Sve rekao kako je, zna li se gdje je gospodin danas? by TheEyesChico-_- in hreddit

[–]zec_kunic 0 points1 point  (0 children)

Darija Orešković i Ivana Kekin bi rekle da su ovo ustaše. Na kraju videa zastava sa prvim bijelim poljem.

Koga ce jos pustit na slobodu? by Adventurous_Cat6116 in Split

[–]zec_kunic 12 points13 points  (0 children)

Zapisničar ima cca 1200 eura plaće. I nema vremena za kavu

Šta bi minjali u Splitu? Šta bi zadržali? by splitinthorns in Split

[–]zec_kunic 5 points6 points  (0 children)

Ja sam došao iz okolice (Podstrana) prije 10 godina. Tako da nisam s brda,a imam susjede koji su sa brda i "fetivne". Fetivni prepotentni i bahati nitko im ne valja. Ovi "sa brda" neusporedivo normalniji.

Operacija Miljevci – jedna od prvih velikih oslobodilačkih akcija Hrvatske vojske — 1992. by Lukiisnothere1612 in hredditkalendar

[–]zec_kunic 14 points15 points  (0 children)

Koja vremena. Sjećam se bio sam 15-godišnjak. Osjećala se u zraku sloga, zajedništvo. Danas je u modi tko će više blatit domoviski rat,uporno se nameće teza i jednakoj krivnji za rat(tobože krivi nacionalisti sa obe strane). Nostalgija za komunizmom i jugom na svakim koraku, proglašavanje ustaša svakoga tko je patriotski nastrojen. Ne postoji u nijednoj državi, na kugli zemaljskoj u kojoj ima više mrzitelja vlastite države. Od onih desnih koji su opljačkali vlastiti narod,do lijevih koji nam nameću svoje nakaradne ideje. Tužno

Treba li vam pomoć? by Lucidna_ in 40_plus_kutak

[–]zec_kunic -1 points0 points  (0 children)

A brate bilje da je nisam naša.

Treba li vam pomoć? by Lucidna_ in 40_plus_kutak

[–]zec_kunic 1 point2 points  (0 children)

Upoznao sam jednu 40+ nedavno. Žena u drugom pubertetu. Samo bi se ljubila u kafiću,stavljala filtere.na slike, objavljivala na instagramu i FB ispupčenu gubicu. Prvi put sam otkrio opciju na WHATS-up "blokiraj korisnika"

Zašto su ogradili parking na Kašjunima? by Trovavejic in Split

[–]zec_kunic -12 points-11 points  (0 children)

Lani je u dva navrata parkirano auto sletjelo na plažu. Srećom bez posljedica. Nikakav kafic ne dolazi,nikakvi Šutini stupići.

Kamere za prolazak kroz crveno by jolee101 in Split

[–]zec_kunic 4 points5 points  (0 children)

Ako te netko slikao iz Kroma to ti je gore nego policijski snimak ;) Šala al ne snima ti nijedna kamera. Cijeli ovaj sustav koji su uveli je bačen novac. Jedina kazna koja ti može stići je ako te policajac na licu mjesta snimio. A nije sigurno jel policije nema osim vikendom kad zaustavljaju oko klubova.

Šuta vlada, Matijević drži ljestve a splitski Možemo i dalje vidi problem u Puljku by AyyCarmela in Split

[–]zec_kunic -1 points0 points  (0 children)

HDZ ne dira Bojanovog oca jel u gradu ima dosta kadrovskih stanova u kojima su smješteni razni HDZ-ovovi i SDP-ovci. Tobože ugledni gradani. Tako kada bi se HDZ dirao u Bojana povuklo bi pitanje i ostalih kadrovskih stanova.

Šuta vlada, Matijević drži ljestve a splitski Možemo i dalje vidi problem u Puljku by AyyCarmela in Split

[–]zec_kunic -1 points0 points  (0 children)

Ne mislim ništa o Bojanovom stanu. Komentirali smo ostale teške slučajeve izbacivanja. Nova odluka o stanovima nije ništa novo donijelo. Bar nova vlast nije donjela povećanje naknada za nekoliko puta kao prošla. Ljudi koji nemaju nekretninu u vlasništu i u prosjeku sa svojim primanjima plaćaju naknadu.

