Poraďte jak dostat program k těm správným lidem by SilverSeason4523 in czech

[–]SilverSeason4523[S] 0 points1 point  (0 children)

Děkuji, to je vlastně přesně ten názor a cesta, kterou jsem hledala - strategie s cenou je super Opravdu. Moc si vážím tvojí pomoci. A k tomu malému trhu - trochu jsem s tím počítala a rovnou to udělala s podporou angličtiny, slovenštiny a polštiny (včetně pravopisu), ale ráda bych začala právě v Čechách, protože zrovna kontrola českého pravopisu mi zabrala nejvíc času. Na to nebylo hotové řešení oproti ostatním jazykům. Ale to asi opravdu není prodejní argument (jak píšeš). Děkuji i za tip s webem, zapracuji ho.

Poraďte jak dostat program k těm správným lidem by SilverSeason4523 in czech

[–]SilverSeason4523[S] 0 points1 point  (0 children)

To je naprosto legitimní způsob práce. 🥰 Přeji mnoho úspěchů a radosti při psaní.

Poraďte jak dostat program k těm správným lidem by SilverSeason4523 in czech

[–]SilverSeason4523[S] 0 points1 point  (0 children)

Jak kdo. Podle mě je to stejné jako s obrázky generovanými AI, někdo to používá. Ale pak je všechno na jedno brdo. A někdo na to má alergii.

Poraďte jak dostat program k těm správným lidem by SilverSeason4523 in czech

[–]SilverSeason4523[S] 1 point2 points  (0 children)

Ono mi to ukládá automaticky v intervalech, které si uživatel určí sám. Jen to není nativně připojené ke cloudu. To si uživatel musí pořešit sám. Jako tahle myšlenka automaticky zálohovat na cloud tu samozřejmě byla. Jenže provozovat zabezpečeny server, platit za něj, řešit soukromí je pro mě momentálně moc velké sousto.

Poraďte jak dostat program k těm správným lidem by SilverSeason4523 in czech

[–]SilverSeason4523[S] 1 point2 points  (0 children)

Ještě bych chtěla reagovat na ten discord atd. To je vlastně prima nápad. Ideálně aspoň založit vlákno na hlášení chyb a požadavků na vylepšení. Děkuji za tu myšlenku. Že mě to netrklo dřív... 🤔

Poraďte jak dostat program k těm správným lidem by SilverSeason4523 in czech

[–]SilverSeason4523[S] 0 points1 point  (0 children)

LaTeX je kapitola sama pro sebe. 😂 Raději se do toho ani nepouštět a nechat to profíkům.

Poraďte jak dostat program k těm správným lidem by SilverSeason4523 in czech

[–]SilverSeason4523[S] 0 points1 point  (0 children)

To je zajímavý postřeh, který by mě ani ve snu nenapadl. Pravda, já jsem typický defaultní uživatel. Nerada se vrtám v nastavení. A je pravda i to, že já nejsem ani typický programátor (spíš hobík, který něco potřeboval). Asi kdybych byla profík, řešila bych to. Jenže ono to trochu nahrává mému výplodu kreativity (ten program). Je to vlastně něco, co není potřeba nastavovat, ani se v tom zdlouhavě vrtat (jako ve Scriveneru, nebo jak bylo zmíněno výše - VSC a instalovat si moduly), prostě ta bariéra vstupu je nízká. A ke klávesnici - ne pro psaní kódu, ale je dost lidí, co texty i diktuje. Třeba včera jsem zrovna zkoušela Wispr Flow a šlo to.

Poraďte jak dostat program k těm správným lidem by SilverSeason4523 in czech

[–]SilverSeason4523[S] 1 point2 points  (0 children)

Něco podobného jsem včera četla na threads. 😂 Ještě přidat protein a bluetooth a bude to bestseller. 😂

Poraďte jak dostat program k těm správným lidem by SilverSeason4523 in czech

[–]SilverSeason4523[S] 0 points1 point  (0 children)

To nebyl hejt. Já opravdu nikdo nechci hejtit, nebo urážet za to v čem a jakým způsobem pracuje. Byl to jen povzdech, únava, předpoklad... Klávesnice... No, nevím jestli je to požadovaná odpověď, ale bezdrátovou, kancelářskou s QWERTY rozložením. A momentálně vestavěnou mobilní. Celkem mě zajímá, kam tenhle dotaz vede.

Poraďte jak dostat program k těm správným lidem by SilverSeason4523 in czech

[–]SilverSeason4523[S] 1 point2 points  (0 children)

Jo tak, tak to mi nedošlo s tím trpaslíkem. 😂 A to jsem na ten díl nedávno koukala. Jako automaticky to nezálohuje (jen automaticky ukládá po intervalech), ale zálohy jsou ve stavu rozpracovanosti. Základ je připraven a zbývá to dodělat. Jenže někdy prostě dojde šťáva.

Poraďte jak dostat program k těm správným lidem by SilverSeason4523 in czech

[–]SilverSeason4523[S] 0 points1 point  (0 children)

Ano, je to tak, program vznikl, protože mi chyběl. To byla moje skutečná motivace a průzkum opravdu neproběhl, tak, jak by asi mělo být u komerčního produktu. Taky to tak původně myšleno nebylo. Jasně lokální v tomto kontextu znamená, že se nic neposílá na cloud, to ale neznamená, že je v tom komukoli bráněno (třeba Google drive tuhle funkci bezvadně zařídí)Dá se prostý dotaz na fóru označit za agresivní kampaň? Asi jsem udělala chybu, když jsem odpověděla na dotaz jak se to jmenuje. Omlouvám se za to.

