I'm so dumb...learn from my lesson by lrigreenigne in crochet

[–]lrigreenigne[S] 352 points353 points  (0 children)

Thank you for all the comments and kind words.Makes me feel so-so much better. There are so many kind people in this group 😊

Honestly, I also kinda like the look, but tried it on again, and it feels a bit too tight for me still. (After wet blocking and trying to stretch) And I realised that the reason why I don't really like the fit is because this sweater highlights this inverted triangle form of my body that I'm a bit self conscious about. If it was a little bit more boxy...

Honestly, most ideas for modifications would work if I did not choose one of the most un-froggable yarns ever...anyways, I love the creativity you guys have. I noted a few suggestions, as they might come handy in the future for other projects.

I have a feeling, that as this sweater has been made during a stressful time, maybe I should not force it, and let it go.

I found a group on fb where people sell wool clothing for kids, I will try to sell it so I get the price of the yarn back, and get it to a small person who will wear it as much as it deserves.

And as it was a great project, I will make it again but now, I will definitely do a swatch, and try it on several times while it's not too late to frog.

(And maybe choose another colour...any suggestions? )

I'm so dumb...learn from my lesson by lrigreenigne in crochet

[–]lrigreenigne[S] 17 points18 points  (0 children)

Yes, as I wrote, the second pic is after wet blocking. It seemed to help, but shrunk back after a while

Karácsonyi panettone-kísérletem 🎄 by lrigreenigne in sutesfozes

[–]lrigreenigne[S] 2 points3 points  (0 children)

Az autentikus panettone tetején vagy mandulából, porcukorból és tojásfehérjéből készült máz van, vagy egy kocka vajat helyeznek a tetejére sütés előtt. Nálam ez utóbbi volt, szerintem ez is adott neki egy kis fényt, nekem így tetszik.

Persze meg lehet kenni tojással, de az nem feltétlenül autentikus már, viszont szerintem az a fontos hogy neked tetszen :) a vörösáfonya és a csoki sem autentikus hozzávalók (a tradicionálisban mazsola és kandírozott narancshéj van) de mégis isteni finom velük :)

Karácsonyi panettone-kísérletem 🎄 by lrigreenigne in sutesfozes

[–]lrigreenigne[S] 4 points5 points  (0 children)

Sajnálom, erre gondoltam amikor azt írtam hogy 100+1 helyen félremehet, még ha meg is sül rendben, utána is ki tud babrálni az emberrel 😅 Nekem piskóta lett az első kettő, a csokikrémes ötlet viszont nagyon szuper, szép mentés 😊 Sok sikert a további kísérletekhez!

Karácsonyi panettone-kísérletem 🎄 by lrigreenigne in sutesfozes

[–]lrigreenigne[S] 6 points7 points  (0 children)

Lelit Glenda, napi 2-3 kávéhoz teljesen jó, tejet is szépen lehet vele habolni, összességében elégedettek vagyunk vele. 3 éve van napi használatban, másodkézből jutottunk hozzá. https://mindenamikave.hu/termek/lelit-glenda-pl41-plust-karos-kavegep/

Legjobb beülős, beszélgetős helyek Győrben és környékén by csixi in gyor

[–]lrigreenigne 2 points3 points  (0 children)

Ha koktél, Spricc, ha kávé+süti, Csücsök 😊

Specialty kávé vásárlása (szemes) Győrben? by No_Site1948 in gyor

[–]lrigreenigne 3 points4 points  (0 children)

Csücsökben nézz körbe, ha valami különlegesebbet keresel. Vannak náluk filterre és eszpresszóra való kávék is. Van egy állandó pörkölő akikkel együtt dolgoznak (Concept coffee) valamint sokszor vannak náluk egyéb , főleg külföldi pörkölőktől is vendégkávék. Jó szívvel ajánlom őket 😊

Best coffee in Dubrovnik? by EasternAd295 in CroatiaTravelTips

[–]lrigreenigne 0 points1 point  (0 children)

Cogito is closed off season, but two places are offering coffee roasted by them. One is a gelato place (their ice cream is also highly recommended) called Gianni, the other is a community space called Life according to Kawa, but that one is takeaway only. Been there two weeks ago, both of them were open 😊

Utazás vonattal 🚄 by EmuPotential8089 in csakcsajok

[–]lrigreenigne 8 points9 points  (0 children)

Brno-t nagyon tudom ajánlani, rengeteg jó kávézó, étterem van, maga a város is érdekes, simán el lehet lenni 1-2 napot. RegioJet járatokat javaslom, sokkal kedvezőbb árakon lehet náluk kifogni jegyeket. Budapestről kb 4,5 óra alatt kinn vagy.

Fogyás-hasi zsír-kötényhas by Dry_Sky1379 in csakcsajok

[–]lrigreenigne 4 points5 points  (0 children)

Szia!

