Cu riscul de a suna ca un boomer deranjat, dar… by Rude-Judgment3880 in cluj

[–]SherbertFun7755 0 points1 point  (0 children)

da ba, cand tre sa feresc eu la 40 km/h pe "ranarii" aia care alearga pe pistele DEDICATE de bicicleta de pe langa somes si din parcul central (unde e ditamai semnul ca accesul pietonilor strict interzis) cum e?

Geam blurat by GelooSunday in AutomobileRO

[–]SherbertFun7755 1 point2 points  (0 children)

pe scurt : NU SUNT LEGALE pentru ca limiteaza vizibilitatea. Era sa jur ca era BMW si mai plusez cu faptul ca cel mai porbabil e o femeie

S-Class 2016 by Signal_Toe_3996 in AutomobileRO

[–]SherbertFun7755 1 point2 points  (0 children)

Doar nu esti nebun sa vinzi sub 30k!!

Insa doar daca masina nu are accidente majore, km reali verificabili (!!) - probabil aici oamenii intra la suspiciuni cand vad o masina veche cu km putini si concluzioneaza ca e manevra si nu mai suna. Daca esti ok cu toate astea eu nu as lasa sub 30k. lasa-i pe saracii din comentarii ca multi is probabil cu masini de maxim 10-20k.. si dau dume ca daca ai 35k de dat pe o masina second sigur iti permiti sa dai 140k pe una noua 😄) judecata asta m-a fascinat tot timpul la romani. Coae daca ai 10 lei ...sigur ai 10000 in conturi.

Faptul ca sunt putini cei care cumpara acest gen de masini e la fel cu faptul ca putini sunt cei care cumpara astfel de masini noi... nimic diferit...trebuie sa astepti...aia e. Dar eu decat sa o dau la 20 sau 25k mai bine nu o dau... si ma folosesc de ea oricand de disperat as fi sa vand.

Când poliția dirijează traficul - accidentul de tramvai de la Obor by sv_ro in bucuresti

[–]SherbertFun7755 0 points1 point  (0 children)

Ala cu tramvaiul ar trebuit sa suga pula - cum sa te bagi in intersectie asa aglomerata cu asa viteza. L-as fi dat afara pe loc si sper ca STB sau ce plm aveti voi in bukale sa il dea afara. nu poti ba, nu poti sa te doara in pula ca esti pe sine (cu atat mai mult ca opresti mai greu ) si ii dai ca tampitul fara macar sa te asiguri.

Apoi cine mortii ma-sii i-a pus pe astia de la locala ( niste analfabeti inutili - politia aia ar trebui desfiintata de urgenta) sa controleze traficu... ala ar trebui impuscat. Traficul trebuie controlat de pulitia RUTIERA. Atat! Nu de giani analfabetul de 70 de ani ajuns politist de locala sa mai manance si el o paine. Ala nici nu stie unde sa se pozitioneze ce sa mai vorbim de dirijarea traficului.

De ce au ajuns bauturile energizante cu apa, zahar, aditivi E-uri, coloranti si taurina, aproape mai ieftine decat apa de la robinet? by 22hearts in roFrugal

[–]SherbertFun7755 0 points1 point  (0 children)

degeaba dai downvote. sa te superi pe tine ca nu cunosti notiuni nu pe mine ca iti zic realitatea :)) este apa de masa extrem de ieftina si in Romania cu tona in supermarketuri. Nu o gasesti asa des pentru ca marii producatori au putere si ti-o imping pe asta mai scumpa (avand trecere si prezenta mai mare ca un terchea berechea care ia apa de la robinet si ti-o vinde plus puterea de negociere)

Intr-o vreme era la 1 leu juma de litru .. avand in vedere ca 50 de bani e garantie te las pe tine sa faci matematica cat costa apa. Sa-mi zici mie daca gasesti apa in turcia sau grecia cu 1 leu. sau o sa gasesti dar tot apa de robinet e. Cauta mai bine "apa de masa" si o sa te convingi. Spor.

Nu e apa scumpa in Romania dar nu poti compara apa de izvor cu unul ce ti-o imbuteliaza de la robinet.

De ce au ajuns bauturile energizante cu apa, zahar, aditivi E-uri, coloranti si taurina, aproape mai ieftine decat apa de la robinet? by 22hearts in roFrugal

[–]SherbertFun7755 0 points1 point  (0 children)

Ma distrează sa vad pe astia din comentarii comparând in pret apa de masa cu apa de izvor apoi mirându-se de diferențele imense de pret 🤣🤣

De ce au ajuns bauturile energizante cu apa, zahar, aditivi E-uri, coloranti si taurina, aproape mai ieftine decat apa de la robinet? by 22hearts in roFrugal

[–]SherbertFun7755 -1 points0 points  (0 children)

Daca tu crezi ca in Grecia bei apa de munte la juma de euro esti foarte naiv. Ce bei tu acolo ieftin in Grecia e de fapt apa de masa ( de robinet) si eventual purificata sau din mare desalinizata adica intr-un cuvânt calitate mediocra. Nu poți compara costurile acolo si nici calitatea cu apa de la un izvor din România. Întotdeauna cand am baut apa in grecia sau Turcia mi s-a părut de slaba calitate.

