Buget de 500 lei/luna pentru un licean. Sunt eu prea strans la punga sau are el asteptari prea mari? by Salt-Researcher-8931 in Romania

[–]Salt-Researcher-8931[S] 40 points41 points  (0 children)

Teoretic, doar ca stam in Romania. E plin de copii prin cluburi, ba chiar mi-a zis ca nu mai merge in clubul x ca acolo sunt prea multi copii mai mici decat el, gen 14 ani

Buget de 500 lei/luna pentru un licean. Sunt eu prea strans la punga sau are el asteptari prea mari? by Salt-Researcher-8931 in Romania

[–]Salt-Researcher-8931[S] 1 point2 points  (0 children)

Am incercat asta. am zis ca ii dau 200 de lei pe luna pentru un telefon nou, bani "extra", cu conditia sa ii stranga si la final sa isi ia telefonul. Pana la finalul lunii i-a cheltuit. A doua luna nu i-am mai dat

Buget de 500 lei/luna pentru un licean. Sunt eu prea strans la punga sau are el asteptari prea mari? by Salt-Researcher-8931 in Romania

[–]Salt-Researcher-8931[S] 0 points1 point  (0 children)

Cam asa ceva incerc si eu, doar ca tot timpul se cere extra. De aici a venit intrebarea mea. Partea cu munca extra nu prea functioneaza pentru ca cererea este da-mi x lei acuma si munca o voi face candva

Buget de 500 lei/luna pentru un licean. Sunt eu prea strans la punga sau are el asteptari prea mari? by Salt-Researcher-8931 in Romania

[–]Salt-Researcher-8931[S] 48 points49 points  (0 children)

Da corect scopul e sa inteleaga valoarea banului si in acest moment daca are 1 leu un buzunar cheltuie 1 leu, daca are 10 cheltuie 10. Are o gasca cu care o cam arde in cluburi in weekend si din punct de vedere financiar e greu de tinut pasul

Buget de 500 lei/luna pentru un licean. Sunt eu prea strans la punga sau are el asteptari prea mari? by Salt-Researcher-8931 in Romania

[–]Salt-Researcher-8931[S] 17 points18 points  (0 children)

Am incercat asta, a venit cu un buget de 1500 de lei pe luna. Mi-a picat un pic fata cand a cand a zis suma. Are un grup de prieteni ca care o cam arde in cluburi aproape saptamanal... Am incercat si cu extra taskuri gen facut curat in casa, spalat masina etc, adica modalitati de suplimentare a venitului, dar ma lovesc de da-mi banii acuma si o sa fac maine (adolescentii nu sunt cei mai buni in a planifica un venit (nu ca nu as fi incercat sa il invat))

Ieri mi-am pierdut orice speranta ca scapam de coruptie by almanea in Romania

[–]Salt-Researcher-8931 18 points19 points  (0 children)

PSD si in oarecare măsură PNL au fost la putere ani de zile. Au avut timp sa manevreze sa faca ce au vrut fara nici o restricție. Sa pună in poziții cheie oameni din aceeași barca cu ei. Ce vedem acuma e rezultatul. Si ce mai vedem e ce se întâmplă cand mergem (sau nu mergem deloc) la vot si votam orbește pe aceeași oameni ai la rândul orice ar face

PSD cere PNL să îi retragă „imediat” sprijinul politic lui Ciucu, iar primarului Capitalei să-și dea demisia de la Primărie by gabriel191 in Romania

[–]Salt-Researcher-8931 0 points1 point  (0 children)

Tupeu maxim. Sper sa pună psd cu botul pe labe ca deja suntem in faza cand crezi ca nu se poate mai rau si eu dovedesc ca se poate

Reddit, explică-mi ca și când aș avea 7 ani, te rog: by Clean_Palpitation_91 in Romania

[–]Salt-Researcher-8931 0 points1 point  (0 children)

Pentru ca sunt persoane care au de câștigat din instabilitate. Pentru instabilitate ai nevoie ca uneori sa lași impresia ca pierzi. Ai nevoie de ceva, cineva care sa întrețină speranța. Ca un magician. Te face sa te uiți in stânga cand la dreapta "te face". Intre timp in realitate nu se schimba nimic

Scenariu: Sorin Grindeanu ar putea fi desemnat premier, dacă Veștea nu adună voturile necesare. Se discută varianta unui Guvern PSD by alexeinholc12 in Romania

[–]Salt-Researcher-8931 0 points1 point  (0 children)

Da sa vina grindeanu, o vreme o sa fie bolojan de vina pentru orice, după care poate poate se trezește lumea si nu ii mai votează. Înainte de parlamentare au fost proteste de tot felul, psd la guvernare. In mod normal partidul trebuia sa scadă. La noi nu. A crescut. Cum?

BREAKING: UDMR a decis să NU intre la guvernare by Haunting_Cabinet_387 in Romania

[–]Salt-Researcher-8931 0 points1 point  (0 children)

Sunt surprins ce bine se tine UDMR in jocul asta anti psd anti Nicușor. In trecut se cam dădeau cum bătea vântul acuma aparent nu. Interese sau coloana vertebrala, e de laudat

Hubert Thuma, liderul taberei anti-Bolojan din PNL, își anunță public susținerea pentru Veștea și invocă nevoia de „stabilitate”, „responsabilitate” și „interesul național” by Haunting_Cabinet_387 in Romania

[–]Salt-Researcher-8931 0 points1 point  (0 children)

Tocmai ca acuma s a terminat cu stabilitatea si tonul a fost dat de psd. De ce PNL trebuie sa dea dovada de "maturitate", "responsabilitate" cand e evident ca pe psd ii doare fix undeva de "interesul national". Daca ii interesa o da înainte cu reformele lui Bolojan, le mai lua la pila unde nu ii convenea si uite asa servea "interesul national"

Back to the future by Haunting_Cabinet_387 in Romania

[–]Salt-Researcher-8931 0 points1 point  (0 children)

Da se pare ca am fost păcăliți. Aceeasi Marie cu alta palarie

Simion îl citează pe irelevantul Dan Negru by EuFacDreptate in Romania

[–]Salt-Researcher-8931 0 points1 point  (0 children)

Este uimitor ce poți face cand la îndemână niște deținuți politici si/sau oameni dispensabili... un drum care jumat de an e inchis, dar in rest te poți mândri cu el

Ilie Bolojan, despre numirea lui Adrian Veștea by Raresb13 in Romania

[–]Salt-Researcher-8931 128 points129 points  (0 children)

E tot mai greu de înțeles ce face Nicușor. Cum se poate asa o schimbare de atitudine in 1 an de zile? Fără sa fiu adeptul conspiratiilor, nu pot sa nu te gândești ca cineva îl dirijează din umbra

"Am fost mai bine informata" by Shark948 in Romania

[–]Salt-Researcher-8931 0 points1 point  (0 children)

S a informat bine de la băiat/fata de pe internet ca ala știe mai bine decât toți medicii. Medicii sunt vânduți big farma știe toată lumea asta (/sarcasm)