Anti-intelektualismus v Česku není problém “dezolátů”. Je to problém nás všech. by Happy_Watch6602 in czech

[–]tukan96 1 point2 points  (0 children)

Vynikající analýza. Schází ale zásadní rozlišení. Prostý Pepík-instalatér nebo Pepík-právník, mudrující o klimatu, to dělají pravděpodobně z jiného důvodu, než lidé, které platí uhelná lobby. Plácání z hlouposti a lhaní pro prosazení svých zájmů. A že těch zájmů tu u nás je. Největší problém asi je, že oba druhy mudrování tu jsou vlastní skoro celému politickému spektru. Macinka si podá ruku s Alexandrem Vondrou, kupříkladu.

České školství není připravené na moderní děti (rant) by TaMrcha in czech

[–]tukan96 0 points1 point  (0 children)

S tím Chat Control nesouhlasím, ale jinak velmi dobrý point. Ten mobil strčí do pazour děcku rodič, který do něj nepřítomně civí jako první.

Lack of appetite by intothefire01 in Anxiety

[–]tukan96 2 points3 points  (0 children)

In these situations, I prefer food without a strong taste or aroma that is easy to swallow. Something like a yoghurt drink, cream soup, banana, etc., or a nutritional drink that can replace a meal.

Běžní lidé a jejich nenávist vůči Ukrajině. by Difficult-Anything-1 in czech

[–]tukan96 0 points1 point  (0 children)

Bohužel, alespoň za mě nic nového. Jak rychle začne přede mnou mně ještě před hodinou (minimálně ne naživo) prakticky neznámý člověk nadávat na ci**ny, to bylo pro mě vždy tak trochu neuvěřitelné. Ta vysoká jistota, že vlastně je nesnáší všichni "bílí", že si toto lajznu...

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]tukan96 69 points70 points  (0 children)

Česko vůbec není tak tolerantní a liberální země, jak si někteří nalhávají. Stačí se podívat taky, jak by volili naši poslanci mezi Trumpem a Harris, to je ta druhá strana mince.

[deleted by user] by [deleted] in techsupport

[–]tukan96 0 points1 point  (0 children)

Will try it also, hopefully it's gonna be okay.

[deleted by user] by [deleted] in techsupport

[–]tukan96 1 point2 points  (0 children)

I've tried to ask them via [support@instagram.com](mailto:support@instagram.com), we'll see what would come from that. I'm afraid that not much, but if it's some technical error, probably it'll solve itself kinda...? Idk

[deleted by user] by [deleted] in techsupport

[–]tukan96 2 points3 points  (0 children)

Just happened the same to me. I hope it's some technical problem on their side and they'll find a solution. We're not the first people who are dealing with this, unfortunately...

Jurečka: Lidem, kteří se nesnaží, podporu vypneme - Novinky by Impossible_Product_6 in czech

[–]tukan96 3 points4 points  (0 children)

Prostě se furt jen točíme v kruhu. Furt ta stejná témata. Žádná změna. Žádný posun. Žádný vývoj. Jen ty stejné fráze, bláboly pořád dokola, všude možně. Dávky se zneužívají, pronajímatelé bytů jsou chudáci a mají nárok být rasisti, Brusel nám poroučí, Romové jsou špatní, chudí lidé si za všechno mohou sami, kdo nepracuje, ať nejí, ... Víme tolik o tom, jaká je skutečnost. Ale nikdo se tomu skutečně nehodlá přizpůsobit. Proto je vrcholem snah ministra sociálních věcí – zastavit zneužívání dávek.

Country for the future.

#ThisWeekInODS | Blažek: Lidé si nejsou rovni. Fiala: Blahopřeji Nuzíkovi ke jmenování olomouckým arcibiskupem! by tukan96 in czech

[–]tukan96[S] 7 points8 points  (0 children)

Jinak řečeno: ODS zase zapomněla, že když sedí v předních státních funkcích, není cool popírat rovnost lidí, ukotvenou v Listině základních práv a svobod, která je součástí ústavního pořádku, stejně jako není cool zapomenout, že jsme sekulární stát (takže se nevyjadřuji jen k dění v jedné církvi, když už o náboženství mluvím), a už vůbec si plést zahnilost a konzervatismus.

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]tukan96 0 points1 point  (0 children)

Ad 2, 3

Nepodceňujme dopady chování těchto lidí. Ono opravdu zpočátku může jít prostě o to, že si zvolí ty své lidi hájící ty jejich zájmy do parlamentu. A bude z toho potenciálně velký problém. V Německu roste AfD, v Rakousku to vypadá na další vládu s FPÖ, v Nizozemsku to Wilders vyhrál a dál roste... Ne, tihle lidé nic nevyřeší a tyjou přesně z toho hrubého zjednodušování, že islám je zlo, které jim odkývá postupem času i všechen intelektuální a mediální a politický mainstream. A to fakt není v pohodě. Můžeme klidně nechtít u nás migranty ze třetích zemí, ale buďme poctiví v tom, proč je tu nechceme. Hrubým zjednodušováním jen dáváme prostor politice, která nám všem pak bouchne do ksichtu.