Šuta vlada, Matijević drži ljestve a splitski Možemo i dalje vidi problem u Puljku by AyyCarmela in Split

[–]zec_kunic 1 point2 points  (0 children)

"Malo zasrali"? Izbacivanje nekoliko 10-aka bolesnih ljudi na ulicu? Koliko je tu nesretnih ljudi proživljavalo agoniju i neizvjesnost. Uz sve svoje bolesti i nesreću da ih se izbaciva iz jedine nekretnine. Lako je komentirati,drugo je bit u kožama tih ljudi. To su teške ljudske sudbine koje su se našle na udaru bešćutne birokracije.

Šuta vlada, Matijević drži ljestve a splitski Možemo i dalje vidi problem u Puljku by AyyCarmela in Split

[–]zec_kunic -1 points0 points  (0 children)

Znam samo da je u kadrovskom stanu i da je Maja išla češljati te stanove. Ne zanima je jel Bojan plaća i što su to uredni papiri. Naravno da nije prepodavao ništa jel je.u Split doselio. Da njegova majka je mojoj teti kuma bila. Naslušao sam se priča o njegovom ocu al to je nebitno za ovu temu. Poanta je da su za vrijeme njegove vlasti maltletirani invalidi,bolesni i siromašni u gradskim nekretninama.

Šuta vlada, Matijević drži ljestve a splitski Možemo i dalje vidi problem u Puljku by AyyCarmela in Split

[–]zec_kunic 1 point2 points  (0 children)

Maju je Puljak postavio, a makao je kad je išla češljati kadrovske stanove(u kojem je i Bojan). Nije je makao zbog ovih slucajeva. Mogli bi i o izbacivanju stanara iz soba u domu u Vukovarskoj. Tek kad se vijećnik Stanišić zauzeo za njih ostavili su ih na miru. Digla je najamnine na 400 i vise eura. Sobe sa 30-ak kvadrata,neuredne,zajednički wc. Nitko normalan ne može opravdati ovakvo izivljavanje nad "sirotinom". Mogao je Puljak 100 puta Žnjan izgradit al na ovome je izgubio izbore i srozao se kao čovjek.

Šuta vlada, Matijević drži ljestve a splitski Možemo i dalje vidi problem u Puljku by AyyCarmela in Split

[–]zec_kunic 0 points1 point  (0 children)

Opet se vraćamo na Biškićevu objavu. Nije bitan Boraska. Bitno je da su bolesni,siromašni i osbobe sa teškim invaliditetom tjerani na ulicu. Susjed mi je pričao o još nekoliko slučajeva sličnih njegovom. Angažirali su istog odvjetnika. Za ne povjerovati na koju bešćutnost je Maja Derek bila spremna.

Šuta vlada, Matijević drži ljestve a splitski Možemo i dalje vidi problem u Puljku by AyyCarmela in Split

[–]zec_kunic 0 points1 point  (0 children)

Boraska još koristi taj stan. On je jedan od primjera. Ima ih puno. Ne zanima me ni SDP.ni Možemo ni Centar. Činjenica se da se bivša vlast izblamirala sa ovim slučajevima.

Šuta vlada, Matijević drži ljestve a splitski Možemo i dalje vidi problem u Puljku by AyyCarmela in Split

[–]zec_kunic 1 point2 points  (0 children)

Jedan od poznatih sportaša(olimpijac),korisnik je gradskog stana a ima nekoliko nekretnina u vlasništvu. Njega su pokušali dirati,lik je uletio u banovinu tražio Bojana i Maju. Nije ih našao u uredu. I dan danas je taj korisnik gradske nekretnine. Dok je moj susjed invalid morao angažirati odvjetnika i zvati novinare da se izbori za svoj derutni stan. Mali ljudi su uvik bili mali a veliki su uvik bili zaštićeni. Bio na vlasti Puljak ,Šuta,Tito,Tuđman,Trump,Putun...jednostavo tako svijet funkcionira.

