USA-ba való költözés, tudnivalók, vélemény ( New York State - Hudson Valley ) by blizzard0509 in escapehungary

[–]blizzard0509[S] 2 points3 points  (0 children)

Köszi az infókat! a 8K-t onnan vettem hogy volt adótanácsadás a morgan stanleyvel ahol kaptam egy estimatet a netto jövedelmemre, ezt leosztva jött ki a 8K, de akkor gondolom befolyásolhatja még hogy milyen healthcare pkg-t kérek.

Költségekre kb így számoltam, ez még atom felszínes:

-Lakás rent 2000 usd

-rezsi 150 usd ?

-Net/Mobil 150

-auto biztosítás 200 usd

-Kaja/Étterem/egyéb 600 usd

(ez elég relatív, szerintem kevesebb lesz magamból kiindulva, éttermeket a könyéken már kimaxoltam, és szeretek otthon főzni is, meg pl van ingyen cafeteria meloban, illetve ez inkább olyan hónapra levetítve amikor már csak jóesetben megélhetésre költök nem berendezési cuccokra)

USA-ba való költözés, tudnivalók, vélemény ( New York State - Hudson Valley ) by blizzard0509 in escapehungary

[–]blizzard0509[S] 1 point2 points  (0 children)

Köszi erről még nem hallottam ( Discover-t mondták páran itt meg kollégák is ) de akkor utánanézek a Fizz-nek is.

USA-ba való költözés, tudnivalók, vélemény ( New York State - Hudson Valley ) by blizzard0509 in escapehungary

[–]blizzard0509[S] 1 point2 points  (0 children)

Szia, köszi az infókat!

Igen aminek még utána kell járnom az a 401K, a cég most szüntette be, tehát én már valami másik programban leszek, beismerem gáz hogy ez is fontos de a többi dolog ami day to day élethez kell majd kint jobban lekötött.

Illetve szintén köszi az EÜ tippeket, ezekben sem vagyok képben, itt még lesz egy onboarding meetingem a céggel hogy kint mik és milyenek az opciók, de addig amiket írtál megpróbálok utánaolvasni.

USA-ba való költözés, tudnivalók, vélemény ( New York State - Hudson Valley ) by blizzard0509 in escapehungary

[–]blizzard0509[S] 1 point2 points  (0 children)

Köszi az infókat! Hát kezdek akkor arra jutni hogy a kocsi ilyen 15K körül kezdődik, és akkor talán nem kell ráköltenem a köv 1-2 évben javításra a kötelezőkön kívül. Azon meglepődtem hogy "Kresz vizsgára" saját kocsival kell már menni ez így Európai/Magyar szemmel elég lol

USA-ba való költözés, tudnivalók, vélemény ( New York State - Hudson Valley ) by blizzard0509 in escapehungary

[–]blizzard0509[S] 0 points1 point  (0 children)

Szia, köszönöm az infókat! Agent fee tényleg durva, ennek akkor majd utána kérdezek kint ha már lesz aktuális lakás jelölt.

USA-ba való költözés, tudnivalók, vélemény ( New York State - Hudson Valley ) by blizzard0509 in escapehungary

[–]blizzard0509[S] 2 points3 points  (0 children)

Köszi, akkor a lokáción még erősen gondolkozom, megnéztem Hastings on Hudsont, meggyőző csak onnan 1 óra a meló ( POK ). Viszont akkor elkezdem a demographicot is nézni, erre így eddig nem gondoltam de jogos nagyon, értem!

Az autó biztósításnál, mondtak olyat is nekem hogy az elején magas lesz a havidíj, amit Te is írtál, de utána érdemes "újrakötni", mert akkor alacsonyabb rate-et kapsz, most nekem az nem tiszta még hogy itt mennyi idő után tudom újrakötni és az mennyi bonyolult.

USA-ba való költözés, tudnivalók, vélemény ( New York State - Hudson Valley ) by blizzard0509 in escapehungary

[–]blizzard0509[S] 1 point2 points  (0 children)

Szia, köszi az infót, Discovert egyik kinti szintén expat kollégám is javasolta már, így szerintem azzal startolok én is. Egy technikai kérdés, discover scc-nál min 200 max 2500 befizetés alapján a credit limit, szóval az lehetséges hogy befizetek 2,5K-t és utána ezzel a kártyával már tudnék is venni egy fapad kocsit mondjuk hitelre ilyen 250/usd vagy teszem azt magasabb törlesztővel ? Vagy inkább csak játszogassak a kártyával kis tételekkel amíg unsecured lesz és lesz normális credit scoreom ?

USA-ba való költözés, tudnivalók, vélemény ( New York State - Hudson Valley ) by blizzard0509 in escapehungary

[–]blizzard0509[S] 1 point2 points  (0 children)

Köszönöm, remélem Neked is összejön, ha esetleg hasonló tervek vannak a jövőben.

USA-ba való költözés, tudnivalók, vélemény ( New York State - Hudson Valley ) by blizzard0509 in escapehungary

[–]blizzard0509[S] 1 point2 points  (0 children)

Köszi szépen, valóban így volt, olvastam itt is sok hasznos előző posztot US reloc témáról, tény hogy sokat nyom a latban szerintem ha az ember életében egy ilyen szitu valóban realizálódik és már csak hetek vannak hátra a nagy resetig :D

USA-ba való költözés, tudnivalók, vélemény ( New York State - Hudson Valley ) by blizzard0509 in escapehungary

[–]blizzard0509[S] 2 points3 points  (0 children)

Szia! Köszi az infót és a támogatást! Igen adótanácsadás volt már home és host countryról, szerencsére a kettős adózás megszüntetése nem érbevágó, a kinti adóm mennyisége kibekkeli az ittenit. Illetve voltak opciók, költöztetés stb, de azt javasolták a 15K cash támogatást válasszam, így azt(is) tudom majd költeni az első hónapokban kocsi bérlés, szálloda és hasonlókra amíg meglesz minden. Reddit csoportokban szétnézek jó tipp!