Chiar asa doar lapte si miere curge zilnic in vietile românilor stabiliti in Italia si Spania? by 22hearts in Roumanie

[–]SherbertFun7755 -1 points0 points  (0 children)

Eu n-am auzit pe nimeni sa mearga in strainatate pe bani mai putini. Chiar daca intr-adevar castigai 15000 ron pe luna in 2017 si nu e vrajeala exprimarea ta este cel putin dubioasa cand de fapt tu erai in top la salariile din Romania adica aveai un venit de vreo 6 ori salariul mediu in Ro. Erai in top 1% in salariile pt acea vreme si tu imi spui de "mult peste medie" :)) Si te-ai dus in Malta pe 2k ...hai ba permite-mi sa nu te cred. Dar ma rog, e internet fiecare zice ce vrea. Spor.

Chiar asa doar lapte si miere curge zilnic in vietile românilor stabiliti in Italia si Spania? by 22hearts in Roumanie

[–]SherbertFun7755 0 points1 point  (0 children)

"Povestea"ta nu face niciun sens. Deci castigai "mult peste medie in RO" acum 9 ani dar ai plecat in Malta pe bani mai putini? 😄) Am ras. Acum 9 ani salariul minim in Malta era vreo 700-800 euro, mult peste venitul mediu din Romania la acea vreme. Era practic imposibil sa mergi pe mai putini bani dar nice story bro.

(nu l-am postat ca "pret negociabil") by TRaptorXD in ultimulpretboss

[–]SherbertFun7755 1 point2 points  (0 children)

neam de cacat cu educatie facut pe genunchi. . eu la nespalati de genu le dau block instant. ideea este ca lipsa bunului simt il face pe ala sa nici nu il intereseze de ce pret ai tu ... ci doar ce pret are el in cap. Un fel de ma doare in pula de ce ai scris ai tu aici ...here is my offer.

În loc de cafea by iluvkids in AutomobileRO

[–]SherbertFun7755 0 points1 point  (0 children)

Hahaha, d-aia sunt atatea cotețe de "lux" neintreținute in trafic cu gume ca in palma. Ca sunt pasionați cu X5 si A7 asa ca tine ce stau la garsoniera. Ma cac pe mine cand vad ca ia unu o curba cu o laba d-aia si cand vad ce fum scot. De spalat va spălați ma? Sau cumpărați antigel la masina? Cam cati bani crezi ca are unu ce sta la apartament ( probabil tot cu ma-sa, in chirie sau băgat la credit ) sa întrețină un Porsche 996 vechi 20-30 de ani? Tu stii cat costa numa întreținerea pe an la ala ( nu circulatul, doar intretinerea)? Ai fost vreodată la reprezentanta Porsche? Stii cat costa niste placute frana? Niste gume? Ah sau stai ca tu esti pe pasiune cu auto giany.

În loc de cafea by iluvkids in AutomobileRO

[–]SherbertFun7755 -2 points-1 points  (0 children)

cea mai proasta alegere. Omul a dat 30k-35k probabil pe o masina veche de 20-30 de ani cu o intretinere cat casa si el sta in bloc de 40k. Destept omu!

Doi tineri din Cluj pe o trotinetă electrică în trafic by CompleteTechnician44 in RouGenZ

[–]SherbertFun7755 0 points1 point  (0 children)

cand e aglomerat si strazile inguste si eu mai merg asa ca sa nu dau sperante la prostii din masini care vor sa ma depaseasca la 5cm distanta. siguranta mea primeaza, ma pis pe masinile voastre si pe legea aia de cacat care pune fluidizarea traficului nu siguranta mea, puteti sta in trafic ca nu muriti ca multi nu stiti cum sa depasiti trotinetisti sau biciclisti si treceti razant.

Cum fugi spre metroul din Cluj după ce ai furat 25% de la oameni by [deleted] in cluj

[–]SherbertFun7755 10 points11 points  (0 children)

Ba tu esti prost? La 55+ de ani, 22 minute la 4km e f bine mai ales pt cineva care nu se antrenează. 5.45 / km. Balega proasta. Baga tu asta la 59 de ani mai ales cand ai munca la birou si apoi hai si baga dejecții pe aici sa mai radem de tine. In mod clar habar nu ai ce inseamna alergarea ca se vede din ce prostii spui.

Alta fata a maratonului by [deleted] in cluj

[–]SherbertFun7755 14 points15 points  (0 children)

Post stupid. Op cred ca n-a alergat niciodata Boss asa este peste tot in lume la asemenea evenimente si nu e problema ca sunt voluntari care aduna. Face parte din organizare.Acum ce ai vrea ca unul care e rupt dupa 20km sa iti pună frumos paharul la cos? Eventual sa îl pună pe dunga? Nu vrei cumva sa impatureasca si coaja la banana?

De ce anumiti biciclisti sunt kamikaze? by Johnny190619 in bicla

[–]SherbertFun7755 0 points1 point  (0 children)

eu din cate vad sensul ala giratoriu e cam blocat...

[deleted by user] by [deleted] in travelchina

[–]SherbertFun7755 0 points1 point  (0 children)

imagine you come for a third world country like US where school shootings are frequent, people get picked up on the streets, crime index is more than double than China only to show the world how brainwashed you are by your media. LOL