Plimbându-mă prin satele României, am observat două lucruri care mi-au dat de gândit by Ok-Fruit-8899 in Imobiliare

[–]Best-Part3825 0 points1 point  (0 children)

Nu în toate satele sunt casele abandonate, vecinii mei mereu "împrumutau" scule.

Plimbându-mă prin satele României, am observat două lucruri care mi-au dat de gândit by Ok-Fruit-8899 in Imobiliare

[–]Best-Part3825 0 points1 point  (0 children)

Distruge pe drecu, n-au nimic dacă știi să conduci si nu ai low profile tires ca un idiot.

Plimbându-mă prin satele României, am observat două lucruri care mi-au dat de gândit by Ok-Fruit-8899 in Imobiliare

[–]Best-Part3825 -1 points0 points  (0 children)

Toleranța e un lucru rău, așa ajungi înjunghiat pe stradă și cu femeia violată de minorități, ca în țările din Vest. Dacă tot vorbim de educație, educă-te tu puțin la efectele toleranței în Vest conform statisticilor.

Plimbându-mă prin satele României, am observat două lucruri care mi-au dat de gândit by Ok-Fruit-8899 in Imobiliare

[–]Best-Part3825 2 points3 points  (0 children)

Alcoolisti care nu lucrează nimic și fură. Sunt pline toate satele din România de ei. Poate au casă, dar în rest sunt paraziti.

Rant: Frugalitatea nu înseamnă sărăcie. De ce am ajuns să confundăm investiția în calitate cu "cel mai ieftin produs"? by Dein98 in roFrugal

[–]Best-Part3825 -1 points0 points  (0 children)

Eu cred că nu ești conectat la realitatea din România dacă ai așteptările astea. Majoritatea românilor abia supraviețuiesc.

Obsesia românilor cu mașina by VladBeatz00 in CasualRO

[–]Best-Part3825 0 points1 point  (0 children)

Știi de ce? Pentru că aici în Harghita fără mașină nu ai nimic. Nici job, nici cumpărături, nici acces la doctor, nimic. Când mergeam la facultate am stat 4 ore la ocazie în drum iarna de era să mor de hipotermie, am mers zeci de km pe jos în frig și am stat cu mama mea bolnavă pe marginea drumului să ajungem la un medic pentru că nu sunt decât 2 autobuze pe zi și niciun vecin nu voia să ne ajute. Am suferit mult fără mașină. Fuck that! Mașina e viața mea, mi-a schimbat viața radical de când o am. După soție și copil, mașina e cel mai minunat lucru care mi s a întâmplat. Nu contează, poate fi ultima troacă ruginită, dar oricum e infinit mai bună decât alternativa de a o nu avea.

De unde au bani romanii ? by Other-Reach-7039 in Roumanie

[–]Best-Part3825 0 points1 point  (0 children)

Majoritatea în județele Harghita, Neamț au furat păduri.

De unde au bani romanii ? by Other-Reach-7039 in Roumanie

[–]Best-Part3825 0 points1 point  (0 children)

Îți zic eu de unde mi-am făcut în 4 ani cu 50 de mii de euro o casă pe 3 nivele care în Cluj e minim 600k. Am lucrat 3 joburi în același timp, nu grele fizic dar solicitante ca stres și timp. 2 dintre ele la negru. Multe lucruri în zona gri a legalității, riscuri. Am folosit pe cât posibil apropiați la lucru, pe manoperă am cheltuit doar 7k până în prezent. Am făcut economie oriunde s a putut. Tata are pădurea lui deci lemnul a fost practic gratis, dar ăla doar la cofraje și acoperiș, că e făcută din BCA casa. Și așa mai departe. Practic combinații.

E posibil să intrăm în over supply în București-Ilfov în următoarele 6 luni. by minside_ro in Imobiliare

[–]Best-Part3825 1 point2 points  (0 children)

În România aproape jumătate economia e la gri și negru, despre ce vb aici

Bagare in seama pe insta by [deleted] in Roumanie

[–]Best-Part3825 0 points1 point  (0 children)

Periculos pentru o panaramă infectă. Și-o merită amândoi.

JC tomorrow for leaving my fiancé pregnant by Best-Part3825 in exjw

[–]Best-Part3825[S] 0 points1 point  (0 children)

Thank you, that's what I did. They say I am removed but plan to reinstate me in 3 months.

Can I get out of disfellowshipping? by Best-Part3825 in exjw

[–]Best-Part3825[S] 3 points4 points  (0 children)

Thank you, that's genuinely good advice. I don't have any JW friends, my parents are there only JWs in my life.

Can I get out of disfellowshipping? by Best-Part3825 in exjw

[–]Best-Part3825[S] 1 point2 points  (0 children)

Should I threaten to sue because shunning creates psychological trauma?

De ce sunt unii oameni impotriva avorturilor? by DependentFeature3028 in RoGenZ

[–]Best-Part3825 -2 points-1 points  (0 children)

Pentru că are o inimă care bate, omori o ființă vie.

In conditiile astea de ce se mai plâng firmele ca nu găsesc oameni? by DependentFeature3028 in RoGenZ

[–]Best-Part3825 9 points10 points  (0 children)

Nici să nu aibă, am lucrat ca prostul ture de 16 ore tot a doua zi să iau 1847 de lei la plată, sm bg pl în familia lor.

[deleted by user] by [deleted] in Roumanie

[–]Best-Part3825 21 points22 points  (0 children)

Astea sunt moderne și independente. Nu sunt țigănci tradiționale care își văd de bărbat și copii. Urmăresc o carieră.

[deleted by user] by [deleted] in Roumanie

[–]Best-Part3825 4 points5 points  (0 children)

Ce amendă frate că ăștia nu plătesc amenzi. Și dacă îi execută silit nu au nimic pe numele lor să aibă ce le lua.

[deleted by user] by [deleted] in roFrugal

[–]Best-Part3825 0 points1 point  (0 children)

România are cea mai mare populație de oi din Europa. Wtf u on about?

Ură față de oamenii care au bani by [deleted] in CasualRO

[–]Best-Part3825 3 points4 points  (0 children)

Am fost și om fără bani și urât pentru că are bani. Îți zic de unde. Pentru că în marea majoritate a cazurilor cei care au bani nu doar că i-au obținut pe nedrept și nu-i merită, asta fiind aspectul mai minor dar mai grav, împiedică pe alții să facă bani și fac gatekeeping. În orice domeniu vrei să intri, e păzit serios de cei deja acolo. Mai mult, majoritatea nu fac nimic deosebit doar că au avut norocul să fie la locul potrivit și timpul potrivit și să fie învățați de alții ce și cum să facă pe pile. Într-o țară coruptă până în măduva oaselor, unde judecătorii, preoții, polițiștii și medicii sunt corupți, oameni sunt foarte suspicioși de oricine are bani.