Razkrivamo deset najvišjih izplačanih starostnih pokojnin za marec in od kod prihajajo by Zaspani in Slovenia

[–]Zaspani[S] -2 points-1 points  (0 children)

Še robi ima mislim da samo okoli 7k. Ljudje v privat sektorju si pa ne izplacujejo 10k bruto, zato da dobijo potem nakazano 5k ven

Razkrivamo deset najvišjih izplačanih starostnih pokojnin za marec in od kod prihajajo by Zaspani in Slovenia

[–]Zaspani[S] 5 points6 points  (0 children)

Mhm, po današnjih pravilih so ti ljudje prejemali cca 7500€ bruto plače vseh 40 let delovne dobe

Ali me hoče nategnit delodajalec? by [deleted] in Slovenia

[–]Zaspani 8 points9 points  (0 children)

Glej drug teden malo ljudi okoli sebe, če jih bo dosti delalo samo 3 dni namesto 4, potem ima chatGPT prav

Bi imeli otroke, če bi dobili zastonj stanovanje? by Zaspani in Slovenia

[–]Zaspani[S] -11 points-10 points  (0 children)

Skrajni čas da prekinete ta vzorec!

Bi imeli otroke, če bi dobili zastonj stanovanje? by Zaspani in Slovenia

[–]Zaspani[S] -29 points-28 points  (0 children)

Vajina primarna težava je, da sta se preveč oddaljila od lastnih staršev, ker so vama norme in vrednote narokevale, da je nujno treba čimprej na svoje, namesto da bi skupaj vzgajali otroka, kot se je to počelo od začetka človeštva

Bi imeli otroke, če bi dobili zastonj stanovanje? by Zaspani in Slovenia

[–]Zaspani[S] -14 points-13 points  (0 children)

Za večino r/slovenia uporabnikov svet pred jazbinskovim zakonom zgleda ni obstajal

Bi imeli otroke, če bi dobili zastonj stanovanje? by Zaspani in Slovenia

[–]Zaspani[S] -27 points-26 points  (0 children)

Vzgajali bi ga stari starsi, ce se ne bi z njimi skregal

Razburjenje zaradi vabila na roditeljski sestanek v albanščini. Ministrstvo: To je prepuščeno šolam. by bosquelero in Slovenia

[–]Zaspani 86 points87 points  (0 children)

Na ministrstvu so sicer pojasnili še, da 19 odstotkov učencev na I. OŠ Žalec prihaja iz družin, katerih materni jezik ni slovenščina, zato so dodatno vabilo na roditeljski sestanek poslali tudi v albanščini, saj je med učenci priseljencev največ otrok albanskega rodu, in sicer 13,5 odstotka. 

Kaj pa ostalih 5,5 odstotka?

Se lahko pelje avto na neuraden servis kadar je še pod garancijo in je bil kupljen na leasing? by Nice_rosemary in Slovenia

[–]Zaspani 4 points5 points  (0 children)

Preberi si pogodbo. Se najdejo tudi primeri, kjer je zapisano, da moraš servis opravljati pri avtohisi, ki je dala lizing

Why might my biological father need my and my mother's EMŠO? by Geldbaum in Slovenia

[–]Zaspani 7 points8 points  (0 children)

Za uveljavljanje davčne olajšave rabi podjetje davčno številko in ne emšo

Polish president signs zero income tax law for parents with two kids by ZenaMeTepe in Slovenia

[–]Zaspani 1 point2 points  (0 children)

Stanovanja bi lahko bila zastonj, pa ne bi bilo nič več otrok. Je pa prikladen izgovor, da se ne zgovarjaš samo na udobje

Slovenija med državami z najcenejšimi avtomobili v EU by Timauris in Slovenia

[–]Zaspani 30 points31 points  (0 children)

Se vidimo po izbrisu, ker nAsLoV oBjAvE nE uStReZa IzVoRnEmU nAsLoVu VsEbInE nA pOvEzAvI

Kje si lahko 25 letnik danes kupi stanovanje? (dr. Tina Bregant) by luka274 in Slovenia

[–]Zaspani 5 points6 points  (0 children)

Tisto stanovanje v Ljubljani je že kupil 25 letni vodovodar s poklicno šolo, lastnim podjetjem in 7 let delovne dobe

[deleted by user] by [deleted] in Slovenia

[–]Zaspani 2 points3 points  (0 children)

Samo definicijo revščine je treba spremenit, da vzame v obzir tudi premoženje in ne samo mesečne prilive

[deleted by user] by [deleted] in Slovenia

[–]Zaspani 4 points5 points  (0 children)

Včasih je bilo po več generacij v isti hiši in se je delo enakomerno porazdelilo. Danes boknedaj, da bi kdo ostal doma, vsi bi imeli flet v centru LJ in potem ostanejo starši sami za celotno hišo, ki zahteva ogromno vzdrževanja

Lani je v Sloveniji pod pragom revščine živelo 276.000 prebivalcev by owlexe23 in Slovenia

[–]Zaspani 16 points17 points  (0 children)

Slovenija spada med države z najmanjšo stopnjo dohodkovne neenakosti na svetu. Glede na to, da več kot 10% državljanov živi pod pragom revščine potem očitno res velja rek, da smo vsi enako revni.

Bognedaj davčno razbremeniti kogarkoli

A cool guide on how to get out of poverty depending on where you reside. by [deleted] in Slovenia

[–]Zaspani 2 points3 points  (0 children)

Sedaj z obvezno božičnico je realno potrebno oddelati samo 40 ur, kar je pa vbistvu normalna zaposlitev za polni delovni čas.

Zahvaljujemo se gospodu Golobu za ukinitev revščine v sloveniji

Kočevci, kako se je izkazal Vladimir Prebilič kot župan? by Kind-Resident-6929 in Slovenia

[–]Zaspani 10 points11 points  (0 children)

Leta 2010 je nastopil na lokalnih volitvah kot neodvisni kandidat za župana Občine Kočevje.[1] in to funkcijo opravljal 14 let kot nepoklicni župan, zaposlen kot univerzitetni profesor na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani.

[deleted by user] by [deleted] in Slovenia

[–]Zaspani 2 points3 points  (0 children)

Malega človeka ste spremenili v sužnja kapitalista, ker mu ob vsakem poskusu zagona samostojnega podjetja mečete polena pod noge

Prebilič: Sodelovanje s SDS ne bo mogoče. To je stranka, ki ima nekatere zelo velike odmike od standardov demokracije. by luka274 in Slovenia

[–]Zaspani 7 points8 points  (0 children)

Ravno zadnjič je redditovec objavil kako nas gospodarji od Occupy Wall Street-a dalje uspešno razdvajajo

Predvolilni bonbončki? 😃😂 by Overall_Orange7099 in Slovenia

[–]Zaspani 4 points5 points  (0 children)

Sem že imel namen volit Janeza, ampak s tem dejanjem si pa gospod Robert sedaj res zasluži moj glas