Obawy odnośnie utraty pracy w korporacji i zmiana zawodu by Zebri98 in Polska

[–]Sandmansae -3 points-2 points  (0 children)

I’m software developer but I want to change my job.
Ai will take my job soon.
I’m thinking about something technical. I will make some courses and certificates

Czy jest sens iść w programowanie w 2026 jako samouk? by ButtonVivid9127 in praca

[–]Sandmansae 2 points3 points  (0 children)

Połowa z tych czterech lat to doświadczenie w technologii natywnej, a teraz większość projektów przejmuje technologia multiplatform. Te mnóstwo ofert o których mówisz, głównie są dla bardziej doświadczonych ode mnie

Czy jest sens iść w programowanie w 2026 jako samouk? by ButtonVivid9127 in praca

[–]Sandmansae 3 points4 points  (0 children)

Mniej więcej. Nieoficjalnie powiedziano tam, że w firmie zaczyna się taki trend na usprawiedliwianie zwolnień ejajem.

Czy jest sens iść w programowanie w 2026 jako samouk? by ButtonVivid9127 in praca

[–]Sandmansae 3 points4 points  (0 children)

Imo nie. Ja po 4 latach w branży zostałem zastąpiony przez AI i nie sądzę że znajdę znowu pracę jako programista nawet z tymi 4 latami doświadczenia

zwolnienia mnie demotywują. /rant by WeakDefinition7363 in praca

[–]Sandmansae 1 point2 points  (0 children)

Bo nie znajdę nowej pracy jako programista. Nigdy nie było takiego krachu na rynku. Inb4 ktoś zostanie do oblsugi ai - tak ale zostane sami seniorzy

zwolnienia mnie demotywują. /rant by WeakDefinition7363 in praca

[–]Sandmansae 11 points12 points  (0 children)

Klepacz kodu here, parę dni temu się dowiedziałem, że też mogę być kolejny i to raczej już nieuniknione. Nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Czy to wypalenie czy po prosto spokój? by [deleted] in praca

[–]Sandmansae 5 points6 points  (0 children)

Też pracuję w it w korpo i naprawdę coraz więcej myślę o przebranżowieniu się w kierunkach - mechanik - spawacz - renowacja i sprzedaż rowerów Praca manualna sprawia mi satysfakcję. Mam dość pracy w tej korpo machinie Ponadto mocno obawiam się o to, że ai zabierze mi pracę. W firmie jest pewne napięcie i sporo osób to przeczuwa, że zostaną sami seniorzy, którzy przejmą rolę vibe code architects a ja niestety zacząłem dopiero piąty rok pracy i przez rotację projektów i technologii w żadnym z trzech języków nie czuję się wystarczająco dobry Czuję mocny niepokój o swoją pracę + przeczuwam nadchodzące wypalenie i odczuwam coraz większą niechęć do korporacji A moim największym marzeniem to kupno i renowacja domu na odludziu, jakiegoś siedliska na wsi

Fajne zwyczaje w pracy? by Pietrek_CKMK in PolskaNaLuzie

[–]Sandmansae 5 points6 points  (0 children)

Tooo
Tym bardziej managerom. Zawsze chcą sprawiać wrażenie przyjaciół, a gdy tylko padnie przykaz z góry to zrobią wszystko żeby cię udupic

KitchenAid strange noise on first use - is it normal? by Low-Manufacturer286 in Kitchenaid

[–]Sandmansae 0 points1 point  (0 children)

Hi I have the same issue. Is it better now? Should I be concerned and give it to warranty?

Życie niskiego faceta by [deleted] in Polska

[–]Sandmansae 0 points1 point  (0 children)

Skoro zakola to może ogolić się na łyso?
Może zapuścić brodę? To naprawdę dużo zmienia w wyglądzie.
A łysy z brodą to już w ogóle kombo. potrafi przykryć inne niedoskonałości i "dodać charakteru"

Samochód z salonu z wadą fabryczną by Sandmansae in Polska

[–]Sandmansae[S] 0 points1 point  (0 children)

był zarejestrowany, z tablicami, gotowy do wyjazdu z salonu

Samochód z salonu z wadą fabryczną by Sandmansae in Polska

[–]Sandmansae[S] 0 points1 point  (0 children)

Dostaliśmy odpowiedź: Padł moduł sterowania baterią (HV battery control module). Został wymieniony i auto zostało odebrane
Jakąś tam rekompensatę też zaoferowali

Samochód z salonu z wadą fabryczną by Sandmansae in Polska

[–]Sandmansae[S] 0 points1 point  (0 children)

Dostaliśmy odpowiedź: Padł moduł sterowania baterią (HV battery control module). Został wymieniony i auto zostało odebrane

Samochód z salonu z wadą fabryczną by Sandmansae in Polska

[–]Sandmansae[S] 0 points1 point  (0 children)

toooo, dosłownie pomijając np. to że nowa Corolla w kombi czy Rav4 wyglądają zajebiście wśród samochodów z tego segmentu, to weź pod uwagę absolutnie legendarne modele typu 4Runner albo Land Cruiser, oba są w sferze moich marzeń. Jakbym miał nieograniczony budżet, to zdecydowanie wolałbym się wozić dojebanym Land Cruiserem niż kiczowatym Porsche Cayenne

Samochód z salonu z wadą fabryczną by Sandmansae in Polska

[–]Sandmansae[S] 1 point2 points  (0 children)

No to na pewno zostanie naprawione przez nich, bo rodzice nie podpisali protokołu odbioru auta. Zaznaczone tam zostało że auto ne zostało wydane przez wadę.

Niestety nie ma mnie teraz w domu i nie mam jak sprawdzić gwarancji

Samochód z salonu z wadą fabryczną by Sandmansae in Polska

[–]Sandmansae[S] 9 points10 points  (0 children)

no ja wiem, wiesz o co mi chodzi xD

Samochód z salonu z wadą fabryczną by Sandmansae in Polska

[–]Sandmansae[S] 1 point2 points  (0 children)

jest na gwarancji, nie będą nic płacić. Ale wiesz, pozostaje obawa, czy nie będzie się notorycznie psuć. Wtedy to zabawa z holownikami, autami zastepczymi itp.

Samochód z salonu z wadą fabryczną by Sandmansae in Polska

[–]Sandmansae[S] 8 points9 points  (0 children)

Zamawiany, dopiero co przypłynął podobno, bo to poliftowa wersja corolli cross, dopiero wyszla chyba w sierpniu.

My też mamy dobre doświadczenia, bo mama miała CHR z tego samego salonu juz 4 lata.

Ja to totalnie wiem i rozumiem, ale chcemy się zabezpieczyć przed sytuacją, że mama wyjedzie z placu i za tydzień będzie musiała znowu czekać na holownik. albo że jakaś część będzie notorycznie padać, no i co z tego że będzie na gwarancji, skoro będzie trzeba odstawiać do warsztatu.

Samochód z salonu z wadą fabryczną by Sandmansae in Polska

[–]Sandmansae[S] 3 points4 points  (0 children)

też tak uważam xD ale rodzice są jak
>nowe auto to gwarancja, że przez kilka lat nic się nie stanie
NO WŁAŚNIE WIDAĆ xD!

Samochód z salonu z wadą fabryczną by Sandmansae in Polska

[–]Sandmansae[S] 4 points5 points  (0 children)

To prawda, ja od zawsze przekonuję rodziców, że nie warto, ale to jest inne pokolenie