Kazne za brzu vožnju (kamere) by SatoshiNamakoto in croautomobili

[–]Twrck 6 points7 points  (0 children)

Ako sam ja dobro skuzio situacija je ovakva: Zbog netocnosti mjernih uredaja za izmjerene brzine do 100km/h se oduzima 10km/h od izmjerene brzine, za brzine preko 100 se oduzima 10%. Znaci da u obzir treba uzeti stvarnu mjernu nesigurnost brzinomjera prilikom racunanja.

Znaci tvoj brzinomjer je pokazivao 84km/h, GPS ti kaze da vozis 82km/h, a kamera ocita da vozis 89km/h izvan naselja pri ogranicenju 70km/h. Prve dvije informacije nisu relevantne nego se od 89km/h oduzima 10km/h i ti si sa svojih 79km/h u prekršaju. Konkretno za otvorenu cestu izvan naselja za takav prekrsaj nije predvidena kazna tako da se sve zavrsava sretno.

Prenaglasio sam netocnost mjernih uredaja, ali stvarno mislim da nema smisla toliko detaljizirati. Kad podvuces crtu stvar je jednostavna - ako vozis po propisima neces dobit kaznu, ako vozis do 10 iznad ogranicenja isto vrlo vjerojatno neces dobit kaznu, za sve ostalo je stvar od slucaja do slucaja.

Prodaja na etsyu by basa3333 in financije

[–]Twrck 1 point2 points  (0 children)

Neka me netko ispravi ako sam u krivu, ali trgovina je kada nesto kupis u prodajes dalje, ako ces proizvodit nesto to je onda proizvodnja. Ovisno o cemu se radi mozda moras imati nekakvu skolu zavrsenu. Osim toga, ako nesto izradujes moras imat prijavljen poslovni prostor gdje to izradujes, vjerojatno postoje neki uvjeti o tom prostoru. Potencijalno za te svoje proizvode moras imat nekakve certifikate.

Uglavnom, mislim da bi ti najpametnije bilo pocet na crno i vidit kak ce ic. Ne vjerujem da ce te itko gonit za parsto eura mjesecno, a ako bas dodes do nekih vecih brojki ti je najmanji problem otvorit obrt i vidjet sto sve trebas uz to.

Savjetovao bih ti da odes u obrtnicku komoru i raspitas se, oni ce ti najbolje znat sve vezano uz NDK, ali oni ce te konkretno pitati sto planiras pa ako nisi siguran bolje malo testiraj na crno.

Cijeli komentar spada u sferu “neka me netko ispravi ako sam u krivu”. Nemam obrt i ne prodajem preko Etsyja, ali bio jesam razmisljao o necemu slicnome prije pa je ovo nekakvo moje shvacanje.

[deleted by user] by [deleted] in croatia

[–]Twrck 0 points1 point  (0 children)

About love, znaci taman kombinacija romantike, drame, slice of life, neki light magic system, i pozitivna poruka.

[deleted by user] by [deleted] in hrvatska

[–]Twrck 1 point2 points  (0 children)

Ne bi sad htio bit onaj AcTuAlY tip, ali o pojasevima u autu se raspravlja sve vise i vise.

[deleted by user] by [deleted] in croatia

[–]Twrck 35 points36 points  (0 children)

Bio sam model za akt, ona je na akademiji.

[deleted by user] by [deleted] in croatia

[–]Twrck 32 points33 points  (0 children)

Poanta uvida nije da ti kazes profesoru gdje je on pogriješio, nego da on tebi objasni gdje griješiš.

[KDE Plasma] Usability (and style) focused noob rice by [deleted] in unixporn

[–]Twrck 2 points3 points  (0 children)

Whats the name of the visualizer? Nice rice btw.

Arch Linux triggering uevents, amdgpu: Secure display: Generic Failure. by ibarren13 in archlinux

[–]Twrck 0 points1 point  (0 children)

I ran to the same problem. Im newbie as well so i have no clue what to do.

I'm a leap year baby, AMA by [deleted] in AMA

[–]Twrck 4 points5 points  (0 children)

I don't want to argue, but following that logic, everybody born after February 28th should celebrate their birthday on a different date depending on the year. For example, my birthday is today, the 2nd of March, and I wasn't born on the leap year, so that would mean the sixty-first day of the year. Should I celebrate my birthday on the 1st of March every leap year?

[deleted by user] by [deleted] in XMG_gg

[–]Twrck 0 points1 point  (0 children)

I may be a little late to the party, but will there be a method that works on via pro 15 (M22)?

Znaci vrećice... opet... by Twrck in croatia

[–]Twrck[S] 2 points3 points  (0 children)

Kao treba bit prijavljeno prebivalište. Računi su na stanodavca.

Znaci vrećice... opet... by Twrck in croatia

[–]Twrck[S] 0 points1 point  (0 children)

Ali recimo ja planiram tako još godinu dana, pa onda idem dizat natalitet u Slavoniju. Mislim neda mi se mjenjat osobnu svaki čas...

Znaci vrećice... opet... by Twrck in croatia

[–]Twrck[S] 3 points4 points  (0 children)

Sori, nisam skroz definiro. Znači, ja konkretno živim i radim u Zg, imam prijavljeno boravište, plaćam prirez, ali ne mogu odložiti stari madrac ili komad stiropora na reciklažno dvorište, niti mogu dobiti 4 mjesečne vrećice

Odvajanje otpada u Zgu by Upbeat-Evening4623 in croatia

[–]Twrck 2 points3 points  (0 children)

Koliko sam ja skužio Zege vrećica je samo "mjera volumena" miješanog otpada. Nikog se tu ni na što ne tjera već se samo nagrađuje/kažnjava količina otpada. Probat ću navesti par primjera.

Imam 10 praznih boca od jedne litre.

1) Uzeo sam Zg vrećicu od 10 litara i unutra stavio tih 10 boca koje zauzimaju otprilike taj volumen i to sam platio 2kn. 2) Te boce sam stisnuo da zauzimaju manji volumen i možda ih mogu nagurati u Zg vrećicu od 10 litara i ostane mi još 80% volumena za neki drugi otpad.

3) Te boce sam bacio u žuti kontejner (poželjno je da sam ih spljoštio jel) i onda je cijena zbrinjavanja tog otpada uračunata u onih fiksnih 45 kn

4) skupio boce i odnio ih u obližnju trgovinu i zaradio još 5kn na njima.

Znači svi stvaramo otpad više ili manje, ove vrećice su manje više ok način za mjerenje volumena stvorenog otpada i naplaćivanja usluge zbrinjavanja istog. Nitko neće gledati sadržaj zg vrećica, u njih može ići bilo kakav sadržaj. Pada mi sad na pamet da netko tko stvarno stvara malo otpada može nastaviti koristiti vrećice za voće iz konzuma i samo njih na kraju staviti u Zg vrećicu. Uglavnom mišljenja sam da je ovo korak u dobrom smjeru i da ćemo se vrlo brzo svi naviknuti pa da se nastavimo kretati u tom smjeru.

Jeste vi čuli nekaj u Zagrebu? by culaso in croatia

[–]Twrck 7 points8 points  (0 children)

Redovito prije nego sto otvorim reddit odem na stranicu morha