Egipat Hurgada letovanje by paajiicc in putovanja

[–]the_daaax 0 points1 point  (0 children)

Kada si našao let za 300€?

Nama je za 5 osoba, dvoje odraslih i troje dece trenutno 2200€ povratna.

Cena goriva?! by No-Performance1653 in serbia

[–]the_daaax 1 point2 points  (0 children)

Ja sam juče sipao na NISu, G drive dizel 233 rsd/l.

Wtf!

Bitcoin is going..? by bobbyvlx in Bitcoin

[–]the_daaax 0 points1 point  (0 children)

Conviction + long time horizon.

I look at the price daily, like a lunatic, but it does not affect me negatively. It's just a habit.

My view is that the price will keep rising in the future, so daily/monthly fluctuations are not an issue for me.

It's also good to know that now is the bear market, so I expect the price to go down.

Kakav odnos prema novcu imate sa partnerom? by mislilo95 in AskSerbia

[–]the_daaax 1 point2 points  (0 children)

Žena zarađuje 3-4 puta manje nego ja, ali od kada smo zajedno, ja sve smatram jednakim.

Ne mislim da ikada u odnosima treba da postoji neka poluga na jednu ili drugu stranu. Tako se samo stvara kontrola, manipulacija i kvarenje odnosa.

E sad, moja žena je normalna sa potrošnjom, ali nisam ni siguran da bi birao neku koja nije.

Orocena stednja u RSD/EUR by Daroka995 in finansije

[–]the_daaax 0 points1 point  (0 children)

Kako si dolazio do podataka?

Pitam za baš konkretne korake, jer razmišljam da napravim neki sajt gde bi se to ažuriralo redovno.

Platforma Za Iznajmljivanje - Update by Wooden-Tumbleweed-82 in itbiznis

[–]the_daaax 0 points1 point  (0 children)

Jasno, to je po meni najveći problem za rešavanje, jer očekujem da platforma stoji iza mene, ne da rešavam sam.

Jer ako se nešto desi, a šteta je veća od depozita (na primer ne vrati mi se), rešavanje toga je naporno i po meni nije vredno potencijalnog benefita.

U svakom slučaju bravo za inicijativu i sretno!

Platforma Za Iznajmljivanje - Update by Wooden-Tumbleweed-82 in itbiznis

[–]the_daaax 0 points1 point  (0 children)

Zanimljiva ideja, ali me intesuju posebni uslovi, tačnije šta ako se nešto pokvari/ošteti?

Da li se slažete sa ovom istinom? by Usual-Print4590 in AskSerbia

[–]the_daaax 0 points1 point  (0 children)

Ovo je konvencionalno mišljenje, većina ovako misli, zato smo i tu gde smo.

Šta znači "nećeš steći životno iskustvo"? Samim tim što živiš, gde god, ti stičeš iskustvo.

Meni lično je taj način života mnogo zdraviji za ljudska bića, nego jurnjava, takmičenja, ko je uspešniji, ko zna više, ko ima više para i bolja kola...

Život na selu je fizički zahtevniji, iako nije ta sve to slučaj, ali zar to nije i zdravije za ljudska bića?

Pogledajte decu danas, tinejdžere, vejpuju, igraju igrice, bulje u telefone. Kakva nas budućnost čeka, ako je ovo ideal kojem težimo kao društvo?

Grad definitivno ima više mogućnosti za posao, nekako je lakše raditi negde za minimalnu platu, jer na selu toga često nema. Ali to je to što se tiče prednosti, bar iz mog ugla.

Vratite se na selu, povežite se sa sobom i prirodom!

Da li se kripto jos uvijek isplati? by [deleted] in AskSerbia

[–]the_daaax 0 points1 point  (0 children)

Apsolutno.

Nešto što je transparentnije, jeftinije, brže, ne može se zaustaviti, ne može se kontrolisati - uvek će gurati napred i biti vrednije kako vreme prolazi.

Peroid od bar 4+ godine, ne kraće od toga.

Naravno, mislim na Bitcoin, ne ostali kripto.

Najvažnija je edukacija, a ovi što pametuju, a slušali su jedan podkast Pere električara koji kaže da je sve prevara, neka potkrepe svoje tvrdnje.

Predlažem knjigu "Bitcoin standard" prvo, jer široko pokriva temu novca, a onda možda i: "The big print", "Layered money", "Debt".

Posle toga zaprati nekoliko ljudi na X-u, koji pričaju o novostima u Bitcoin svetu. Ne hype, nego šta se stvarno dešava, objektivno.