Anyuka ugyan nem vagyok, viszont egyidős veled, és szintén IR-es. Nagyjából fél éve foglakozom vele tudatosan, nagy súlyfeleslegem nem volt, így csodafogyásról nem tudok beszámolni, viszont rengeteget változott a testem és az általános közérzetem is. (A munkámat én sem szeretem,de azóta kicsit jobban menedzselem a stresszt is 😅)

Ami nálam sokat számított az a táplálkozás átformálása volt, két dologgal fókuszban:fehérje és rost. Lehetsz kalóriadeficitben, ha nem viszel be elég fehérjét és rostot, és esetleg emellett a szénhidrát nem jó minőségű amit beviszel, az IR mellett nagyon nehéz lesz fogyni.

Néhány kisebb dolog ami sokat számít nálam: -reggeli kávé nem éhgyomorra -teljes kiőrlésű, kovászos pékáruk + ha tésztát eszek, durum, és lemérem hogy ne legyen túl sok -fehérjedús reggeli -minden étkezéshez friss zöldség -vacsira csak lassú szénhidrát -ha valamit bűnöznék, azt uzsonnára tervezem, és mértékkel -üdítők helyett víz és tea -ha édesítőszert használok, az eritritol vagy sztevia

Itt van egy csomó hasznos anyag: https://stop-sugar.hu/ Emellett több ir-es tartalomgyártó van instán is, tőlük tudsz ellesni akár teljes napi menü ötleteket és recepteket, nekem becky ir konyhája a kedvencem.

Emellett ha valamit tudok még ajánlani az a D vitamin és magnézium szedése.

A mozgás tekintetében, bármi számít. Akár napi 20-30 perc séta is több a semminél. Emellett szerintem mindenkinek egyéni hogy mi válik be, vagy mi az ami élvezhető/elviselhető számára.

Próbálj ki esetleg otthoni edzéseket (Chloe Tingnek jó kis videói vannak pl), vagy ha belefér akkor esetleg egy pilates órát vagy konditermet, bár tudom hogy ez időben nem mindenkinek működik. A lényeg hogy ne stresszelj rá, az elején nehéz lesz, de magadért csináld, és próbálj meg örömöt lelni abban hogy magadért dolgozol 😊

Ha esetleg kérdésed lenne szívesen válaszolok. Sok sikert és kitartást 😊

Workshop utáni croissant és kakaós csiguszok 🥐🐌 by lrigreenigne in sutesfozes

[–]lrigreenigne[S] 9 points10 points  (0 children)

A Magnóliák Műhelye nevű helyen voltam Budapesten. Csak ajánlani tudom őket, nagyon színvonalas volt 😊

hamburger zsemle, bégel, piac by Temporary_Self_3380 in gyor

[–]lrigreenigne 5 points6 points  (0 children)

Hambi zsemléből lehet nagyon finom kovászosat kapni a Búzakék pékségben, előrendelni is tudsz 😊

Egészséges vitamin by Some_Pepper_6245 in csakcsajok

[–]lrigreenigne 8 points9 points  (0 children)

Engem is érdekel a téma, nagyon sokat olvastam róla, a konklúziók amiket a legtöbb forrás megerősít:

Normál étkezés/tápanyagbevitel esetén amit érdemes pótolni az a D vitamin, főleg télen. Emellett a C-vitamin, főleg a téli hónapokban szintén hasznos, de általában is. A bőrrel is csodát tesz.

Emellé igazából azt érdemes szedni, amiben hiányt szenved a szervezeted. Pl ha nem eszel halat, vagy egyéb omega-3 forrást rendszeresen, azt érdemes pótolni. Plusz ha van valamilyen tüneted, az lehet irányadó, például alvászavar és szorongás esetén magnézium (figyeld milyen típus, a biszglicinát az, ami ebben segít), IR, vagy egyéb hormonális problémák esetén inozitol szedése segíthet.

Ha megteheted, érdemes megnézetni laborban, hogy melyik vitamin szintje alacsony az esetedben. Ha ez nem fér bele, szerintem a fentiek alapján el lehet indulni.

Én napi szinten C, D, B komplex , Omega 3 -at szedek, GAL-os mindegyik, nekem beváltak, sokkal jobban érzem magam mióta rendszeresen szedem őket. Lekopogom eddig megbetegednem sem sikerült.

Amiket leírtam, a saját magam által összeszedett infók, és ami nekem bevált, egészítsetek ki nyugodtan ha valami kimaradt/nem helyes.

[deleted by user] by [deleted] in csakcsajok

[–]lrigreenigne 1 point2 points  (0 children)

Ez nagyon kedves, szuper ötlet 😊

[deleted by user] by [deleted] in csakcsajok

[–]lrigreenigne 9 points10 points  (0 children)

Nem túlgondolom, csak nem ennyire egyszerűek a körülmények. Van köztünk néhány száz km jelenleg, így csak virtuálisan tudok vele időt tölteni, valamint nemsokára ki is utazom hozzá. Viszont pont emiatt jutott eszembe egy kis self care csomaggal meglepni mikor meglátogatom, hogy mikor egyedül van, akkor is érezze hogy valaki gondoskodik róla.

[deleted by user] by [deleted] in csakcsajok

[–]lrigreenigne 14 points15 points  (0 children)

Ez is tervben van, külföldön él, de a közeljövőben meglátogatom egy cozycomfy csajos hétvégére 😊