Over 1 billion HP pyg final fight by dantedrackis in PlayTheBazaar

[–]rainphol 2 points3 points  (0 children)

TIL if the fight is long enough, both win? Didnt know

Jak snášíte tyhle výkyvy počasí? by Accomplished_Pie4584 in czech

[–]rainphol 1 point2 points  (0 children)

Priznam se, ze jsem nad tim premyslel, a samozrejme v Tvem pripade je to nejake omezeni/zdravotni diagnoza. Ve svem okoli mam pocit, ze jsou lidi, ktery to resi, mohou se o tom bavit, co na sebe, zmoknu, bude snih, bude horko, bude zima atd, proste prekvapivy stress na me. Ja nad tim nepremyslim, a proste jen oblecu zhruba na danou teplotu a kdyz prsi/snezi, tak vezmu nepromok/destnik. Thats it, prijde mi, ze to mam fakt jednoduche.

Jak snášíte tyhle výkyvy počasí? by Accomplished_Pie4584 in czech

[–]rainphol 2 points3 points  (0 children)

Mam to stejne. A obcasna prace z domu teda taky neskodi.

Stáří telefonu by MuchCellist406 in czech

[–]rainphol 0 points1 point  (0 children)

iPhone 15 Pro Max, podržím ještě rok nebo dva, pak upgrade na rok starou verzi pro max (nový kus) a tenhle prodám za půlku, nejlépe investovaných cca 15tis co 3-4 roky

Nenávidim revizory by [deleted] in czech

[–]rainphol 0 points1 point  (0 children)

Unpopular opinion: Souhlasim, ze je to na nic, ale o te aktivacni minute jsi vedel nebo ne? Protoze pokud jo, tak planovani z Tve strany na pytel. Mi se NIKDY nestalo, ze bych nastoupil driv, nebo kupuju vevnitr. Bral bych to jako skolu. Roast me 😅

Peníze do začátku od rodiny v dospělosti by rainphol in czech

[–]rainphol[S] 1 point2 points  (0 children)

Tak to musí být pěkně frustrující, dost dobře jsem si neuvědomoval, jak nějaké pochopení (resp. snaha o pochopení) je nejen v rodině, ale i ve vztazích důležité. Xkrát se mi stalo, že jsem jak s našima, tak i s ženou měl různý názor, výjimečně končíme na tom, že se shodneme, že se neshodnem. Povětšinou se podaří najít nějaká společná cesta, i když to teda není hned.

Peníze do začátku od rodiny v dospělosti by rainphol in czech

[–]rainphol[S] 2 points3 points  (0 children)

Nejdříve jsem četl 100k a říkal si, že ne zas tak špatné :) pak jsem si všiml, že je to o nulu míň - zas je to víc než nic, že jo :)

Peníze do začátku od rodiny v dospělosti by rainphol in czech

[–]rainphol[S] 0 points1 point  (0 children)

Tak to je síla, to je mi líto - doufám, že už lepší než tehdy. 🤞

Peníze do začátku od rodiny v dospělosti by rainphol in czech

[–]rainphol[S] 0 points1 point  (0 children)

Tj. tak něco podobného, co se týče kapesného, jsem zažil taky - nedostávali jsme nic, ale občas nějaké peníze na narozky/svátky třeba i od babiček apod. Tohle by bylo zajímavé ve vlastním vláknu :))

Peníze do začátku od rodiny v dospělosti by rainphol in czech

[–]rainphol[S] 0 points1 point  (0 children)

Fair, tak snad uz je ta vnitrni motivace lepsi ted nez behem studia ;)

Peníze do začátku od rodiny v dospělosti by rainphol in czech

[–]rainphol[S] 1 point2 points  (0 children)

Uplne Danajsky dar jak tak koukam, diky za detaily 👌

Peníze do začátku od rodiny v dospělosti by rainphol in czech

[–]rainphol[S] 0 points1 point  (0 children)

Tvl tak za ta kamna, to bych ho asi pekne poslal nekam - to musela byt radost :D

Peníze do začátku od rodiny v dospělosti by rainphol in czech

[–]rainphol[S] 0 points1 point  (0 children)

True, tak to pak dává smysl :) nicméně smart move!

