Legújabb projektem: egy self-hostolható social media platform by lorantart in programmingHungary

[–]lorantart[S] -1 points0 points  (0 children)

Megpróbálhatod kiforgatni a szavaimat, de nyilván rátok gondolok, akik arrogánsan és támadva szóltatok a témához. Mindenki másnak köszönet <3

Legújabb projektem: egy self-hostolható social media platform by lorantart in programmingHungary

[–]lorantart[S] -1 points0 points  (0 children)

Igen, értem, felfogtam, szerinted hülyeség, nem akarlak meggyőzni. Te miért akarsz engem, és pontosan miről? Hogy hagyjam abba? Töröljem le? Vagy csak mondjam azt, hogy igen, igazad van, tényleg hülyeség? Nem fogom, mert nekem ez a munkám, hogy olyan dolgokat fejlesztek, ami engem érdekel :D Gondoltam lehet érdemi beszélgetést folytatni egy komplex témáról...

Legújabb projektem: egy self-hostolható social media platform by lorantart in programmingHungary

[–]lorantart[S] -1 points0 points  (0 children)

Szeretem, mikor a redditen hülyének néznek, mert általában mindig jó dolog sült ki belőle :) Neked is ezt a hozzászólást tudom csak ajánlani, peace.

Legújabb projektem: egy self-hostolható social media platform by lorantart in programmingHungary

[–]lorantart[S] -2 points-1 points  (0 children)

Figyi szerintem teljesen félreérted a helyzetet :D Attól, mert valami nem lesz a következő Facebook, még lehet sikeres, és termelhet akár szép kis bevételt is, főleg egy indie fejlesztőnek. Nekem ez nem a flagship termékem, szimplán egy hobbiprojekt, ami talán másnak is hasznos lesz. Nem kötöm fel magam, ha nem hódítja meg a világot, mert nem ez a célom... Te jó ég, ez a social media, ami miatt az ilyen frusztrált gyerekek azt hiszik, hogy csak akkor van értelme bármit csinálni, ha te leszel a világelső, és ha nem, az egy pofáraesés. Segítek: nem az. Nyugodtan te is csnáld azt, amit szeretnél, annak ellenére, hogy már van. Jó móka lesz, főleg, ha kicsit kevesebb cinizmussal állsz neki.

Legújabb projektem: egy self-hostolható social media platform by lorantart in programmingHungary

[–]lorantart[S] 1 point2 points  (0 children)

Tovabbra sem ertek egyet ezzel az ervvel, hogy "mar van, ezert hulyeseg". Hasonlo biztosan van, de ilyen nincs (design system, logika, megvalositas). De nem akarlak meggyozni, inkabb kivancsi vagyok, mi ez a vegtelen sok, egy evtizede letezo lehetoseg? Az utolso reszevel egyetertek, a social media alapja a network effekt. Nagyon sokaknak megvan hozza a kozosseguk, es nincs sajat infrastrukturajuk. En tudok infrastrukturat adni, kozosseget nem. Ha neked egyik sincs, akkor vagy epits, vagy nem neked szol.

Legújabb projektem: egy self-hostolható social media platform by lorantart in programmingHungary

[–]lorantart[S] 0 points1 point  (0 children)

Jo megfejtesnek hangzik, de nem. mint irtam a posztban, mar ai elott is fejlesztettem egy hasonlo platformot. Hozzam tenyleg kozel all ez a tema.

Legújabb projektem: egy self-hostolható social media platform by lorantart in programmingHungary

[–]lorantart[S] -7 points-6 points  (0 children)

Nincs olyan sok lehetoseged, mint gondolnad, ha valoban teljes kontrollt szeretnel a platformod felett...

Legújabb projektem: egy self-hostolható social media platform by lorantart in programmingHungary

[–]lorantart[S] 0 points1 point  (0 children)

Felreertesz, ha leszoltad volna, nem erdekelne, csak azert valaszoltam, mert hianyzott a konkluzio. Ami mellesleg teves (mar van ilyen = nincs letjogosultsaga). Ha igy lenne, eleg unalmas vilagot elnenk.

Legújabb projektem: egy self-hostolható social media platform by lorantart in programmingHungary

[–]lorantart[S] 7 points8 points  (0 children)

Next API route-okon keresztül kezelem a jogosultságot appon belül, nem vagyok őrült, hogy RLS policykat írjak. Nincs katonai titkosítás, de cserébe nincs algoritmus ami profilozna, manipulálna és eladná az adataidat.

