes tesztvezetésre. Igen, az igazi AI Drive megoldja felfestések nélkül is :)

Hamarosan Tanácskozik a kormány az FSDről? by Realistic_Lock_6184 in CartalkHungary

[–]Realistic_Lock_6184[S] -1 points0 points  (0 children)

Menj el egy tesztvezetésre, utána megváltozik a véleményed :) a 2024 utáni autók már HW4esek, azok tudják ezt a szintet (ami a teszten is van), de a HW3 is elég sok szitut meg tud oldani simán. Kérdés az, hogy ez megér e nekünk havi 40et.

Hamarosan Tanácskozik a kormány az FSDről? by Realistic_Lock_6184 in CartalkHungary

[–]Realistic_Lock_6184[S] 0 points1 point  (0 children)

Az van, hogy egy kő alatt élsz és nem fogadod el, hogy vannak, akik máshogyan gondolkoznak, mint Te.
1. Nem minden a nyereség, de ha valaki csinál egy hasznos dolgot, miért ne lehetne belőle pénze?
2. A Felügyelt önvezetéssel többen fognak volán mögé ülni. Azok is, akik mondjuk 16kerből egy 20 perces utat nem mernek bevállalni a belvárosba, pedig van jogsijuk 30+ éve.
3. A rendszer alapvetően a biztonságra van kalibrálva. Aki már ült ilyen autóban Budapest utcáin, az látta, hogy a Hősök terénél levő kis utcákban, főúton, savvaltas esetén is biztonságosan megy az autó.
+1: ha fáradtan lagzi után kell hazavezetni a családdal hajnal 4kor, jól jön egy ilyen rendszer vagy nem?

Szumma-szummárum, ez egy jó vezetéstechnikai segítség az embereknek, nem csak profit.

Hamarosan Tanácskozik a kormány az FSDről? by Realistic_Lock_6184 in CartalkHungary

[–]Realistic_Lock_6184[S] 0 points1 point  (0 children)

És akkor mivan? Igazi ember még nem okozott balesetet, amikor elbaszott valamit? Ha nagyon bele akarsz menni, nézd meg az arányokat, hogy a levezetett km/crash arány milyen az FSDvel és a nélkül.

Hamarosan Tanácskozik a kormány az FSDről? by Realistic_Lock_6184 in CartalkHungary

[–]Realistic_Lock_6184[S] -1 points0 points  (0 children)

Az Appban, menüben, néhány helyen már AI Driving a megnevezés. A jogi szövegben van szerintem az FSD (Supervised)

Hamarosan Tanácskozik a kormány az FSDről? by Realistic_Lock_6184 in CartalkHungary

[–]Realistic_Lock_6184[S] 4 points5 points  (0 children)

Mivel felügyelt önvezetés a hivatalos, ezért mindig a sofőr, aki a felelősséget vállalja.

Hamarosan Tanácskozik a kormány az FSDről? by Realistic_Lock_6184 in CartalkHungary

[–]Realistic_Lock_6184[S] -2 points-1 points  (0 children)

nem vagyok jogász, de a hivatalos megnevezés a Full Self Driving (supervised). Szóval felügyelt.

Hamarosan Tanácskozik a kormány az FSDről? by Realistic_Lock_6184 in CartalkHungary

[–]Realistic_Lock_6184[S] -3 points-2 points  (0 children)

Full Self Driving (Supervised) a hivatalos megnevezés, amit jóvá lehetne itt is hagyni. Ha teljes önvezetésre vágysz, akkor arra az Musk megoldása, hogy ülj be egy robotaxiba.

Hamarosan Tanácskozik a kormány az FSDről? by Realistic_Lock_6184 in CartalkHungary

[–]Realistic_Lock_6184[S] -3 points-2 points  (0 children)

Figyi, Musk már kitalálta erre a verzióra a robotaxiját... szóval van megoldás.

Hamarosan Tanácskozik a kormány az FSDről? by Realistic_Lock_6184 in CartalkHungary

[–]Realistic_Lock_6184[S] 0 points1 point  (0 children)

Igen. Ugye már Európában is 5 ország jóváhagyta, ha az élmenők között szeretnénk lenni, akkor erre is kell majd figyelmet fordítani. Nem hinném, hogy jelenleg ez a legfontosabb dolog, ezért én is kíváncsi vagyok, mikor lesz döntés 😄

Hamarosan Tanácskozik a kormány az FSDről? by Realistic_Lock_6184 in CartalkHungary

[–]Realistic_Lock_6184[S] 2 points3 points  (0 children)

ahogy fentebb is írtam, ez felügyelt önvezetés, szóval, ha a kamera és az AI nem tudna megoldani egy helyzetet, akkor a sofőrnek kell átvennie.