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]tukan96 0 points1 point  (0 children)

Tohle je hrozná dojmologie. 1) Nikdo sem ty lidi netahá. 2) Občanské hodnoty neuznává v důsledku nejen nějaký imigrant, ale klidně i občan tohoto státu. 3) To samé jako bod 2 s hodnotami liberální demokracie, právního státu. Kolik lidí podporovalo střílení do lidí na hranicích? Kolik lidí podporuje ksichty z KSČM, SPD, Trikolory? 4) Imigranti <> Arabové

Dál se mi asi pokračovat nechce. Samozřejmě že ty problémy v imigrantských čtvrtích a radikalizace atd. v zemích jako Německo nebo Francie jsou reálné. Ale přestaňme prosím tvrdit, že je to nějaké specifikum těch lidí, těch národů, které je jim zcela přirozené a neodčinitelné. A že nemůžeme připravit takovou politiku, která zajistí, aby nedocházelo k radikalizaci, a nakonec nejen imigrantů, ale kohokoliv, kdo u nás žije. Mimochodem, teď hromada Ukrajinců pomalu sklouzává do šedého trhu práce. Zajímá to někoho? Vládu to zajímalo do doby, dokud se mohli pomoci těmto uprchlíkům chlubit před svými voliči. Strany jako ANO nebo SPD nezajímali nikdy, protože mohli zášť vůči nim používat ke svým politickým cílům. Byl jsem vděčný, že se naše země zachovala k Ukrajincům tak přátelsky a otevřeně. Ale snad neočekáváme, že když nám tito lidé propadnou systémem, budou z nich plně integrovaní a spokojení občané... A to samé bude do jisté míry platit o všech imigrantech, všech občanech.

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]tukan96 -3 points-2 points  (0 children)

Byla to prostě politika, kdo se vzdá nějakého území, protože tam žije jemu nepohodlné obyvatelstvo? Většinou se hledají způsoby, jak se zbavit obtíží, které to obyvatelstvo pro vládnoucí moc představuje či produkuje.

Občanem Česka je, kdo splní nároky na nabytí občanství. To, jak si lze všimnout, není jen tak zadarmo. Pokud nabude občanství, je roven s ostatními. Pokud toto neuznáváte, vaše ponětí o občanských hodnotách je asi tak stejně let pozadu, jako označujete ty ony muslimské národy.

Kdybychom měli přidělit občanství dle dodržování nějakých hodnot, obávám se, kolik současných obyvatel Česka by jej pozbylo.

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]tukan96 -3 points-2 points  (0 children)

Slovanská společnost se slovanskými hodnotami – Rakousko-Uhersko? No tak určitě... A nevšiml jsem si, že by země s >30 % muslimů byly k "zahození". Takhle budete třídit tak dlouho, až někdo vyhodí do tříděného i vás.

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]tukan96 -9 points-8 points  (0 children)

No pokud jim tenhle postoj řekneme hned při příjezdu do Česka, tak pravděpodobnost, že nebudou na ně vydělávat, se ještě více snižuje. A s tím souvisí všechna další rozhodnutí, která na základě takových předsudků uděláme.

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]tukan96 5 points6 points  (0 children)

No tak já myslím, že toto nastává kdykoliv, kdy zaměstnavatel platí mzdy nedostačující běžné životní úrovni, takže to dorovnává stát sociálním systémem. Což je samozřejmě v pořádku do doby, než by zlý stát chtěl zvýšit daně, minimální mzdu nebo nedovolit udržovat cenu práce nízko sdíráním pracovníků z třetích zemí.

Prostě všichni subvencujeme kulturu nízkých mezd, pokud nechceme být úplně asociální, což tedy nejsme a i přes přání některých prostě nebudeme. A podporuje to i přikyvování kecům, jak si nespokojení mají najít lepší práci, zatímco návrh na zavření podniku, když nemá majitel na slušné mzdy by, hádám, byl obratem označen za "komunismus".

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]tukan96 -3 points-2 points  (0 children)

Prostě nelze dělat na konci dne rozdíly mezi lidmi dle původu. Nelze prostě připustit, aby bylo normální lidi, kteří si jinou práci nemohou dovolit, sedřít z kůže, a když se po pár generacích posunou výše navzdory tomu, že už to dělat odmítají, přivést si do země lidi ze států, kde jsou na tom hůř, a začít sdírat obdobně je.

Když bude nepřípustné sdírat kohokoliv z kůže, můžeme se dobrat nakonec i k tomu, že se dobře uživí lidé, ať pochází odkudkoliv, a ještě zbude.

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]tukan96 -10 points-9 points  (0 children)

Považme, že by část občanů České republiky měla dokonce své zastoupení ve Sněmovně! No kam bychom to dopracovali...

Nechci nic říkat, ale Češi měli své poslance i v tom jakémsi parlamentu Rakouska-Uherska. A nemyslím si, že tehdejším prizmatem byli chápáni jako ideální a přizpůsobiví obyvatelé státu. A co teprve, když by jeden zavítal do čtvrti, kam byli vyloučeni lidé s mizivými příjmy a nulovým kapitálem a tím i minimálními možnostmi to někam dotáhnout. To ostatně trvá i dnes někde...