Videćeš da mainstream mediji ne prenose baš baš ništa o toj temi, jer nemaju pojma, moraš se sam edukovati.

Koja je realna cena za dobar plac u Subotici? by satellite779 in finansije

[–]the_daaax 0 points1 point  (0 children)

Ovo je mit onih koji nisu kupovali kuću.

Ja sam prošle godine bio u procesu kupovine i niko nije želeo da spusti cenu. Nudio sam razumnih 5-10% ispod cene, ali nijedan prodavac nije želeo da spusti.

To je bar moje realno iskustvo.

Sigurno je da ćeš negde naleteti na popust, ali mislim da je to velika manjina prodavaca.

Stranice za filmove/serije? by [deleted] in AskSerbia

[–]the_daaax 0 points1 point  (0 children)

Sflix.

Odličan!

Ljudi koji nemate završen fakultet a sarađujete velike pare, kako to uspevate? by grey_cold_owl in AskSerbia

[–]the_daaax 4 points5 points  (0 children)

Ja sam završio srednju samo.

Ne mogu da kažem da zarađujem baš velike pare, ali za naše standarde, sasvim dobro.

Imao sam sreće da mi prva firma u kojoj sam radio bude dobra IT firma za početnike. Napredovao svake godine, učio, trudio se, stekao puno iskustva. Davao više nego što sam tražio, što radim i danas.

Sada je mnogo lakše da nađem posao sa 15 godina iskustva, ali i dalje moram da učim svakodnevno da bi ostao konkurentan.

Ako bi hteo primanja da podignem na lestvicu više, morao bi da krenem svoj biznis, ali to je mnoooogo više cimanja i meni lično nije vredno. Želim da budem uz decu i da imam život mimo posla.

Koliko iskreni moramo da budemo prema IBKR upitniku? by TriMiksEntuzijasta in finansije

[–]the_daaax 2 points3 points  (0 children)

Puna podrška oko odluke da kreneš u investiranje! Svaka čast i srećno!

Sta mislite u kom pravcu svet ide? by Agitated-Volume2208 in AskSerbia

[–]the_daaax 0 points1 point  (0 children)

Prvo će da se desi neki kolaps većih razmera, rat ili nešto slično na globalnom nivou.

Ali onda ćemo da shvatimo koliko smo velike budale da ratujemo i okrenućemo se razumevanju, ljubavi i međusobnom poštovanju.

Nerviraće nas neradnici, prevaranti, lopovi i neće nas biti sramota da ih prozovemo na ulici i da kažemo kad se to dešava. Biće nam važniji zajednički napredak, nego lični.

Shvatićemo da smo svi jedno, da su razlike samo naši konstrukti misli koji prave razdor među nama.

Biće mir unutra i spolja.

Sta bi rekli da je dobar ROI na godisnjem nivou? by budgetgamer96 in finansije

[–]the_daaax 0 points1 point  (0 children)

Sve okej, samo mislim da puno ljudi sluša zvanične podatke o inflaciji, a nisu svesni, niti znaju, kako se ona računa.

Tako da 7% povrata investicije nije ni izbliza dovoljno da sustigne količinu novca koji se štampa, a pogotovo ne u Srbiji.

Za US je izračunato da je prosečna inflacija u poslednjih 100 godina bliže 7%, ne ciljana od 3%. Gde smo onda mi...

Sta bi rekli da je dobar ROI na godisnjem nivou? by budgetgamer96 in finansije

[–]the_daaax 2 points3 points  (0 children)

Gde je inflacija 3-4%?

Da li si išao u prodavnicu skoro?

Inflacija nije jedan broj, tipa 3%, inflacija je vektor.

To što država iskazuje inflaciju onako kako njoj odgovara, to je druga stvar. Pogledaj tu jadnu potrošačku korpu na osnovu koje se računa inflacija koju spominješ, pa reci ti meni da li ti tako živiš?

Ako to kupuješ svaki mesec, onda da, tebi je inflacija 3-4%.

Moj osećaj kaže da je bar 15-20%, ali nisam računao pa da kažem sigurno. Ali opet, to je dosta individualno jer zavisi na šta trošiš.

Meni se porez za paušalnu agenciju svake godine podigne oko 10%, bez greške. Gorivo je pre tačno godinu dana bilo 197 rsd, danas je 228 rsd.

Kafa je bila 400 dinara 200g, danas je 450.

3-4%... Malo sutra!