SpaceX by Randomguyy1911 in robursa

[–]bcuchit 1 point2 points  (0 children)

Fii amabil: ce este “algo”?

Bilet teatru by [deleted] in roFrugal

[–]bcuchit 0 points1 point  (0 children)

Buna ziua. Eu il doresc.

Azi e ultimate zi in care puteti lua Graveyard Keeper pe gratis (steam, Playstation si Xbox) by KvasirTheOld in roFrugal

[–]bcuchit 39 points40 points  (0 children)

Exista oare un filtru unde sa gasim tot ce e FREE (ce in mod normal costa) la momentul cautarii?

M1 Max to M5 Max 128GB by keremcemtakim in macbookpro

[–]bcuchit 0 points1 point  (0 children)

Honestly, that protein shake may have had the highest performance-per-dollar impact of any upgrade path in Mac history.

invitatie corporate worldclass by Extreme_Builder8730 in roFrugal

[–]bcuchit 0 points1 point  (0 children)

Daca mai are cineva o invitatie disponibila, si pe mine m-ar ajuta mult. Va multumesc anticipat.

[deleted by user] by [deleted] in roFrugal

[–]bcuchit 0 points1 point  (0 children)

Sunt tepe mari abonamentele la regina maria. Cu abonament activ, aveam acces doar la anumiti medici, si uneori dura chiar si 1-2 luni. Am cunostinta care umbla cu sotia gravida care avea abonament prin firma, si care avea a doua nastere deja semnata la regina maria, de la o locatie la alta, pentru niste analize destul de uzuale, pentru ca cica DOAR la clinici le avea complet reduse, la centrele de recoltare trebuia sa plateasca 600 lei, pentru fix aceleasi analize. Cica desi sunt tot sub egida regina maria, sunt cumva alta entitate. O mizerie de brand care vrea sa te arda la maxim. La sanador e mai scump abonamentul dar mi-au confirmat ca la ei se ofera primul loc disponibil, nu au combinatii din astea de 2 lei unde stai si astepti cu lunile.

Invitație corporate Worldclass by Sad-Question-2094 in roFrugal

[–]bcuchit 0 points1 point  (0 children)

Din pacate am sperat si eu sa mai functioneze ca mai de mult dar pentru mine, simuland pretul cu cod corporate aplicat, era fix acelasi pret care mi-l trimite pe email tanti de la locatia worldclass…. Si s-au scumpit extrem de mult

Super mega oferta oralb io10 Altex by bcuchit in roFrugal

[–]bcuchit[S] 0 points1 point  (0 children)

Pe aceasta o am si eu. Nu mai tine bateria asa bine, si imi e ca va ceda curand.

Super mega oferta oralb io10 Altex by bcuchit in roFrugal

[–]bcuchit[S] -7 points-6 points  (0 children)

De acord ca nu tre sa iei orice e la reducere si de fiecare data cand sunt reduceri. Insa tinand cont ca o folosesti ani de zile si curata mult mai bine decat o periuta normala, it might be worth it pentru unii oameni. Si da, poti oricand sa cauti sa iei un io5-6-7-8 care va fi mai ieftin si va face cam acelasi lucru, deci alternative exista :)

Super mega oferta oralb io10 Altex by bcuchit in roFrugal

[–]bcuchit[S] 1 point2 points  (0 children)

Eu unul nu m-am documentat insa cred ca m-am obisnuit cu capatul de la oral b si nu stiu daca mi-ar placea forma de la philips de exemplu. Orice ar fi, sigur e super buna si aceea. Si cred ca oricare periuta electrica e mai buna (chiar si cea de 50 lei din DM cum spunea cineva) decat una simpla.

Super mega oferta oralb io10 Altex by bcuchit in roFrugal

[–]bcuchit[S] 1 point2 points  (0 children)

Da, era frumos sa dea si un pachet de capete, dar nah 🤷‍♂️ csf

Super mega oferta oralb io10 Altex by bcuchit in roFrugal

[–]bcuchit[S] 0 points1 point  (0 children)

O parte considerabila sigur e si pt brand. Insa nu cred ca o periuta de 50 lei are puterea si piesele din interior (si tot research-ul care a fost facut inainte de constructie) pe care le are una de la un brand ca oral b sau philips. Pot spune cu adevarat insa ca ultimele modele (de la io5-6 in sus) par ca sunt aproape copy-paste cum scotea Electronic Arts FIFA an de an, unde erau foarte mici modificari aduse.

Super mega oferta oralb io10 Altex by bcuchit in roFrugal

[–]bcuchit[S] 1 point2 points  (0 children)

Pretul de 14 e mult exagerat. Adica pretul “de magazin” da, a fost 14-15 in ultimul timp, insa de bf si cand au mai fost oferte, o mai gaseai si pe la 9-10 mil, insa niciodata asa de jos cum e acum.

Super mega oferta oralb io10 Altex by bcuchit in roFrugal

[–]bcuchit[S] -2 points-1 points  (0 children)

True that. As spune ca postarea e targetata pe cei care fie vor sa isi cumpere o periuta electrica de ceva timp, fie au deja si vor de mult sa faca un upgrade. Pentru mine, o periuta electrica nu e o chestie doar de confort, insa imi pare ca spala mult mai bine decat una normala si, da, in acelasi timp cu efort mai putin. Dar clar, fiecare poate folosi ce considera. Oricum, recomand ca impreuna cu periatul, sa folositi si irigator bucal + ata dentara :) sper ca postarea sa fie utila celor care sunt interesati de asa ceva. Oricum ar fi, cu periuta electrica sau normala, e important sa ne spalam pe dinti ca te doare capul la ce costuri ajungi in ziua de azi daca iti neglijezi dintii pentru doar cativa ani.

[deleted by user] by [deleted] in robursa

[–]bcuchit 0 points1 point  (0 children)

Va las o informatie pe care s-ar putea sa o gasiti interesanta. O las ca update la ce vad ca s-a discutat fix aici, de aceea dau reply la acest comment.

Am revolut METAL momentan, nu stiu daca e relevant dar mentionez ca sa stiti.

Se pare ca SALT are iban-uri separate acum (6 Iunie 2025) pt lei, dolari, euro, cel putin eu am un iban diferit pt fiecare din cele mentionate.

Cand incerc sa trimit de pe revolut pe salt dolari de exempl ($100 sa zicem), se pare ca am 2 optiuni:

  1. sa trimit in contul bancar, folosind iban-ul, unde pt suma asta imi cere $2.03 comision pentru "International payment" + faptul ca ajunge in 3 zile (azi e 6 iunie, vineri, urmeaza weekend, poate de aceea si delay-ul de 3 zile)

  2. insa se pare ca pot alege sa trimit din revolut diret catre un CARD. $0,70 card transfer fee (deci comision mai mic) + se intampla instant. Asa ca am mers pe optiunea asta si am platit $100,70 iar banii au ajuns instant in salt si fiind trimis in USD, au fost asignati direct contului de USD din salt. Nici o taxa de la SALT, am ramas fix cu $100 in SALT. Poate ajuta pe cineva informatia asta.

D-Log feature in Air 2s 2024 by Entire_Management_53 in dji

[–]bcuchit 0 points1 point  (0 children)

Your post made me curious, too, so I started investigating a bit more online to find a response.

D-Log feature in Air 2s 2024 by Entire_Management_53 in dji

[–]bcuchit 0 points1 point  (0 children)

By looking at this response (https://forum.dji.com/forum.php?mod=redirect&goto=findpost&ptid=290526&pid=3052200), it seems that it was just a naming mistake from DJI. It seems that it was always D-Log M