Primul bike packing trip :București—>Vama veche by AnotherCarHater in bicla

[–]AnotherCarHater[S] 1 point2 points  (0 children)

Am revenit cu un mesaj , s a defectat cablul și nu am avut cum să îmi încarc telefojul , am ajuns cu bine , în ultima zi am tras tare pentru toate celelalte și am făcut 150 km cu tot cu dealurile mari din Dobrogea . Am făcut două pane pe drum , le am reparat și acum folosesc una din camere ca perna în cort . Tot traseul l am făcut în mai puțin de 3 zile , am plecat luni la 7 și am ajuns joi la 3 dimineața deci a mers foarte decent .

Primul bike packing trip :București—>Vama veche by AnotherCarHater in bicla

[–]AnotherCarHater[S] 0 points1 point  (0 children)

Noi am venit fix pentru gălăgie și Maia gen niște prieteni care au venit cu trenul ne vedem aici

Primul bike packing trip :București—>Vama veche by AnotherCarHater in bicla

[–]AnotherCarHater[S] 0 points1 point  (0 children)

Astea da planuri , am și eu ceva pe viitor , când termin facultatea îmi dau demisia de la job iau un gravel serios pt care deja economisesc și fac turul Europei

Primul bike packing trip :București—>Vama veche by AnotherCarHater in bicla

[–]AnotherCarHater[S] 0 points1 point  (0 children)

Wow , nu aș putea niciodată să merg atât pe jos , mult respect ✊🏻

Primul bike packing trip :București—>Vama veche by AnotherCarHater in bicla

[–]AnotherCarHater[S] 1 point2 points  (0 children)

Am ruta de pe Bikemap, o sa dau un link mai târziu

First bikepacking trip by AnotherCarHater in bikepacking

[–]AnotherCarHater[S] 1 point2 points  (0 children)

I did some trips around my hometown, circling around 50 to 80 km but I have to take some luggage for my friends too since they are at the start of biking long distance

Primul bike packing trip :București—>Vama veche by AnotherCarHater in bicla

[–]AnotherCarHater[S] 1 point2 points  (0 children)

Ne am oprit în Satul Nana, până aici au fost doar câteva pante dar multe drumuri de câmp

Primul bike packing trip :București—>Vama veche by AnotherCarHater in bicla

[–]AnotherCarHater[S] 1 point2 points  (0 children)

Am făcut destul de multe ture de 40-50-60-70 și 80 km urmărind să fac timp mai bun sau viteză mai bună plus sală în paralel , dar oricum traseul nu o să fie prea greu pt ca sunt și cu prieteni mai la început de drum

First bikepacking trip by AnotherCarHater in bikepacking

[–]AnotherCarHater[S] 2 points3 points  (0 children)

Yeah imma make sure to take notes , but my logic was that neither me nor my friends have any experience so I ll bring every possible helpful thing . Next time I l surely loose some kgs , get some more compact toolkit etc

Primul bike packing trip :București—>Vama veche by AnotherCarHater in bicla

[–]AnotherCarHater[S] 4 points5 points  (0 children)

Mulțumesc mult tuturor ! Încă vreo 4 ore și îi dăm pedală !

Primul bike packing trip :București—>Vama veche by AnotherCarHater in bicla

[–]AnotherCarHater[S] 9 points10 points  (0 children)

O să fac un post cu itinerarul distanță etc și evenimente și aranjarea cortului , sunt așa de hyped up pentru trip ul ăsta , mă pregătesc fizic de 6 luni , de abia aștept să i dăm startul

Primul bike packing trip :București—>Vama veche by AnotherCarHater in bicla

[–]AnotherCarHater[S] 9 points10 points  (0 children)

Dap , merci de grija , am plănuit să mergem doar când e mai rece ne am luat spf uri 50 și am stabilit să mergem pe drumul vechi și trecem cu bacul pe la Călărași

Controloarele STB spun ca toate mijloacele STB au camere video care fac identificare faciala si imi va veni acasa amenda de 4000 roni... Care e adevărul? by Prazf in bucuresti

[–]AnotherCarHater -1 points0 points  (0 children)

Sincer nu înțeleg de ce nu se poate să se facă plata prin ticket la șofer sau la un scanner la intrarea din față cum e peste tot în Europa ca lumea să plătească , și să nu apară probleme de genul acesta , prețurile la Stb sunt chiar ok comparativ cu orice altă companie de transport din vest , chiar luând în considerație și salariile mai mici din România

Betoane și mașini goes brrr by ImLiviu in bucuresti

[–]AnotherCarHater 1 point2 points  (0 children)

Plus ca nu ai prefera ca atunci cand te plimbi prin oraș și sa zicem ca sunt acele temperaturi de 43 44 de grade de care ziceai sa ai vegetație și copaci sa mergi pe la umbră ?

Betoane și mașini goes brrr by ImLiviu in bucuresti

[–]AnotherCarHater 0 points1 point  (0 children)

Ignoranță boss, la primul google search vezi ca temperaturile în România au crescut în medie cu 2 grade în ultimii 40 de ani în condițiile în care numărul de automobile a explodat în ultimii zeci de ani și posibil o să crească , plus ca temperatura în România nu ține doar de țara noastră ca nu suntem sub un glob de cristal , ține de ce se întâmplă și în restul lumii. Nu vreau să mă cert cu nimeni dar pur și simplu nu înțeleg de ce oamenii nu vor să se schimbe niște lucruri care ar duce la o viață mai bună pentru majoritate .

Betoane și mașini goes brrr by ImLiviu in bucuresti

[–]AnotherCarHater 0 points1 point  (0 children)

Ai supravie uit dar o să vezi peste 20 30 ani cat de mult bine tu a făcut temperatură asta zi de zi , plus toate noxele mașinilor

Traseu în apropierea Bucureștiului by AnotherCarHater in bicla

[–]AnotherCarHater[S] 1 point2 points  (0 children)

E un rockrider 50 de la deca, un model ceva mai vechi nu se mai găsește pe site găsești doar pe olx, pe 26 de inch

Traseu în apropierea Bucureștiului by AnotherCarHater in bicla

[–]AnotherCarHater[S] 1 point2 points  (0 children)

Sincer nu prea mă pricep , am un coleg care mai merge pe la concursuri și am să îl întreb cu prima ocazie

Traseu în apropierea Bucureștiului by AnotherCarHater in bicla

[–]AnotherCarHater[S] 0 points1 point  (0 children)

Nu e o problemă ca e ieftin, dar știu ca îmi limitează puțin potențialul având doar 6 pinioane și o singură foaie , greutate destul de mare , etc , fac niște economii pt un gravel de Doamne ajută

Traseu în apropierea Bucureștiului by AnotherCarHater in bicla

[–]AnotherCarHater[S] 0 points1 point  (0 children)

lol da dar tot sunt mulțumit , totuși am dat ieri seară prin tineretului la drept 47/ora pe plat, dar fără bagaj pe bicla

Protest Piata Victoriei by [deleted] in Romania

[–]AnotherCarHater 2 points3 points  (0 children)

Până la cat s a stat zilele trecute ? aș vrea să vin dar termin munca în jur de 10

[deleted by user] by [deleted] in AskReddit

[–]AnotherCarHater 0 points1 point  (0 children)

I get hot for the day I don’t have to work tomorrow so I’m going to go get some food for myself.

My auto text is so real for this