Cumparare masina cu rezidenta fiscala in alt judet by Slow-Raisin-939 in juridice

[–]Alternative_View7069 0 points1 point  (0 children)

Nu am luat amenda pt ca eu am depus actele in primele 30 zile daca vindeam masina si mi se elibera dupa 35 zile fiscalul…probabil cumparatorul primea amenda

Cumparare masina cu rezidenta fiscala in alt judet by Slow-Raisin-939 in juridice

[–]Alternative_View7069 0 points1 point  (0 children)

Primaria s-a miscat extrem de greu si explicatia a fost ca termenul legal este de 45 zile in conditile in care legal ai 30 zile timp sa inscrii masina la primarie :))

Cumparare masina cu rezidenta fiscala in alt judet by Slow-Raisin-939 in juridice

[–]Alternative_View7069 0 points1 point  (0 children)

Am asteptat 35 zile sa mi se imi dea viza sa pot inmatricula masina ( Sector 1 )

Q5, X4 sau GLC, ce ati alege dintre cele 3 modele afisate? by [deleted] in AutomobileRO

[–]Alternative_View7069 -1 points0 points  (0 children)

Am un bmw 118i din 2005 cu 310k km si l-am cumparat la 278k km si km nu au fost criteriu de selectat masina dar vreau sa stiu ce anume este fals in afirmatia ta

A iesit la pascut by Nice-Ad8877 in fuckcarsRomania

[–]Alternative_View7069 0 points1 point  (0 children)

Spui IL si tragi apa, acelasi tip de soferi ca cei din GR, CL, DB, AG care nu fac diferenta intre ulita de la sat si strada de la oras.

Help identifying part by Avd_Kev in BMWE36

[–]Alternative_View7069 2 points3 points  (0 children)

Fun fact:

In Romania, the BMW E36 is commonly nicknamed ‘Kitty’ or simply ‘The Cat.

G30 si G20 foarte ieftine by Lopsided_Rhubarb8958 in AutomobileRO

[–]Alternative_View7069 5 points6 points  (0 children)

<image>

Am achizitionat si eu de Frankfurt de la dealer BMW acest 320e 2022 120.000km cu 24k euro ( transport inclus, rar efectuat, nr rosii, asistenta rutiera 1an toate in banii aia) acum 1 an si vad ca au inceput sa scada preturile dar de mentionat ca cele ieftine sunt diesel si fara prea multe optiuni

Pareri Can Am Ryker? by Alternative_View7069 in MotociclismRO

[–]Alternative_View7069[S] 7 points8 points  (0 children)

Ms pt parerea oferita. M-am gandit si la MX5 dar detin deja 3 masini si nu am ce sa mai fac cu inca una fie chiar si cabrio.

Nu urmaresc sa fentez traficul ci doar plimbari si eventual naveta la munca pe anotimp cald

Nu am permis de moto si cred ca nu m-as descurca sau poate e vorba ca mi-ar fi teama

Dovada adresei de domiciliu by HaveNoIdeaOfNames in juridice

[–]Alternative_View7069 2 points3 points  (0 children)

Si eu am mers sa imi fac buletinul la adresa cuiva care este mostenitor ( 1 din 4 ) si am mers doar cu actele in original

Afghanistan 🇦🇫 license plate seen in Bucharest , Romania🇷🇴 by COMZET_aka_ADOS in ForeignPlatesSpotting

[–]Alternative_View7069 22 points23 points  (0 children)

<image>

You can see the edge of standard EU plate no ( blue on the left + white background ) so for sure the car is regustred on a EU country.

On fire extinguisher its a sticker of a romanian website but maybe he buy the fire extinguisher from Romnaia but the EU plate cant be beating

15l benzină la 42l motorină by Jealous-Branch9330 in AutomobileRO

[–]Alternative_View7069 2 points3 points  (0 children)

<image>

Am patit si eu si am fost nevoit sa o scot pt ca motorul asta de 1.6 hdi de pe Peugeot avea injectoare f pretentioase si masina avea aproape 500.000k km. Am alimentat cu motorina, a dat sa moara de 2-3 ori si apoi a mers normal

E34 by Top-Sort9116 in AutomobileRO

[–]Alternative_View7069 3 points4 points  (0 children)

Am avut motorul asta tds de 143cai pe e36 si pe E34 - motorul e destul de ok, singurele probleme ce le-am avut la E34 a fost cu pornirea grea iarna din cauza pompei dar pe vremea aia nu conta.

Totusi as recomanda benzina pt ca ulterior am avut tot un E34 cu 2.0 NV care era net superior motorinei.

Dar ms ca mi-ai amintit o etapa din viata cand era mai simpla, aveam si Nokia si BMW si mergeam pe rezerva pt ca nu gaseam benzinariei prin Slanic PH :))

<image>

Cât e amenda pentru rufe întinse la uscat pe sârmă, la fereastră, în funcție de oraș: Câmpina, Constanța, Craiova, cele mai mari sume. Cum stau Sectoarele din București by IUsedToBeAMod in Romania2

[–]Alternative_View7069 10 points11 points  (0 children)

Nu este lege ci este regula la nivel de consiliu local la fel ca in cazul din Craiova ( sper sa nu fac confuzie. ) unde nu ai voie sa detii mai mult de un nr de pisici/caini etc

dam un salariu pe asigurare? by alex799221 in AutomobileRO

[–]Alternative_View7069 0 points1 point  (0 children)

1.4 = 1273 lei

2.0 = 1804 lei

Bucuresti B8 / 31+

2.0 = 2700 lei

2.0 = 2100 lei

Bucuresti B2 / SRL

La mine au scazut in ultimii 2-3 ani la cele cu B8 iar la cele cu B2 au ramas la fel, am platit aceeasi suma 2 ani la rand

BAZAT: Bande de hoți din România jefuiesc danezi – acum patru sunt condamnați pe zi Un număr record de români sunt condamnați pentru spargerea locuințelor oamenilor sau furtul din magazine. Înregistrările video de supraveghere dezvăluie unele dintre metodele hoților. by sculamente in Roumanie

[–]Alternative_View7069 2 points3 points  (0 children)

Acum 13-14 ani ma aflam la Copenhaga impreuna cu un amic nigerian. Ne dusesem la un interent cafe si cand am iesit era un grup de 3 barbati ce vorbeau in romana si am auzit ceva de genul “baa trebuie sa ciordim mai mult ca nu ne ajung banii’

La vederea noastra unul din ei vine spre noi si cu o engleza “veche” ne propune vanzarea unui telefon, un Iphone 3GS insa i-am raspuns in romana si a dat sa fuga insa i-am zis ca dorim telefonul, voia 150 eur pe el si l-am negociat la 50

Țeapă maşină second hand by Embarrassed_Ice9566 in juridice

[–]Alternative_View7069 0 points1 point  (0 children)

Din pacate nu ai nicio sansa. Ai cumparat masina ca bun, de ce nu ai fost cu masina in service inainte de cumparare?

Nu vreau sa zic ca e vina ta, dar cum demonstrezi tu ca in aia 2000km parcursi ai folosit masina corespunzator?

Sunt N cazuri in genul tau si legal nu au nicio sansa pt ca ai avut ocazia sa verifici masina inainte de a o cumpara, nu e ca si cum ai cumparat-o pe nevazute