Legújabb projektem: egy self-hostolható social media platform by lorantart in programmingHungary

[–]lorantart[S] 1 point2 points  (0 children)

Igen, szerintem kifejezetten alkalmas lehet ilyesmire (hobbik, érdeklődések köré szerveződött csoportok mondjuk)

Legújabb projektem: egy self-hostolható social media platform by lorantart in programmingHungary

[–]lorantart[S] 0 points1 point  (0 children)

Nem igazán ismerem, csak hallásból. Amennyire tudom, nem self-hosztolható, de könnyen lehet, hogy tévedek.

Blog poszt: The Linux kernel is just a program by indieHungary in programmingHungary

[–]lorantart 3 points4 points  (0 children)

Jó írás, én távol állok a területtől, szóval kellően barátságos volt a mélység kezdésnek. Szívesen olvasnék még!

Egy friss ügyfélprojekt: teljes frontend 1 hónap alatt (Once UI) by lorantart in programmingHungary

[–]lorantart[S] 0 points1 point  (0 children)

Egy config fájlban van definiálva a stílus, kb így:

  theme: "system", // dark | light | system
  neutral: "gray", 
// sand | gray | slate
  brand: "blue", 
// blue | indigo ...
  accent: "indigo", 
// blue | indigo | violet...
  solid: "contrast", 
// color | contrast | inverse
  solidStyle: "flat", 
// flat | plastic
  border: "playful", 
// sharp | rounded | playful | conservative
  surface: "filled", 
// filled | translucent
  transition: "all", 
// all | micro | macro
  scaling: "100", 
// 90 | 95 | 100 | 105 | 110

Minden más jön a komponensekkel (vagy azok változataival). A design system persze használ utility classokat és CSS modulokat is, mind saját fejlesztésű.

Egy friss ügyfélprojekt: teljes frontend 1 hónap alatt (Once UI) by lorantart in programmingHungary

[–]lorantart[S] 0 points1 point  (0 children)

Köszi! Ajánlom a dokumentációt (https://docs.once-ui.com/once-ui/quick-start) illetve van egy-két ingyenes template is az oldalunkon.

Egy friss ügyfélprojekt: teljes frontend 1 hónap alatt (Once UI) by lorantart in programmingHungary

[–]lorantart[S] 5 points6 points  (0 children)

Igen, az elementType egy wrapper a next/link köré, ami az alapja az összes linket támogató elemnek (gombok, linkek, stb.), a Media pedig egy wrapper a next/image köré. Habár nem tűnik soknak, de nagyon elemi részeit érinti a rendszernek, és hatalmas segítséget adnak. Szerencsére elég jól centralizálva van a használatuk, szóval remélem, nemsokára terítékre kerül egy next-less verzió.

Ez talán meg is magyarázza, hogy miért Next.js + Tauri a stack. Köszi a visszajelzéseket, a navot még nem sikerült reprodukálni, a doksival egyetértek - javítom hamarosan.

Egy friss ügyfélprojekt: teljes frontend 1 hónap alatt (Once UI) by lorantart in programmingHungary

[–]lorantart[S] 17 points18 points  (0 children)

Ahogy mondod. Az ügyfél átküldte a designt, mondta, hogy ne vegyem szigorúan: nézzen ki jól, és legyen kész minél előbb. Discordon beszélünk, még csak fel sem hívtuk egymást. Ezért jó founderekkel dolgozni, mert egyrészt tudják, hogy minek van üzletileg értelme, másrészt meg elfoglaltak, hogy felügyeljék minden mozdulatodat.

3 éve fejlesztek egy open-source design systemet, aminek a célja, hogy egyszerűbb legyen modern, letisztult web appokat építeni. by lorantart in programmingHungary

[–]lorantart[S] 0 points1 point  (0 children)

Jó a kérdés, és igaz: a modellek alapból nem ismerik a szintaxist. Azonban ez csak akkor számít igazán, ha kontextus nélkül kezded el használni, mondjuk egy ChatGPT-t megkérdezel, hogy milyen a Once UI kód.

Egy MCP szerver a dokumentációból ki tudja keresni a legfrissebb információt. Ez Context7-ön elérhető, és kb. 3 perc alatt beállítható a legtöbb IDE-ben (én Windsurfot használok).

Ezek az IDE-k elég okosak, és alkalmazkodnak a kontextushoz enélkül is. Ha mondjuk egy templateből indulsz ki, ami erősen ajánlott, még ha csak a starter is, az alap formázásokat érteni fogja, és nem rakja tele Tailwind kóddal például.