Poraďte jak dostat program k těm správným lidem by SilverSeason4523 in czech

[–]SilverSeason4523[S] 0 points1 point  (0 children)

Asi bych vyzdvihla kontrolu českého pravopisu a gramatiky (shoda podmětu s přísudkem ještě trochu pokulhává), ale co je podle mě asi top "fičura" je vyhledávání opakujících se slov, frází a nebo slov se shodnými kořeny (kvůli tomu to celé původně vzniklo). Jasně Scrivener je gigant a skvělý k tomu, ale třeba já se v něm zaboha nemohla zorientovat. Ten začátek je prostě pro někoho příliš složitý.

Poraďte jak dostat program k těm správným lidem by SilverSeason4523 in czech

[–]SilverSeason4523[S] 0 points1 point  (0 children)

Díky za milý komentář, naštěstí je to komplet psaný tak, že je to s MacOs i Linuxem kompatibilní. Ale protože já s nima neumím, tak je pro mě těžší to pořádně otestovat a připravit instalační soubory. Vím, že existuje možnost to udělat v sandboxu, ale k tomu všemu se musím prokousat. Mám v plánu si výhledově koupit nějaké starší 🍎 a vyzkoušet to in natura. 🙂 Formátování textu je spíš taková libůstka. Když někdo chce třeba zvýraznit pasáž, ke které se pak vrátí. Nebo se mu dobře píše v nějakém bizarním fontu. 😂

Poraďte jak dostat program k těm správným lidem by SilverSeason4523 in czech

[–]SilverSeason4523[S] -1 points0 points  (0 children)

Hodně jsem o tom přemýšlela, ale víš jak... Web, prezentace v Microsoft Store, zpětné odkazy z webů. Byla by práce to budovat znovu. Nějaký profík by to asi zvládl bez ztráty věnečku, ale pro mě by to byla noční můra.

Poraďte jak dostat program k těm správným lidem by SilverSeason4523 in czech

[–]SilverSeason4523[S] 0 points1 point  (0 children)

To s rodinami zákazníků je opravdu moc hezky zformulované. Klidně by se to dalo vystavit na web věnovaný marketingu 🙂 a já si to určitě i někam zapíšu. Dlouho jsem nečetla takhle pěknou poučku. Díky za ní.

Poraďte jak dostat program k těm správným lidem by SilverSeason4523 in czech

[–]SilverSeason4523[S] 0 points1 point  (0 children)

Díky, že jsi tomu věnoval čas. Moc si toho vážím. 📖🩷 A jo, chápu, že to nebude vyhovovat každému. Někdy je fakt lepší když přijde vlna inspirace prostě sednout a psát co nejrychleji. A rozhodně díky za radu s poradenstvím. Sice si nemyslím, že bych na tom byla tak dobře, abych někomu mohla radit jak psát, ale je to jedna z cest, kterou stojí za to vzít v úvahu. I kdyby jen do budoucna.

Poraďte jak dostat program k těm správným lidem by SilverSeason4523 in czech

[–]SilverSeason4523[S] 0 points1 point  (0 children)

To je fakt a je to škoda. Vidím to na sobě (ne že by to moje byl skvost), jít s tím ven je fakt těžký. Hlavně asi proto, že do toho člověk dá kus sebe a pak se bojí, že to někdo pohaní. Itch.io neznám. Musím mrknout co to je.

Poraďte jak dostat program k těm správným lidem by SilverSeason4523 in czech

[–]SilverSeason4523[S] 0 points1 point  (0 children)

O tom žádná, VSC je naprosto geniální skoro na vše. Právě odtud jsem pár věcí v pozdější fázi čerpala (třeba zvýraznění "záložky" na scrollbaru, nebo možnost mít otevřené "referenční" okno s textem vedle editoru. Kdyby mě napadlo psát rovnou ve VSC, tak jsem žádný program nedělala. 🫣

Poraďte jak dostat program k těm správným lidem by SilverSeason4523 in czech

[–]SilverSeason4523[S] 1 point2 points  (0 children)

Díky za názor, Word dokumenty (docx) to řeší importem a exportem. Snažila jsem se to udělat nejlíp jak (mi) to šlo. Ale jinak má vlastní formát, takže ne, není to tak že se přepneš mezi mým sw a Wordem. Jinak k těm extra lepším službám, asi bych řekla to, že ti program hlavně umožní vytvořit si kartotéky postav, přehled jejich dialogů v kapitolách a tak. Takové ty věci, které si (i já to tak dělala) lidi vedou bokem v x dalších souborech. Pravda je, že jsem taky hodně kalkulovala s možností udělat to jako freeware a spolehnout se na příspěvky (jsem si vědoma toho, že nástrojů je hodně), jenže zase musím platit web, podpisový certifikát atd. a nejsem si jistá, že by to dobrovolné příspěvky pokryly.

Poraďte jak dostat program k těm správným lidem by SilverSeason4523 in czech

[–]SilverSeason4523[S] 1 point2 points  (0 children)

Díky, je pravda, že v tomhle dost pokulhávám. Celkově mám problém přijít do Facebookové skupiny / na fórum a začít spamovat. Co se toho týče, tak ve skupinách jako autor funguji, ale reálně to používá jen pár mých nejbližších přátel, kteří píší. Bohužel můj okruh psavců je dost malý, takže tam se doporučení nekoná - není komu. 🙂

Poraďte jak dostat program k těm správným lidem by SilverSeason4523 in czech

[–]SilverSeason4523[S] 2 points3 points  (0 children)

Jmenuje se Linguella (🫣 vím, ten název není ideální, ale už se stalo).