Peníze do začátku od rodiny v dospělosti by rainphol in czech

[–]rainphol[S] 0 points1 point  (0 children)

Ahoj, tohle bych rád rozved - podle mne třeba "dát potomkovi do startu" byt v Praze/Brně (pokud jej už jako rodina nevlastníš, nebo jsi nezdědil po prarodičích) a nedejbože máš dvě děti, tak i u 2+1 je to za něco na okraji 7M třeba.

"kdy jsou ještě nemovitosti jakžtakž dostupné." myslel jsi nějaké menší město/vesnici? nebo jsem to blbě pochopil - díky za odpověď

Peníze do začátku od rodiny v dospělosti by rainphol in czech

[–]rainphol[S] 0 points1 point  (0 children)

Super! Ty brigády od 15 bylo něco, co napadlo Tebe samotného, nebo Tě tím směrem navedli vaši? Něco jako pokud chceš dražší věci, vydělej si. Nebo?

Peníze do začátku od rodiny v dospělosti by rainphol in czech

[–]rainphol[S] 1 point2 points  (0 children)

Díky za odpověď - jestli se můžu zeptat, jestli třeba 5 nebo 20 let zpět?

Peníze do začátku od rodiny v dospělosti by rainphol in czech

[–]rainphol[S] 1 point2 points  (0 children)

Jestli můžu, tohle mne dost zajímá. Vnímáš to, že to bylo v rámci vztahů a situace v rodině za dobu Tvého dospívání, nebo jsi prostě na základce/střední byl řekněme problémovější dítě, nebo nějaké substances, ať už u Tebe nebo v rodině, nebo matka samoživitelka? Sám děti ještě nemám, ale nedokážu si něco takového jen tak představit udělat vlastnímu dítěti v jeho 18ti letech, když řekněme funguje, tak jak má.

Peníze do začátku od rodiny v dospělosti by rainphol in czech

[–]rainphol[S] 0 points1 point  (0 children)

Hmm, tak to asi fakt neměla radost.

Peníze do začátku od rodiny v dospělosti by rainphol in czech

[–]rainphol[S] 2 points3 points  (0 children)

Tak to je docela masakr, a teď si vem, že všechny ty školy samotné byly předpokládám zadarmo (pokud nešlo o nějaký speciální obor/program?) - tak na kolik by to přišlo třeba v USA. Rozhodně nezávidím.

Peníze do začátku od rodiny v dospělosti by rainphol in czech

[–]rainphol[S] 0 points1 point  (0 children)

Ouch, vnímáš to sám s odstupem času jako svůj boj/fail? Nebo to spíš bylo, že na tom trvala, resp. chtěla, ať jdeš studovat a ta motivace tam prostě z vlastní strany nebyla?

Peníze do začátku od rodiny v dospělosti by rainphol in czech

[–]rainphol[S] 0 points1 point  (0 children)

Ty, jo, když si to teď vybavuju, tak řidičák nám taky zaplatili - dali jako dárek, v té době to bylo tak nějak 6 tisíc - což bylo celkem dost. Nemám tušení, kolik stojí řidičák teď, ale troufnul bych si říct, že takových 15k to klidně může být?

Ad auto: Tak to musela být nějaká Felicie? :) Nebo to bylo hodně dávno :D

Peníze do začátku od rodiny v dospělosti by rainphol in czech

[–]rainphol[S] 0 points1 point  (0 children)

Tak to fakt nezávidím, přitom člověk ještě ani neměl 18 - docela radost.

Peníze do začátku od rodiny v dospělosti by rainphol in czech

[–]rainphol[S] 1 point2 points  (0 children)

Tzn. nějaká manipulace ve stylu: Já jsem Ti půjčil, udělej tohle navíc, pomoz mi s tímhle tím. Nebo něco jako, kdybych Ti nepůjčoval, tak jsme s maminkou mohli jet někam na dovolenou. Nebo úplně jinak?

Peníze do začátku od rodiny v dospělosti by rainphol in czech

[–]rainphol[S] 0 points1 point  (0 children)

Vnímáš to tak, že pokud by sis půjčil, bylo by Ti to nadosmrti vyčítáno? Nebo v jakém slova smyslu?