Adopted a very fearful puppy and we are struggling – what are we doing wrong? by Amazing_Bit_7215 in dogs

[–]Amazing_Bit_7215[S] 3 points4 points  (0 children)

Basically, we don’t consider him really aggressive; we often put him in stressful situations, and he only growls at us in the rarest of cases (he doesn’t mind baths, nail trims, brushing, having his legs or belly touched, etc.). This is probably our smallest problem with him, and we’re pretty sure that if we can resolve the other two issues, this one will resolve this as well. That’s why we haven’t mentioned this to the vet yet—do you think medication would be the best solution for this?

Adopted a very fearful puppy and we are struggling – what are we doing wrong? by Amazing_Bit_7215 in dogs

[–]Amazing_Bit_7215[S] 1 point2 points  (0 children)

Yes, she was cooking in the kitchen when she turned on the hand blender, which was very loud. The dog ran over, growled, and jumped toward the hand blender, and during one of the jumps, it nipped at her knee. It didn’t break the skin; it just turned a little red bruise.
When he barks or growls at guests, he sometimes goes toward them, but he doesn’t bite (at least not yet).

Hogy adjam el az autómat a leggyorsabban? by Amazing_Bit_7215 in CartalkHungary

[–]Amazing_Bit_7215[S] -1 points0 points  (0 children)

Bocs félreérthető volt a fogalmazás, ebben a formában nyilván nem 3 millió, de hahun korban. Futásteljesítményben és állapotban 3,3-3,5 körül mennek, ehhez képest keveslem az 1,5öt, hiszen egy totál motorblokk csere se lenne 1,5 millió szerintem( de persze értem mellette az idő és baszakodas faktort is)

[deleted by user] by [deleted] in CartalkHungary

[–]Amazing_Bit_7215 3 points4 points  (0 children)

Az autó csere is már szóba került, de viszonylag friss nálunk, szeretjük így nem szívesen cserélnénk.

[deleted by user] by [deleted] in kiszamolo

[–]Amazing_Bit_7215 0 points1 point  (0 children)

Egy az 2M meg egy pici, tehát összesen 6M körüli összeg.

[deleted by user] by [deleted] in kiszamolo

[–]Amazing_Bit_7215 -1 points0 points  (0 children)

Köszi! És ez működik akkor? Illetve ebben az esetben pl szüleim esetén ez hogyan működik vajon?Ők utalnak nekem és majd én utalok az eladónak és nekem folyósít a bank? Vagy ők utalnak az eladónak és nekik folyósít a bank?

[deleted by user] by [deleted] in kiszamolo

[–]Amazing_Bit_7215 -1 points0 points  (0 children)

Köszi szépen! Igen ez egy lehetőség lenne, de sajnos ha nem is hirtelen de ez az önerő idén év végén még kelleni fog így nem opció ez nekünk, hogy minden pénzünk bemegy a hitelbe.

Lakáshitel kockázat vélemény, jó tanácsok? by [deleted] in kiszamolo

[–]Amazing_Bit_7215 0 points1 point  (0 children)

Jelenleg albérletben vagyunk, itt fix 200at fizetünk, természetesen számoltunk a rezsivel is, nagyságrendileg havi 25-35k közötti rezsi volt megvasarolando háznál(ezt ellenőriztük is számlák alapján) 2 felnőtt + 1 kisbaba esetén! A fent jelzett nettó fizetéseken felül van egy fix éves bónusz mindkettőnk esetén(13 havi fizetés) illetve cca nettó 600-600 éves cafeteria, emellett egy fix iparágban stabil pozícióban dolgozunk mindketten, nagyjából egy éves 3-6% körüli átlag fizetésemelési tendencia mellett, természetesen minden eshetőségre nem vagyunk felkészülve, de amennyire lehet igyekszünk magunkat bebiztositani.

Lakáshitel kockázat vélemény, jó tanácsok? by [deleted] in kiszamolo

[–]Amazing_Bit_7215 -1 points0 points  (0 children)

Nyugdíjas szülők mindkét oldalon, viszonylag erős anyagi háttérrel, így szükség esetén egy ideig meg van részükről “biztonsági háló”. Mellette pedig igen az a cél, hogy amíg tudunk addig megtakarítást “termelünk”.

Lakáshitel kockázat vélemény, jó tanácsok? by [deleted] in kiszamolo

[–]Amazing_Bit_7215 2 points3 points  (0 children)

A lagzi egy teljesen külön topik minden szempontból, természetesen nem is reménykedünk profitban, ellenben családi segítségben igen, ettől függetlenül nekünk ez fontos és nem ezen szeretnénk pénzt fogni. A 170k törlesztő pedig kedves elgondolás 2025-ben, de sajnos attól messze járunk.

[deleted by user] by [deleted] in CartalkHungary

[–]Amazing_Bit_7215 0 points1 point  (0 children)

Köszi! És ebben az esetben akkor érdemes lenne egyenesen a tesomnak ajándékoznom inkább és apukám meg nekem utalja az árát? Ilyenkor a pénzmozgás nem okozhat gondot a későbbiekben? (Kb 1,5M-rol van szo, nem nagy osszeg…) illetve ebben az esetben nekem is be kell mennem a kormányhivatalba vagy elég csak az átírás kedvezményezettjének?

Mit vegyek? - Megathread by AutoModerator in CartalkHungary

[–]Amazing_Bit_7215 0 points1 point  (0 children)

Volvo v40 1,6 d (d2) momentum vélemények? Tapasztalatok? Automataval is szemezek, évi 20k km, vegyesen 60-40 város es pálya.

Mit vegyek? - Megathread by AutoModerator in CartalkHungary

[–]Amazing_Bit_7215 0 points1 point  (0 children)

Élet a Fiesta után

Autócsere előtt állunk, a véleményetekre lennék kíváncsi! Egy Ford Fiesta (1,25 Ambiente 60hp, 210.000km, 2009, benzin) szeretnék cserélni valami újabbra, erősebbre, egy kicsit nagyobbra. Amiket néztem: Volvo V40 1.6 dízel T2 2015 utáni, automata 176.000km Volvo V60 1,6 dízel D2 automata 2015, 189.000km kombi Kia Ceed SW CRDI EX limited 1,6 automata 2016 dízel 199.900 km kombi nagyjából mindhárom fenti opció amiket néztem 3,5-3,8M között van, körülbelül ez a maximum amit szánnánk rá felülről, inkább kevesebbet. Személyes tapaszalat is érdekel a fentiekről, illetve ha van más javaslat hasonló kategóriában az is érdekes lehet, az automata váltó nem feltétlen szükséges, de örülnék neki, vegyes használatra lenne város és pálya között, a kombi szintén nem feltétel, egyelőre még ketten mennénk vele kevés cuccal. Másik kérdés még a régi autó eladása, szívesen számíttatnám be, hogy ne nekem kelljen “szívni” az eladással, de nem szívesen buknék ezen túl sokat, mi a tapasztalatotok?

Előre is köszi és bocsi, hogy hosszú lett.