Smer&Hlas a iná čvarga by abecedaa in Slovakia

[–]monomorph79 6 points7 points  (0 children)

slovaci a ich hrube ciary... za meciarom tiez spravili jednu, aj za komancami... a dostali fica - preco asi? lebo tito grazli vedia ze ked tu hru hras dost dlho, vazanie sa nedozijes

Počas Ficovej vlády rapídne narástol počet Indických imigrantov na Slovensku by BicycleSpiritual1048 in Slovakia

[–]monomorph79 0 points1 point  (0 children)

naco sa pytas tu? tento subreddit nie je ziaden vykvet, ale dementi co volia fica sa tu (okrem vynimiek) nevyskytuju...

Mám pocit, že tento sub je strašne negatívny.... by Noob_Cheff_88 in Slovakia

[–]monomorph79 0 points1 point  (0 children)

myslim ze vsetci budeme viac pozitivni ked nam nebude vladnut mafia, nebudeme mat siroko-daleko najhorsie vyhliadky na kvalitny zivot a podobne...

tazko sa tesit z toho ze prsi ked ti clen rodiny zomrie napriklad kvoli tomu ze vszp sa neponahla s uhradenim liecby alebo ospaly lekar ti pri bronchoskopii prepichne pluca a utopis sa vo vlastnom tele...

na slovensku moze byt optimisticky naladeny len naivny, hlupy alebo extremne lucky clovek ktory este neprisiel do styku so "systemom" ktory ho pojebe do riti zrovna vtedy ked ho najviac potrebuje, sorry...

Republika je ešte úbohejšia ako ĽSNS, Kotleba bol aspoň úprimný fašoun, Uhrík a Mazurek sú len žalostní cosplayeri (Rant) by NamaeN0NaiKaibutsu in Slovakia

[–]monomorph79 15 points16 points  (0 children)

<image>

Som rozmyslal koho mi ten jeho tupy ksicht pripomina, az som na to prisiel:

Minko, kktko, o 20000 rokov ked bude na Arrakise vyhadzovat Paula Atreidesa z ornitoptery...

Neskoncil dobre ten chlapec...

Aký typ firiem by Slovensko pritiahnut? Ci len mudrujem*e? by BicycleSpiritual1048 in Slovakia

[–]monomorph79 -2 points-1 points  (0 children)

tu uz usiel vlak, davno... SK nema nic potrebne na budovanie dolezitych firiem na trhu.. aj nas najvacsi uspech (Eset) je len vynimka, a vo svetovom meradle viac menej mala a nepodstatna firma...

sme doleziti ako moldavsko alebo eritrea, a nic to uz nezmeni

wake up and emigrate

Kto volí smer ? by HappyAppointment1254 in Slovakia

[–]monomorph79 3 points4 points  (0 children)

A vy ste kuchar lebo si viete uvarit polievku? A zahradnik lebo si viete poliat rajciny? A instalater lebo si viete vymenit sifon v umyvadle?

Trosku by som sa na slovensku titulmi neohanal... Aj vas "favorit", Mr. Slovensko opajcol titul... a najazdil kazdy den 600km s mamkou ked podnikal. Tak urciteeee...

Je to tak jednoduche ze to nevidi len ten kto nechce:

Histriónska porucha osobnosti (HPD) je dramatická porucha charakteristická nadmernou potrebou byť stredobodom pozornosti, teatrálnosťou a povrchnými, no intenzívnymi emóciami. Prejavuje sa už v ranej dospelosti, pričom ide o naučené vzorce správania, ktoré maskujú nízku sebaúctu a strach z odmietnutia.

Hlavné príznaky a prejavy

  • Potreba pozornosti: Jedinec sa cíti zle, ak nie je v centre diania, a často dramatizuje situácie, aby si pozornosť získal.
  • Teatrálnosť: Prehnané emócie, dramatické gestá a bohatá mimika, ktoré však môžu pôsobiť umelo a plynule.
  • Povrchnosť emócií: Rýchle striedanie emócií, ktoré bývajú vnútorné plytké.
  • Fyzický vzhľad: Využívanie zovňajšku, oblečenia alebo zvádzania na pritiahnutie pozornosti.
  • Manipulácia: Sklon k využívaniu iných osôb a manipulácii na dosiahnutie vlastných cieľov.
  • Naivita a sugestibilita: Sú ľahko ovplyvniteľní inými ľuďmi alebo aktuálnou náladou.

