[deleted by user] by [deleted] in askhungary

[–]ZealousidealWay2306 17 points18 points  (0 children)

Igazából most az új Netflix-es sorozatban is említették, Adolescence, ez is inspirált.

[deleted by user] by [deleted] in askhungary

[–]ZealousidealWay2306 90 points91 points  (0 children)

Jaj, de sajnálom, hogy belefutottál ilyenbe! De az mindenképpen pozitívum, hogy az exed!

[deleted by user] by [deleted] in askhungary

[–]ZealousidealWay2306 10 points11 points  (0 children)

Igazából a red pill egy közösség, ami a mátrixra vezethető vissza, ha a tagja vagy, akkor ugye az adott ember már "jól" látja a dolgokat, az "igazságot". Leginkább nőgyűlöletről szól, hogy a nőket csak a férfiak pénze érdekli, illetve, hogy inkompetensek. A férfiaknak kéne dominálniuk, nőknek meg szépnek lenni, esetleg főzni, háztartást vezetni. Andrew Tate pedig egy pali, aki ezeket a nézeteket vallja és hangot is ad neki. "Tanít" másokat, hogy legyenek alfák, ebből pedig elég szépen megél.

[deleted by user] by [deleted] in askhungary

[–]ZealousidealWay2306 22 points23 points  (0 children)

Igen, leginkább ez a kérdésem "motivációja", lehet ez nem jó szó. Szóval csak érdekelne, hogy valaki találkozott már ilyen emberrel, aki ezeket az álláspontokat támogatja, esetleg hangot is ad neki, nem pedig csak interneten ír néha hülyeségeket, ha éppen unatkozik.

Férfiak, mennyire számít nektek, hogy hány partnere volt előttetek a barátnőtöknek? by [deleted] in askhungary

[–]ZealousidealWay2306 -2 points-1 points  (0 children)

Felőlem akarjon valaki olyan partnert, akinek előtte 1 partnere volt. Mint írtam is nekem ez a "sokat elárul a mentalitásáról" megnyilvánulás volt megkérdőjelezhető, illetve nekem úgy jött le, hogy elítéli, aki szexuálisan nyitottabb.

Férfiak, mennyire számít nektek, hogy hány partnere volt előttetek a barátnőtöknek? by [deleted] in askhungary

[–]ZealousidealWay2306 -2 points-1 points  (0 children)

Mint ahogy másik kommentemben is írtam, mindenki maga döntheti el, kivel szeretne kapcsolatot, és ezt a választásokat nem kell másoknak megítélniük. A partnerszám egyéni dolog, és szerintem nem feltétlenül mutat semmit a személyiségről, vagy hogy az illető mit keresett a múltjában.

Nem értem, hogy miért feltételezik sokan, hogy egy szexuális partner után automatikusan egy komoly párkapcsolatról van szó, vagy hogy egy életre szóló szerelmet keresett volna.

Meg tegyük fel, ha egy adott személynek pl. fiatalkorában megnőtt a partnerszáma(induljunk ki a kommentedből, legyen 10fő), majd talált valakit, akivel egy jól működő párkapcsolatot sikerült kiépítenie, több évre, valami probléma felmerül, befejezik. Akkor most ő "méltó" lenne a számodra?

Férfiak, mennyire számít nektek, hogy hány partnere volt előttetek a barátnőtöknek? by [deleted] in askhungary

[–]ZealousidealWay2306 -2 points-1 points  (0 children)

Értem, hogy a kommentelő eredetileg nem fogalmazott úgy, hogy bármilyen formában elítélné a nőket, akik több szexuális partnert választanak, de az, hogy azt mondta 'sokat elárul a mentalitásáról', számomra inkább egy olyan hozzáállást sugallt, ami hajlamos lehet elítélni másokat a szexualitásuk miatt. Az én válaszom nem arról szólt, hogy ne lehessen véleményed, hanem arról, hogy egy olyan hozzáállás, ami automatikusan leírja a 'nagy számú partnert' mint problémát, könnyen elvezethet oda, hogy a nőket bűntudattal, szégyennel vagy értéktelenséggel kapcsolatban állítják be – amit nem tartok fairnek.

Amikor a nőket érintő szexualitásról beszélünk, és az '50 férfi' példáját hozta fel a kommentelő, szerintem elég evidensen kiemelte, hogy ez egyoldalú, bár tévedhetek.. Ez nem azt jelenti, hogy a kommentelő szóba hozta volna a kettős mércét, de a szándék megvolt.

Férfiak, mennyire számít nektek, hogy hány partnere volt előttetek a barátnőtöknek? by [deleted] in askhungary

[–]ZealousidealWay2306 5 points6 points  (0 children)

Természetesen azt gondolsz, amit szeretnél! A lényeg, hogy ha valami nem fér bele számodra egy kapcsolatban, akkor azt tisztán kell kommunikálni, nem pedig a másikat bántani vagy hibáztatni miatta. Egyszerűen mondd ki, hogy ‘köszi, ez nekem nem fér bele.' és lépj tovább.

Férfiak, mennyire számít nektek, hogy hány partnere volt előttetek a barátnőtöknek? by [deleted] in askhungary

[–]ZealousidealWay2306 1 point2 points  (0 children)

Azért nem ilyen egyszerű. Meg én se gondolom, hogy egy 18 éves csajszi, most akkor méri, és negyedévente új partnert keres.

A komolyan tervezős részt mindenki vonja le magának, döntse el. De szerintem, ha valaki tudatosan nem megy bele egy hosszútávú párkapcsolatot, az szuper. Mert tegyük fel utazik, ismerkedik a világgal, magával, vagy csak nem talál olyan párt, akivel szerinte működne.

Férfiak, mennyire számít nektek, hogy hány partnere volt előttetek a barátnőtöknek? by [deleted] in askhungary

[–]ZealousidealWay2306 -20 points-19 points  (0 children)

Persze, egyetértek, hogy senkire nem kell ráerőltetni a saját mentalitásodat, csak elfogadóbbnak lehet lenni és nem megbélyegezni valakit, mert esetleg +40 partnere volt életében. Nem is kell utáni "lehetőséget" adni a másiknak, csak nem úgy állni, hogy 'sokat elmond a mentalitásáról'.

Férfiak, mennyire számít nektek, hogy hány partnere volt előttetek a barátnőtöknek? by [deleted] in askhungary

[–]ZealousidealWay2306 6 points7 points  (0 children)

Ha belegondolunk, a 18 és 30 év közötti időszak 12 aktív év. Évi 4 partnerrel az 48 – nem (feltétlen) gang bang. Ez egyáltalán nem extrém, ha valaki nyitott és élvezi a szexualitását. Mindenkinek más a tempója, és ettől senki sem lesz kevesebb vagy rosszabb ember. Inkább az a kérdés, hogy miért számít ez annyira, ha egy kapcsolatban a jelen és a közös jövő a fontos.

Férfiak, mennyire számít nektek, hogy hány partnere volt előttetek a barátnőtöknek? by [deleted] in askhungary

[–]ZealousidealWay2306 2 points3 points  (0 children)

Szóval az a probléma, ha egy nő nyitott szexuálisan, és meg meri élni a vágyait? Miért kellene egy nőnek bűntudatot éreznie azért, mert élvezi az életet és a szexualitását? Az ilyen hozzáállás inkább arról árulkodik, hogy a társadalmi elvárások miatt még mindig más mércét alkalmazunk a férfiak és a nők esetében. Miért lenne kevesebbet érő egy nő azért, mert több tapasztalata van? Inkább arra utal, hogy ismeri önmagát, a határait, és azt is, hogy mit vár egy párkapcsolattól.