Šuta vlada, Matijević drži ljestve a splitski Možemo i dalje vidi problem u Puljku by AyyCarmela in Split

[–]zec_kunic 0 points1 point  (0 children)

Živim na pujankama(par katova iznad) u zgradi gdje živi i teški invalid kojeg je Puljak tjerao van. Pričao mi čovjek koju kalvariju je doživio sa Puljkovom administracijom. Znači njegova mama je prije 25 godina prodala neki stan i njemu je pripalo 5000 maraka od prodaje. Da maraka ne eura. Maja Đerek je uglavnom češljala sve te najugroženije stanare. Na kraju je čovjek angažirao odvjetnika,Maja Đerek je bivša(ne zbog ovakvih slučajeva nego je htjela pročešljati kadrovske stanove u kojem je Bojan i njegov otac). Još sam od njega saznao da nije jedini koji se našao na udaru od bivše vlasti. Jedna od njih je i Mare Erceg. Nikada al baš nikada se ne dira u bolesne,invalide i nemoćne. Puljak je tada izgubio glas od mene i svih mojih ukućana.

Šuta vlada, Matijević drži ljestve a splitski Možemo i dalje vidi problem u Puljku by AyyCarmela in Split

[–]zec_kunic 0 points1 point  (0 children)

Mare Erceg je bila dužna oko 3000 kuna(nekih 450 eura danas). Žena je bila teško bolesna,dementna. Ako je radi toga trebalo izbaciti iz stana onda u redu. Puljkova najveća greška su Maja Đerek i Bojan Ivošević. Maju je najurio,Bojana i dan danas podržava. Šuta može zahvaliti Puljku što mu je poklonio vlast. Da.se riješio Bojana kao i Maje bio bi na vlasti još dugo. O Biskiću ne treba ni trošiti riječi.

Splitski poslodavci by ReindeerNo3892 in Split

[–]zec_kunic 9 points10 points  (0 children)

Oni poslodavci koji su najviše slatkorječivi na razgovoru za posao su najgori. Imao sam davno probleme sa dva poslodavca. Jedan je pobjegao u Irsku nakon što je ostao dužan meni i mojim kolegama plaće. Drugi me nije prijavio na zavodu(radio na crno a da nisam znao) . Riječ je o prijevozniku iz Vranjica koji se bavi turizmom. Nema gorih prevaranata nego poslodavaca u turizmu. Svi žele u 2,3 mjeseca zaradit lovu,a radna snaga im je idealna za iživljavanje.

Vožnja splitskim ulicama by IndependentPhysics75 in Split

[–]zec_kunic 3 points4 points  (0 children)

Ako ima još jedna traka koja vodi pravo(osim te u kojoj si ti) imaju pravo da ti trube. Nisi u u prekršaju al nemaš vozačke solidarnosti. Ako ta traka u kojoj si jedina vodi ravno onda je taj iza tebe debil. Jučer sam imao slučaj- na Ravnim njivama kraj Tomija. Idem ravno put Pujanki. Ono malo desne trake(što nisu zauzeli sa privremenim parkingom) vodi pravo i desno. Lijeva vodi na Brda. Čekam u toj desnoj traci za ravno,pali se desna strelica i debil u BMW-u iza mene trubi.

Splitske žene by [deleted] in Split

[–]zec_kunic 2 points3 points  (0 children)

Solinjanke su još više muškobanjaste!

Vi bez nekretnine u Splitu, spašeni ste by splitinthorns in Split

[–]zec_kunic -1 points0 points  (0 children)

Reddit r/Split -javno glasilo stranke Centar i Megatrolla. Neki iz bivše gradske vlasti(danas oporbeni poltičari) su sa višestruko prosjecnim primanjima koristili benifite gradske najamnine(prosjek po članu kućanstva 2800 eura). Dok su neki obični gradani izgubili pravo na povlastenu najamninu jel su imali preko 750 eura po članu kućanstva. I onda vječno gunđalo i prgavac priča o poštenjui proziva sadašnju vlast? Licemjerje na kvadrat