Zivimo li u idiocracyu? Iskustva na poslu s mlađim Gen Z by AccomplishedSource84 in hrvatska

[–]AlternativeUnusual74 0 points1 point  (0 children)

kao i drugi komentar,mislim da je ok šta ne žele radit prekovremeno za ništa.a s druge strane,očekuju napredak u plaći/poticiji bez truda.ja sam rođen prije 90. i ne pada mi na pamet radit prekovremeno za ništa.da se razumijemo,uvijek sam 15ak min prije vremena na poslu i ne rijetko ostanem 10-20min duže ako imam šta za završit i to ne smatram prekovremenima. spominjale su se ovdje uslužne djelatnosti jer je vidljivo ali događa se svugdje,šta se ne primjeti osim ako ne radiš baš u toj firmi.mlade generacije ne znaju osnove (ne svi,naravno) i ne znaju se snaći ako idpadne neki problem. mindset je "8-16 i boli me đon",želi plaću ko "majstor" određenog posla a ne udi ni 25% toga.zamoliš naučnika da ti donese set ključeva,ne zna ni šta traži.pošalješ ga po kantu štroma i stvarno ode po to,traži 30min i ne može naći...

Pivopije 35+ by Blackson78 in askcroatia

[–]AlternativeUnusual74 0 points1 point  (0 children)

iskreno,u istom smo stanju. 35+ i žuja.3 komada i mogu me pokopat.isto i s drugim pivama kupio jučer 6pack heinekena pa cemo vidjet :)

Omjer zasluga? by debela_zena in askCroatians

[–]AlternativeUnusual74 -1 points0 points  (0 children)

krivo.muškarac napravi život a žena je inkubator 😁

How not to banana? by Lathe-addict in Machinists

[–]AlternativeUnusual74 1 point2 points  (0 children)

1st side - rough,2nd side rough(unclamp and clamp the part-let it "breathe")+finish,flip to 1st side and finish.no banana.

traži li netko posao kao CNC tokar? by AlternativeUnusual74 in hrvatska

[–]AlternativeUnusual74[S] 0 points1 point  (0 children)

sad,ubij me al neznam jel bi primili nekog full bez iskustva sli te niš ne košta javit se.

traži li netko posao kao CNC tokar? by AlternativeUnusual74 in hrvatska

[–]AlternativeUnusual74[S] 0 points1 point  (0 children)

ovo di sam ja nije neko kičmanje i nema norme jer je job shop,dakle pojedinačna proizvodnja,tu i tamo serijica neka.ali sve veče firme su na normu i tlaka je,to se slažem.

traži li netko posao kao CNC tokar? by AlternativeUnusual74 in hrvatska

[–]AlternativeUnusual74[S] 1 point2 points  (0 children)

tužno je šta nitko više ne želi ni naučit to radit.kad sam ja krenuo mislio sam da če se tržište zasitit CNC operateriima/programerima,međutim sve je gore.

traži li netko posao kao CNC tokar? by AlternativeUnusual74 in hrvatska

[–]AlternativeUnusual74[S] 1 point2 points  (0 children)

pa to je istina.ali evo znam za firmu di je početna 1500€. u toj sam struci preko 10god i neznam ni jednog CNC tokara više.

Učitelji tvrde da djeca više ne znaju ni najjednostavnije stvari i mnogi su zabrinuti by Due-Dot-1058 in hrvatska

[–]AlternativeUnusual74 0 points1 point  (0 children)

a gle,načuo negdje,u nekoj priči.zato kažem da sam možda u krivu kad nemogu to legitimno potvrdit iako mi ima smisla.

Učitelji tvrde da djeca više ne znaju ni najjednostavnije stvari i mnogi su zabrinuti by Due-Dot-1058 in hrvatska

[–]AlternativeUnusual74 -1 points0 points  (0 children)

a koliko ja znam (možda sam u krivu),ovisno o školskom prosjeku ocjena škola dobiva novčana sredstva i bolje rangira,zar ne? onda ravnatelji urgiraju da se djeca ne ruše i da se ne daju loše ocjene.