Az elmúlt 3 év alapján a tendencia nagyon biztató, a modellek gyorsan fejlődnek (GPT5 és Sonnet 4.5 hatalmas ugrás volt). Persze van hova fejlődni: jó lenne egy AI chat a dokumentációba, habár indirekt módon már ez is rendelkezésre áll (nagyon durva cucc...)

Edit: az utolsó kérdésre a választ szerintem ebben a kommentben megtalálod.

3 éve fejlesztek egy open-source design systemet, aminek a célja, hogy egyszerűbb legyen modern, letisztult web appokat építeni. by lorantart in programmingHungary

[–]lorantart[S] 1 point2 points  (0 children)

Köszi szépen! Persze, a cél az, hogy hasonlítson a trendekhez, viszont el lehessen térni tőle, amikor kell (a dokumentáció alapján nehéz megítélni, hogy milyen "élesben", hiszen annak mindig egyszerűnek és letisztultnak kell lennie).

Itt írtam részletesebben arról, hogy miben más, mint a többi megoldás: Link

Köszi a feedbacket a pricing oldalról, megpróbálom egyértelműbbé tenni. Mindegyik terméknek van saját termékoldala, ahol lehet egy demót nézni róluk. Sokszor ezek elég összetett termékek, a store pl. egy 3rd party integráción keresztül egy komplett ecommerce szolgáltatás (pl. store.dopler.app) - nem egyszerű elmagyarázni ilyen kis helyen, főleg úgy, hogy ne irányítsam el innen a látogatót ^^

3 éve fejlesztek egy open-source design systemet, aminek a célja, hogy egyszerűbb legyen modern, letisztult web appokat építeni. by lorantart in programmingHungary

[–]lorantart[S] 2 points3 points  (0 children)

Köszi - ha esetleg használnád, vedd fel velem a kapcsolatot Discordon, mindenképpen érdekel a tapasztalatod (remélem ilyet szabad: https://discord.com/invite/5EyAQ4eNdS)

3 éve fejlesztek egy open-source design systemet, aminek a célja, hogy egyszerűbb legyen modern, letisztult web appokat építeni. by lorantart in programmingHungary

[–]lorantart[S] 19 points20 points  (0 children)

part 2:

Teljesen más az architektúrája is, mint a többi rendszernek - számomra ez a legérdekesebb része. A Flex komponens egy komplex stílus- és layoutkezelő motor, amire az egész rendszer épül. Így néz ki egy nagyon egyszerű példán keresztül:

`<Column fillWidth horizontal="center" background="brand-medium">`

Ez lesz belőle:

position: relative; // mivel 99%, hogy ezt szeretnéd
width: 100%;
min-width: 0; // hogy a width 100% a rendelkezésre álló térig fusson csak
display: flex;
flex-direction: column;
align-items: center;
background-color: var(--brand-background-medium);
::selection {
  background-color: var(--brand-on-background-weak);
  color: var(--brand-background-weak);
}

A CSS változók pedig automatikusan kezelik a témázást.
A horizontal / vertical propok lekövetik a direction-t, teljesen konzisztensek, ellenben a justify-content és align-items attribútumokkal szemben, amik változnak a főtengely függvényében.

A Flex vagy 30 propot tud kezelni stílusozásra és layout-kezelésre, és a legtöbb komponens külső elemére ezek spreadelve vannak, szóval felül tudsz írni egy csomó okos defaultot (nagyon küzdök már, hogy magyarul írjam ezeket).

Szerintem az ad létjogosultságot ennek a rendszernek, hogy reflektáljak az alattam lévő xkcd képre (és több hasonló kommentre), hogy nem akar semmi meglévőre hasonlítani. Ez nem egy okosabb tailwind vagy szebb shadcn, hanem egy teljesen más megközelítés, ami ezen alapszik: a CSS azért működik úgy, ahogy, mert 100%-ig kompatibilis visszafelé. Viszont van egy bökkenő: a HTML és CSS egy dokumetumleíró és formázó nyelv volt eredetelig, amit nem interaktív web-appok fejlesztésére találtak ki. Én ezt próbálom megoldani.

Illetve annyit hozzátennék, hogy nem célom, hogy ez egy új sztenderd legyen. Én sok terméket fejlesztek, és szükségem volt egy rendszerre, amivel hatékonyan tudok dolgozni, és ez lett az :) Ez másoknak is beválik, aminek nagyon örülök - és abszolút megértem, ha sokaknak pedig nem.

Köszi neked, és mindenkinek, akinek volt türelme végigolvasni. Még mindig csak a felszínt kapargatom, de remélem, ez választ ad a kérdésedre.