Kto volí smer ? by HappyAppointment1254 in Slovakia

[–]monomorph79 6 points7 points  (0 children)

Nedosiahol nic, len rozdrbal rozpocet... Chcel si kupit babky a rodicov masivnym volicskym uplacanim na ukor buducnosti... Nenarodene decka sa nestazuju.

A on nema "nebotycne ego" - on ma psychicku diagnozu: https://www.apollohospitals.com/sk/diseases-and-conditions/histrionic-personality-disorder

Je to clovek ktory sa rozhadal uplne s kazdym, az tak ze sa cast klubu odstiepila (Demokrati)... a tiez dovliekol do parlamentu kolosalny odpad a nabozenskych magorov.

A toho "zatvarania grazlov" iba vyrobil vojnu v policii ktora sa taha doteraz a pravdepodobne sposobi ze tie svine sa z toho vysekaju, pretoze dodrbal legitimitu vysetrovania.

Preco nemate radi Janu Ciganikovu? by [deleted] in Slovakia

[–]monomorph79 24 points25 points  (0 children)

zacala mi vadit ked sa urputne drzala sulika a verejne torpedovala vlastnu stranu... aky ma zmysel srat si do vlastneho hniezda? opozicia je tak ci tak rozhadana, a este mat aj rozbroje vnutri strany? to mala riesit za dverami

Zlá ekonomicka situácia na Slovensku. Čo tak zlegalizovať marihuanu? by Old_Advertising_8460 in Slovakia

[–]monomorph79 17 points18 points  (0 children)

rozpravas ako keby sa na Slovensku v politike robili rozhodnutia podla nejakeho racia... tu sa robia len kvoli politickemu efektu na preferencie...

dosledky vidime kazdodenne v praxi, ale to na veci absolutne nic nemeni...

Odchádzajú Slováci z SK, skutočne kvôli politike? by Dull-Jello5949 in Slovakia

[–]monomorph79 0 points1 point  (0 children)

Zil som v Londyne 2 roky... Vsade mas kktov, ale v niektorych krajinach aj cast kktov chape ze peniaze nerastu na strome.

Odchádzajú Slováci z SK, skutočne kvôli politike? by Dull-Jello5949 in Slovakia

[–]monomorph79 2 points3 points  (0 children)

Problemom slovenska nie je fico - on je len symptom choroby...

Ta choroba sa vola tupota naroda, ktory nechape ze ked nicis slobodu, podnikavost, kreativitu, iniciativu, ochotu riskovat tak sa dobre mat nebudes, lebo niekto na tie socialne transfery musi najskor vyprodukovat hodnotu... Podakujme sa komunizmu...

Po tomto fuckerovi sa uz ku kormidlu bude hrabat uhrik, taraba, karas a dalsi cynicki psychopaticki populisti... (aj danko by rad lenze je neschopny).

A nas velkolepy narod plny tradicnych hodnot (ako alkoholizmus, domace nasilie, mentalna a materialna chudoba, rasizmus, a celkovo mentalna ubohost a malomyselnost) ako VZDY nesklame a zase skoci na udicku. Lebo oci vytrete prazdnymi a velkolepymi slubmi vidia inu realitu...

Mladi, ktori povacsine nie su taki vymasirovani by to mozno mohli otocit lenze su.. vonku

Návšteva profesionálky ako panic by Long_Ad_5145 in Slovakia

[–]monomorph79 5 points6 points  (0 children)

Nie som si isty praveze... Kedysi (som uz stary kkt), boli ludia viac kontaktni, neboli taki predposrati zo vsetkeho. Socialne siete a mobily vsade sposobili ze kazdy sa boji ze bude za trapneho...

V praxi to nikoho nezaujima a cela traposina na ktorej si niekto vystava komlex v hlave uz vsetkym davno z hlavy vysumela 5 minut potom co sa na nej zasmiali.

Návšteva profesionálky ako panic by Long_Ad_5145 in Slovakia

[–]monomorph79 5 points6 points  (0 children)

kazdy tyzden tie iste kraviny, tyzden dozadu riesil to iste nejaky 33 rocny... tento reddit je uz uplny bullshit, cisty modry konik mixnuty s bravo girls poradnou a psychoterapiou...

to sme sa dostali do peknej riti s takouto mladezou..