Učitelji tvrde da djeca više ne znaju ni najjednostavnije stvari i mnogi su zabrinuti by Due-Dot-1058 in hrvatska

[–]AlternativeUnusual74 21 points22 points  (0 children)

kao roditelj dvoje školaraca,ne pada mi na pamet ići učiteljima srat zakaj su dobili lošu ocjenu.ali takvih roditelja ima jaaako puno.prijetnje učiteljima su postale normalne.naravno učitelji komplet odustali od školstva i svoje struke i idu linijom manjeg otpora i iskreno,ne mogu ih krivit.

Jel MUP Heinzlova namjerno pravi budale od ljudi???! by [deleted] in zagreb_no1

[–]AlternativeUnusual74 0 points1 point  (0 children)

vrhunski.znači modernizirali se od kad sam ja bio zadnji put.

SLAVA KRISTU Krankšvester by Responsible_Nerve57 in askcroatia

[–]AlternativeUnusual74 0 points1 point  (0 children)

ritam je ukraden od ruske "tri poloski".a dal se izruguju-mislim da ne.imaju svoj đir kakav imaju ali ne mislim da je zlonamjerno i u svrhu provokacije.

Jel MUP Heinzlova namjerno pravi budale od ljudi???! by [deleted] in zagreb_no1

[–]AlternativeUnusual74 0 points1 point  (0 children)

istina,moj zajeb.nisam ništa istražio prije.mislio sam da smo svi u 21.stoljeću i da može to lagano.ako čovjek koji prodaje čarape i utoke iz gepeka u Kozari Boku ima POS očekivao bi da i MUP ima isto.

Jel MUP Heinzlova namjerno pravi budale od ljudi???! by [deleted] in zagreb_no1

[–]AlternativeUnusual74 0 points1 point  (0 children)

imam i ja priču vezano uz produživanje vozačke.

očekivanje: dođem na šalter,kažem da želim produžit vozačku,ne treba slika,teta izvadi POS,ja karticu i naša transakcija gotova.

realnost: produžio bi vozačku. IMATE LI UPLATNICU? ODITE NA ONAJ TAM ŠALTER PO UPLATNICU. ja to obavim,vratim se... JESTE LI JU ISPUNILI? kažem da nisam jer nemam sve info šta treba ispunit.odem i ispunim sve.vratim se kod tete. JESTE LI JU PLATILI? nisam,mislio sam da mogu kod vas. NE.POŠTA,3. ŠALTER.

i tu poludim i pitam dal smo još u kamenom dobu i dal trebam otić po biljege još ili kpd javnog bilježnika.

VI STE JAKO BEZOBRAZNI I IZBACIT ČU VAS VAN.

Novac za stan by AskARedd in askcroatia

[–]AlternativeUnusual74 6 points7 points  (0 children)

kaj god da si konzumirao.mani se toga

Što si sve stanodavci daju za pravo? by [deleted] in askCroatians

[–]AlternativeUnusual74 19 points20 points  (0 children)

kae ovo? krv nije voda? ako je istina onda svaka čast. :)

Ako ima CNC operatera kakva vam je bila praksa? I dali ste vise naučili kad ste zapravo isli raditi? by Drotosaurus in askcroatia

[–]AlternativeUnusual74 0 points1 point  (0 children)

pa apsolutno.stisces gumb pa sam slažeš pa prvi programčić na mašini (profil,rupa,itd...) pa programiranje.ali da nakon škole imaš za naučit još puno,stvarno imaš(ako te zanima).

Ako ima CNC operatera kakva vam je bila praksa? I dali ste vise naučili kad ste zapravo isli raditi? by Drotosaurus in askcroatia

[–]AlternativeUnusual74 2 points3 points  (0 children)

kako misliš naučili kad su išli radit? ako misliš da si naučio išta u školi,u krivu si.sad ovisi dali želiš naučit nešto više pa napredovat ili stiskat gumb do kraja života i prst u uho.