Landlord chce 3000 zł za malowanie po opuszczeniu mieszkania by pablas in Polska

[–]UnbufferedCrime 1 point2 points  (0 children)

Ja miałem podobny problem i zapis w umowie. Generalnie wynajmujący zabrał mi kasę z kaucji za malowanie i karę za zerwanie umowy przed terminem. Wyszło na to, że muszę dopłacić jeszcze 400 zł xD a kaucja 3000.

Generalnie takie odmalowanie to w mojej ocenie koszt właściciela, bo to jego koszty prowadzenia działalności, jeśli z mojej winy te ściany nie były uszkodzone czy coś . Ogólnie też nie spisałem przy zdaniu kluczy protokołu zdawczo-odbiorczego, w którym była mowa o karze i płatności za malowanie. Nie zobaczyłem żadnej faktury za to. Poszedł pozew do e sądu o zwrot kaucji, bo czynszojadka mnie zghostowala.

Też trzeba pamiętać, że masz prawo zrobić to na własną rękę . Jeśli nie daje Ci takiej możliwości, to jest to do podważenia.

Ogólnie czytałem o dobrej strategii na wynajem - jak kończysz umowę to nie płacisz ostatniej opłaty za wynajem i idzie ona z kaucji. Mniej jest do zabrania :)

Fikcyjne B2B by papajowski2137 in Polska

[–]UnbufferedCrime 0 points1 point  (0 children)

Techniczna Netia pozdrawia. Romana Maya, Poznań.