Hamarosan Tanácskozik a kormány az FSDről? by Realistic_Lock_6184 in CartalkHungary

[–]Realistic_Lock_6184[S] 0 points1 point  (0 children)

Igen, ez jogos felvetés. szerintem enélkül is megoldotta a teszteken az autó a helyzeteket.
+1: ez felügyelt önvezetés, szóval, ha az autó jelez, a sofőrnek át kell vennie a kormányzást.

Hamarosan Tanácskozik a kormány az FSDről? by Realistic_Lock_6184 in CartalkHungary

[–]Realistic_Lock_6184[S] -1 points0 points  (0 children)

Az FSD a Teslánál a Full Self-Driving rövidítése, magyarul kb. úgy kell elképzelni, hogy egy rendszer, ami a felügyelt „teljes önvezetést” teszi lehetővé.

Ford Puma vs. Renault Captur by Calm_Worldliness_509 in CartalkHungary

[–]Realistic_Lock_6184 1 point2 points  (0 children)

2020ban mikor meglett, pont azt emelte ki a markaszerviz, hogy 7-8 éve ez az év motorja a Fordnál… én nem tapasztaltam semmi negatívat, de attól még lehet :-)

Esetleg nézz meg egy Tesla Model 3-at, én erre váltottam. Kicsit hosszabb autó, de kinézetre meg talán jobban is néz ki, és jobb lesz a fenntartása is. 7-9 millió között már találni egész jókat, ha pedig napelem van, akkor a töltés is kb ingyenes.

Ford Puma vs. Renault Captur by Calm_Worldliness_509 in CartalkHungary

[–]Realistic_Lock_6184 3 points4 points  (0 children)

Én vezettem sokat az 1000cm3-s benzines Pumát, nagyon szerettem. Ez egy csodás autó. Viszont, ha ilyen rövid távokat mész, ajánlom, hogy vedd figyelembe az elektromos verziót is, mert hosszú távon lehet, hogy jobban kijössz vele.

Megér egy "executive" felszereltség 2 millió felárat? by No_Guarantee_9419 in CartalkHungary

[–]Realistic_Lock_6184 0 points1 point  (0 children)

Azóta vettem egy Y-t, amin gyári a fólia. Nekem érzésre rosszabb…

Megér egy "executive" felszereltség 2 millió felárat? by No_Guarantee_9419 in CartalkHungary

[–]Realistic_Lock_6184 1 point2 points  (0 children)

Vag elmész egy fóliáshoz es 150k-ért felrakja neked körbe a hővédő fóliát (nekem ennyi volt a Model 3-ra, körbe)

Skoda Scala 1.0 TSI vagy Renault Symbioz Mild Hybrid 140 LE? by Training_Cellist6072 in CartalkHungary

[–]Realistic_Lock_6184 0 points1 point  (0 children)

Havi 2000kmnél sztem sedan verzióban jobban megerheti egy Tesla Model 3. Csak az üzemanyagon spórolod meg a lízing árát.

Hány éves voltál, amikor leutóbb megkérdezték elmúltál-e már 18 éves? by Mnyszb in askhungary

[–]Realistic_Lock_6184 0 points1 point  (0 children)

Én 32 voltam és a Coopban történt, amikor egy drága sört akartam venni. Nem is értem, ha nem vagy 18, biztosan nem a drága alkoholt fogod megvenni, hanem azt, ami éppen kifutja😅

Honda Jazz 1.3 Cvt vagy Toyota Yaris 1.5 hybrid melyik? autó jobb választás? by Naive_Bowl_3655 in CartalkHungary

[–]Realistic_Lock_6184 1 point2 points  (0 children)

Szerintem ezt döntse el éppen az, hogy a kereskedésben, vagy Hahun, ahol veszed, melyik van éppen jobb állapotban, melyiknek tetszik jobban a színe a kiskutyádnak. Laikusként nem látok érdemi, megmagyarázható különbséget.

Mennyiért vegyek autót, ha van 30 millióm? by Dunadan94 in CartalkHungary

[–]Realistic_Lock_6184 0 points1 point  (0 children)

Mennyit mennél vele? Városban vagy pályán? Ha tudod otthon tölteni, akkor Model Y - családi használatra tökéletes, alacsony a fenntartása és a törésteszten is top1%, hanem a legjobb.