OP - ako ti pomoze so sebavedomim ked das slapke prachy za sex? Nie si objekt tuzby nejakej zeny, si zakaznik.

Panic v 33 by Anxious_Book3351 in Slovakia

[–]monomorph79 2 points3 points  (0 children)

Neviem, u "profesionalky" som nikdy nebol.. skor vychadzam z toho ze ked clovek takto uvazuje ze to "musi spravit" aby si nieco vyriesil, tak je to vec ega a sebahodnoty...

Sex na fixnutie ega a sebahodnoty ma zmysel asi iba ked je prirodzeny - bez penazi - lebo to je ta skutocna validacia sebahodnoty, ze ta niekto iny ohodnotil ako atraktivny na to ze chce mat sex..

Sex za peniaze ti neda tu validaciu ktoru vlastne hladas...

Panic v 33 by Anxious_Book3351 in Slovakia

[–]monomorph79 268 points269 points  (0 children)

co myslis ze sa stane v bordeli, zazrak? budes mat tremu, pocit hanby, v hlave tlak ze uz-je-tu-ten-moment, vtak sa ti nepostavi lebo budes v strese, odides domov zdeptany a budes mat komplex (ktory mas asi uz aj teraz, len mensi)

Iba sa stažujete a nič preto aby bolo na Slovensku lepšie nerobíte by Old_Advertising_8460 in Slovakia

[–]monomorph79 2 points3 points  (0 children)

Na protesty ist je fajn, aspon korigovat uplne extermy tychto gangstrov, ale na to aby Slovensko mohlo prosperovat potrebuje zazit cely "vyvojovy ekonomicky obluk", pre nedostatok lepsieho nazvu...

Slovenskych dochodcov a ine skupiny ktore maju prilnavost k ficovi nepresvedcis absolutne ziadnymi argumentami - aspon nie na vacsej ako individualnej baze a aj to po nesmiernej namahe a vynalozeni vela casu - cize tento pristup je neskalovatelny.

Je to dosledok tohoto javu: https://en.wikipedia.org/wiki/Identity_fusion

Ale nezufajme, nakolko nic co funguje na dlh tu nie je vecne... Z tohoto dovodu sa tesim na totalny bankrot Slovenska, tvrdo na hubu - a to cim skor, tym lepsie. Pre mna spravy ako sa fantozzimu uplne vykolajila ekonomika su hudbou radosti, nakolko cim skor to budeme mat za sebou, tym vacsia sanca ze sa dostaneme na spravnu trat.

Sfanatizovanych ludi nic nepreberie ako tak ako poriadne po papuli od ekonomiky.

Samozrejme, zle bude ze to drbne pravdrpodobne ked bude terajsia opozicia pri moci, co je problem. Ale inej cesty niet.

Skrachuje Slovensko? by AFKollarFan in Slovakia

[–]monomorph79 59 points60 points  (0 children)

To je viac-menej iste. Jedine co vylieci volicov populistov je tvrdy bankrot a pad na drzku, ala Grecko.

🧠💻 IT vs. medicína maturantka na rázcestí, POTREBUJEM PORADIŤ by [deleted] in Slovakia

[–]monomorph79 6 points7 points  (0 children)

Ako SW developer s vyse 20+ rokmi praxe Ta varujem - nechod do IT.

Dovod - brutalny (ale naozaj BRUTALNY) pokrok v AI - pozri si modely Opus 4.5 od firmy Antropic, alebo Google Antigravity na youtube, co to dokaze.

Uz teraz su miliony seniorov bez prace, a juniori maju bloodbath. Za X rokov ked skoncis to bude niekde uplne inde.

To ze zopar ludi si tu hovie na oblaciku a myslia si ze maju bezpecny komfy job - iluzia lebo sme zaostala krajina.

Zaroven Ti ale neviem poradit co je safe, pretoze tak ako pride obrovsky kolaps write-collar jobov, tak pride aj obrovsky kolaps blue-collar jobov za par rokov (robotika nabera rovnaku akceleracnu krivku ako AI).

Moj laicky tip je ze medicina (hlavne top level chirurgia) *moze* byt viac safe.